معیار بازنشستگی در واقع به سابقه بیمه شما مربوط می گردد و ممکن است فردی بین 20 تا 30 سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد و سپس بازنشسته می شود و در این صورت می تواند جزو متسمر بگیران سازمان تامین اجتماعی به شمار برود اما اگر شما کاری داشته باشید و سابقه بیمه نداشته باشید نمی توانید برای دوران بازنشستگی خود مستمری دریافت کنید. اگر در شرکت و یا سازمانی کار کنید، حق بیمه شما توسط کار فرما واریز می گردد اما بیمه های شخصی باید توسط خود فرد پرداخت گردد و در این صورت است که فرد بیمه شده به شمار می رود.

پرداخت بیمه زمانی که توسط کارفرما صورت می پذیرد معمولا مشکلاتی برای فرد بیمه شده ایجاد می شود که از جمله آن می توان به تاخیر در واریز حق بیمه کارگر و کارمند شرکت از سوی کارفرما اشاره کرد به همین دلیل شما می توانید به صورت ماهانه سوابق بیمه ای خود را مشاهده کرده و از جزئیات واریز حق بیمه اطلاع پیدا کنید. مدیر کل نام نویسی های حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که در کل کشور 500 شعبه نسبت به دریافت حق بیمه متقاضیان اقدام می کنند و در سیستم این آمار ثبت می گردد.

بیمه

بیمه

کریمی اعلام کرده است که در گذشته سوابق بیمه ای به صورت ماهیانه برای شعب تامین اجتماعی در کاغذهایی لیست می شد و بایگانی می گشت اما از سال 76 به بعد این سوابق بیمه به صورت سیستمی وارد می گردند که درج سوابق از تاریخ مذکور به صورت ماهیانه درج می گشت.در گذشته کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند باید برای دریافت سوابق خود به شعبه ای که در آن حق بیمه پرداخت می گردد، مراجعه کنند و سوابق خود را دریافت کنند اما در این روز ها این امکان برای شما فراهم گشته است که بدون مراجعه و به صورت غیر خضوری این سوابق بیمه ای توسط بیمه گذاران دریافت می گردد. با توجه به این گزارش هر فرد می تواند به راحتی سوابق بیمه ای خود را از زمان اولین واریزی تا به امروز به دست بیاورد که برای این کار باید به وبسایت  www.tamin.ir/savabegh وارد گردند.

پس از این که در این وبسایت وارد شدید باید بر روی ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان مراجعه کنید تا به مرحله بعد وارد گردید در این بخش در صورتی که ثبت نام نکرده اید باید روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و بعد از کلیک وارد پنجره جدیدی می شوید که از شما می خواهد اطلاعات درخواستی را وارد کنید. در کادر نخست کد ملی و در کادر بعدی اپراتوری خط موبایل تان را انتخاب و در کادر سوم نیز شماره همراه خود را وارد می کنید و سپس روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. برای مرحله بعدی شما باید کدی که به روی گوشی شما به صورت پیامک ارسال شده است را در کادر مشخص شده وارد کنید تا اطلاعات شما در سیستم درج گردد و در نهایت بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

سوابق بیمه با کد ملی

سوابق بیمه با کد ملی

مرحله بعدی فرمی نمایش داده می شود که شما باید تمامی کادر ها را به صورت کامل و با اطلاعات دقیق وارد کنید و سپس بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. کمتر از 48 ساعت نام کاربری بیمه شده فعال می گردد و در مرحله بعدی پیامی نمایش داده می شود که بیانگر موفقیت در ثبت نام شما می باشد و پس از ثبت نام در کمتر از 48 ساعت باید نام کاربری بیمه شده فعال گردد. پس از زمان اعلامی یعنی 48 ساعت شما باید به سایت سوابق بیمه مراجعه کرده و پس از ورود به سامانه با وارد کردن کد ملی در قسمت نام کابری و وارد کردن رمز تعیین شده توسط خود شما در زمان ثبت نام در بخض رمز ورود و وارد کردن کد امنیتی که نمایش داده شده است و کلیک کردن گزینه ورود وارد صفحه سوابق خود می شوید. در نهایت وارد صفحه ای می شوید که سوابق بیمه ای شما را نمایش می دهد و بیمه شدگان  می توانند در این صفحه جزییات سوابق بیمه ای را مشاهده کنند.

سابقه بیمه تامین اجتماعی

سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای این روش و برای مشاهده سوابق بیمه نیازی به داشتن شماره بیمه نمی باشد و تنها با داشتن کد ملی می توانید به اطلاعات و سوابق بیمه ای خود دست پیدا کنید. سابقه بیمه تامین اجتماعی در ایران به تصویب اولین قانون استخدامی کشوری در سال 1301 باز می‌گردد که طی آن، برای بازنشتگی نظامی به وجود آمد. در این قانون بود که سه اصل تامین اجتماعی به وجود آمد که از جمله آن ها می توان به فراهم کردن حقوق و تامین خاص برای کسانی می باشد که خدمت را به پایان رسانده و یا فعالیت خود را از دست داده اند و تامین مقرری خاص برای کسانی که به علت حادثه‌ای، از کار افتاده شوند و همچنین حمایت کارفرمایان از خانواده های کارمندانی که فوت می گردد، اشاره کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید