زین الدین زیدان بازیکن الجزایری الاصل تیم فرانسه در سالهای نه چندان دور که این روزها تبدیل به مربی موفقی شده است. در تمام دوران فوتبالش بازیکن سرشناسی بود و توانست با گل زدن در فینال جام جهانی فرانسه این کشور را برای تنهاترین بار به قهرمان جام جهانی تبدیل کند. زیدان همچنین در عرصه مربیگیری توانست در سه سال متوالی رئال مادرید را قهرمان جام باشگاه های اروپا کند

 

همسر زیدان راز حمله به ماتراتزی را افشا کرد

همسر زیدان که با روزنامه پاریس اسپورت در مورد شوهرش مصاحبه کرد، چند نکته جالب گفت:

وقتی زیدان از من خوشش آمد، گفت: آیا مسیحی هستی؟ در جواب گفتم، بلی. زیدان با این کلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتی گذشت و از اوخبری نشد تا کنجکاو شدم و دنبالش را گرفتم، وقتی منزل شخصیش را در پاریس پیدا کردم، با دیدنم تعجب کرد و من هم علت ناپدید شدنش را پرسیدم.

زیدان و همسرش

 

زیدان گفت: می‌خواستم باهات ازدواج کنم ولی تو مسیحی هستی و من مسلمان.

طی چند ملاقات من شیفته دین و رفتار زیدان شدم و تصمیم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زیدان.زیدان هیچ وقت نمازش را قطع نکرد و عصبانی نمی‌شد.

هر وقت حقوق می‌گرفت یا درآمدی دیگری داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آنرا کسر می‌کرد، علت را پرسیدم. زین الدین گفت: این همان زکات است که برایت توضیح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقیم وارد حساب هزار یتیم الجزایری می‌شود.

ضربه زدن زیدان به مدافع ایتالیایی

 

همسرش راز حمله با سر زیدان را به بازیکن ایتالیایی(ماتراتزی) در آخرین بازی ملی‌اش در فینال جام جهانی را نیز بر ملا ساخت: زیدان هیچ وقت عصبانی نمی‌شد مگر به اسلام توهین شود.

بازیکن ایتالیایی به او گفت:”مسلمان تروریست” زیدان هم کنترلش را از دست داد و با سر به سینه مدافع ایتالیایی ضربه زد.

زیدان در این مورد به من می گوید، این ضربه شیرین ‌ترین ضربه‌ای بود که زدم و پانصد هزار یورو جریمه ‌اش از آن شیرین‌تر بود و برای دینم تمام اموال و حتی جانم را می‌دهم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید