داشتن کمری باریک و زیبا برای زنان خیلی مهم است زیرا در زیبایی بدن شان همچنین لباس پوشیدن شان بسیار تاثیر دارد. در ادامه می خواهیم درباره فواید دیگر کمر باریکی صحبت کنیم و ببینیم که  زنان کمر باریک چه مزایای دیگری نسبت به زنان دیگر دارند.

قدرت باروری زنان کمر باریک

زنان کمرباریک علاوه بر داشتن تناسب اندام یکی از بزرگترین و حساس ترین مشکلاتی که در میان زنان رایج است و امروزه به طور گسترده در میان زنان وجود دارد را ندارند . اگر برایتان جالب است که بدانید مزیت زنان کمر باریک بر دیگر زنان چیست و آن ها چه مشکلی را ندارند این بخش را مطالعه فرمایید.

افزایش قدرت باروری در زنان کمر باریک

زنان با کمر باریک تر مزیتی نسبت به زنان چاق با چربی های اطراف شکمی دارند که مربوط به قدرت باروری بیشتر آنها می شود . اطلاعات جالبی که نتیجه آخرین مطالعات و تحقیقات دانشمندان است شما را متعجب خواهید شد .

کمر باریک

خانمهای کمر باریک

زنان اغلب برای داشتن اندامی متناسب ورزش می کنند و همیشه برای داشتن شکمی تخت و کمری باریک رژیم ها و حرکات ورزش خاصی را انجام می دهند که برای برخی از آنها سخت و طاقت فرسا می باشد ولی ارزش تحمل سختی را دارد می دانید چرا؟

تاثیر کمر باریک در قدرت باروری

دانشمندان در آخرین تحقیقات و مطالعات خود این را ثابت کردند که زنانی که سایز کمرشان کوچک تر است و چربی های اطراف شکمشان کم تر است قدرت بارداری بیشتری دارند . یک متخصص باروری و ناباروری در نیوزیلند در ادامه این مطلب گفت :داشتن تناسب اندام در زنان و مردان فاکتورهای منفی که موجب ناباروری می شوند را تا حد چشمگیری کاهش می دهد و حتی در دوران بارداری زنان متناسب تر بارداری و رشد جنین بهتری خواهند داشت .

محققان دانشگاه کالیفرنیا مطالعاتی را بین ۱۶۰۰۰ زن انجام داده اند و به این نتیجه دست یافتند که مادرانی که تناسب اندام بیشتری دارند و به برنامه غذایی خود از لحاظ مصرف مناسب چربی و روغن ها اهمیت بیشتری می دهند کودکان باهوش تری را به دنیا می آورند .

زنان به طور طبیعی میزان قابل توجهی امگا ۳ را در باستن خود ذخیره می کنند که در زمان بارداری به رشد کودک کمک می کند و زنانی که سایز کمر بزرگتری دارند این توانایی را برای ذخیره کردن امگا ۳ ندارند .

چند تمرین ورزشی عالی برای لاغر شدن دور کمر خانم ها

یک سری تمرین های ورزشی هستند که برای لاغر کردن پهلوها و دور کمر مناسب و کافی نیستند و نتیجه ی ایده آلی از آنها نمی گیرید در این جا به چند مورد از آنها اشاره شده است:

کمر باریک

سلامت زنان کمر باریک

ساعت ها رکاب زدن روی دوچرخه های ثابت حرکات ورزشی ای که ضربان قلب را افزایش می دهند. انجام دراز نشست به طور ناقص(اگر به طور کامل بلند نشوید) . خوب است بدانید که ورزش های شکمی مثل دراز نشست اگرچه که برای کوچک کردن شکم مفید هستند ولی این ورزش ها روی ماهیچه های مایل شکم و ماهیچه های زیر شکم کاری انجام نمی دهند. در ادامه این مقاله ده تمرین ورزشی مؤثر و عالی برای لاغر شدن دور کمرتان یاد خواهید گرفت.

طناب زدن

بسیار جالب است بدانید که طناب زدن یک تمرین ورزشی عالی برای لاغر کردن دور کمر است.دلیل این مسئله این است که با انجام این تمرین سوخت و ساز بدن به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند و و در حین پریدن، ماهیچه های شما کشیده می شوند.حال برای اینکه طناب زدن روی آب شدن چربی های دور کمر تاثیر بیشتری بگذارد و ماهیچه های شکم و پهلوی شما بیشتر درگیر شوند، در حین پریدن کمر خود را به چپ و راست بچرخانید وقتی این کار را برای چند روز انجام دادید و به آن عادت کردید، تمرینتان را طبق مراحل زیر انجام دهید:

ورزشی عالی برای لاغر شدن دور کمر

به مدت ۴۰ ثانیه خیلی سریع طناب بزنید (هرچه سریع تر بهتر است) برای ۱۵ ثانیه به خودتان استراحت دهید. حال بعد از این استراحت ۱۵ ثانیه ای مرحله ی یک را ۵ بار تکرار کنید . برای یک دقیقه به خودتان استراحت دهید. به مرحله ی یک برگردید. خاصیت جالب این تمرین این است که نه تنها در حین انجام آن میزان زیادی کالری در بدن سوزانده می شود بلکه بعد از اینکه این تمرین را انجام دادید و تمام شد هم مجددا کالری در بدن سوزانده می شود.

پریدن به بالا و چرخاندن کمر به صورت همزمان

ممکن است تمرین پروانه برای بعضی افراد کمی خسته کننده باشد در حالی که این حرکت یک تمرین عالی برای سفت کردن عضلات شل بدن است. به جای پروانه زدن می توانید این تمرین را انجام دهید که در ادامه توضیح می دهیم . در اینجا هم مثل پروانه پرش وجود دارد ولی فرق آن با پروانه در این است که در اینجا شما در حین پریدن پاهای خود را به هم می چسبانید و به جای اینکه دست های خود را بالا و پایین کنید کمر خود را می چرخانید .

در حین پریدن یک بار کمر خود را به چپ می چرخانید یکبار به راست و یکبار هم به سمت جلو. سپس دفعه ی بعدی کمر را اول به راست سپس به چپ و سپس به مرکز بچرخانید .با انجام این ورزش هم کالری سوخته می شود و هم روی ماهیچه های بدن کار می شود و آنها سفت می شوند.

این ورزش به افرادی که به سلامت قلب اهمیت می دهند هم توصیه می شود . و در کل ورزش جالب تر و هیجان انگیزتری نسبت به پروانه است.

تمرین هایی برای لاغر شدن دور کمر

فشار به عضلات پشت ران

انجام این تمرین در خوش فرم شدن کمر خانم ها نقش اساسی دارد. برای انجام این تمرین به شکل پل بر روی زمین قرار بگیرید و به عضلات پشت ران فشار وارد کنید اینکار روی ماهیچه های باسن و پایین کمر اثر می گذارد و آنها را قوی میکند و شکل می دهد. این تمرین یک راه عالی برای خوش فرم کردن انحنای بدن و لاغر کردن دور کمر است.

تمرین بارپی کامل ترین حرکت ورزش ای است که می توانید انجام می دهید، چرا که این تمرین روی تمام ماهیچه های بدن کار می کند و اگر حرکت شنا را هم در مرحله ی اول انجام دهید این تمرین خیلی بیشتر شمارا خسته می کند که برای بدن بهتر هم است .خوب است که این تمرین را به عنوان بخشی از برنامه ی ورزشی چربی سوزی خود انجام دهید یا در مراحل انجام تمرینات تناوبی شدید این تمرین را هم بگنجانید . بدن سازان و ورزشکاران ممتاز و افرادی که در رقابت های مردان قوی هیکل شرکت می کنند این حرکات را قبل از مسابقه انجام می دهند تا بدن خود را قوی کنند و در کل حرکت ورزشی خوبی برای تمام افراد است و توصیه می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 49
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید