آینه یکی از اصلی ترین وسایل خانه محسوب می شود چرا که همه ی ما دوست داریم خود را در آن ببینیم و به وسیله ی آن ظاهر خود را آراسته کنیم. یکی دیگر از جذابیت های آینه در خانه این است که در همه ی مکان های خانه از جمله دستشویی,اتاق خواب ,حمام,پذیرایی و....در دسترس است.

در دنیای مد امروزه به وسیله ی آینه دکوراسیون خانه را جذاب تر می کنند.در این مطلب از تانما ما از انواع آینه ها و کاربرد آن در دکوراسیون خانه شما را راهنمایی می کنیم.

آینه

آینه و کنسول

انواع آینه

آینه تخت :

قطعه شیشه صافی که پشت آن به وسیله ی نقره یا جیوه اندود شده است و به خوبی نور را بازتاب می کند.

آینه

آینه تخت

آینه های کروی :

قسمتی از سطح یک کره یا استوانه که سطح درونی یا بیرونی آن نقره یا جیوه اندود شده باشد و سطح دیگر بازتاب کننده نور می باشد.

آینه

آینه کروی

آینه مقعر یا کاو :

اگر سطح داخلی آینه بازتاب كننده باشد، به آن آینه كاو می گویند.مثل داخل کفه قاشق

آینه

آینه مقعر

مدل های مختلف آینه

آینه دیواری فانتزی

آینه

آینه دیواری فانتزی

قاب دور آینه دیواری

آینه

قاب دور آینه دیواری

مدل آینه دیواری با ام دی اف

آینه

آینه دیواری با ام دی اف

آینه دیواری گرد

آینه

آینه دیواری گرد

آینه دیواری لوزی

آینه

آینه دیواری لوزی

مدل آینه کاری

آینه

مدل آینه کاری

کاربرد آینه در دکوراسیون

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی به سال ها قبل که انسان ها از فلزات براق و صیقلی برای دیدن خود استفاده می کردند برمی گردد. توانایی و قدرت بالای آینه در بازتاب نور و تصاویر، باعث شده که اکثر مردم برای تزیین منزل یا حجم دادن به منطقه ای خاص از دکوراسیون داخلی و یا برای افزایش نور و روشنایی در یک منطقه، از آن استفاده کنند.

اما هنوز هم برخی از افراد به درستی نمی دانند چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند و یا اینکه چه نوع آینه ای برای چه مکانی مناسبتر است.
به همین منظور در این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما دوستان عزیر را با کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا کنیم. با بکارگیری نکات درج شده می توانید فضای منزل یا محیط کار خود را به زیباترین و شکیل ترین نحو ممکن تزیین کنید و از آینه به عنوان یک وسیله دکوراتیو در فضاسازی ها بهره گیرید.
امروزه دیگر آینه صرفاً وسیله ای نیست که افراد فقط برای دیدن و برانداز کردن خودشان از آن استفاده کنند بلکه این شیء به تنهایی می تواند یک اثر هنری یا تزیینی در یک فضا باشد.

آینه

آینه در دکوراسیون خانه

آینه قدی

آینه قدی از دیگر محصولات بسیار زیبا و همچنین پرکاربرد در دکوراسیون منزل است.همواره قرار گیری آینه قدی در محیط هایی مانند ورودی منزل،اتاق خواب،مقابل درب حمام،اتاق پرو،دفتر کار و .... می تواند جلوه ی خاصی برای آن محیط ایجاد نماید.حال آنکه آینه قدی می تواند دارای مدل های مختلف و همچنین ارتفاع و عرض های متفاوتی باشد.اینکه چه مدل آینه قدی مناسب فضای مد نظر شماست و می بایست دارای چه ویژگی های ساختاری باشد از جمله مهم ترین نکات در خرید این دسته از محصولات است.

آینه

آینه قدی

آینه دکوراتیو

در اتاق خواب کودکان می توان با استفاده از آینه های دکوراتیو دارای طرح فانتزی، فضایی زیبا و لطیف را فراهم کرد . نصب آینه دکوراتیو در بالا و دو طرف تخت خواب نیز می تواند محیطی بسیار دلنشین و متفاوت را بوجود آورد. از آینه های دکوراتیو در روی کابینت آشپزخانه ها نیز استفاده می شود. این کار تصویری متفاوت از آشپزخانه را به نمایش می گذارد.

در این صورت می توان از هزینه های هنگفت تعویض کابینت بی نیاز شد و با هزینه ای بسیار کمتر در طرح آشپزخانه تنوع ایجاد کرد.

از دیگر قسمت هایی که می توان از آینه های دکوراتیو بهره برد می توان به دیوار اطراف تلویزیون اشاره کرد. با نصب آینه های دکوراتیو می توان سادگی محیط را از بین برد و زیبایی آن را دو چندان کرد.

سالن پذیرایی از دیگر بخش های منزل است که همیشه چیدمان این بخش با وسواس خاصی انجام می شود. آینه های دکوراتیو محیطی شاد، مدرن و درخشنده و جذاب را فراهم می کنند. استفاده از آینه های دکوراتیو در سقف می تواند علاوه بر زیباتر کردن منزل، ارتفاع محیط را بیشتر نشان دهد. این ایده بیشتر برای فضاهایی با سقف کوتاه مناسب است.

آینه

آینه در دکور خانه

آینه و کنسول

آینه و کنسول از آن دست وسایلی هستند که تنها جنبه تزئینی و دکوری ندارند.اما آینه و کنسول از آن دست وسایلی هستند که تا ابد زیبایی و کارایی خود را حفظ می کنند. میز کنسول اول بار در قرن 17 میلادی در فرانسه درست شد. در آن زمان این وسیله برای زیبایی قصر اشراف زادگان استفاده می شد.

بخاطر همین کنسول های فرانسوی طرح های سلطنتی و لوکس داشتند.
اوایل کنسول تنها دو پایه داشت که روی آن یک میز نیم دایره قرار می گیرد. پشت میز هم براکت برای نصب به دیوار قرار داشت. در واقع این براکت، کنسول نام داشت. این نوع کنسول ها زیبایی و ظرافت خاصی دارند.

هر چه میز کنسول باریک تر باشد، کاربرد آن بیشتر می شود و فضای کمتری را هم اشغال می کند. البته کنسول کشو ندارد و تنها می توان وسایل تزئینی را روی میز و در مقابل آینه قرار داد.
متریال های مختلفی برای تهیه آینه کنسول استفاده می شود. استفاده از چوب، فلزات نازک و سنگ مرمر همه برای تهیه میز کنسول و آینه مناسب هستند. فلزاتی همچون مس، استیل و یا فلزات سیاه و برنزی زیبایی خاصی به میز کنسول می دهد.

آینه هم به قاب نیاز دارد که از جنس کنسول تهیه می شود. برای مثال اگر کنسول از سنگ مرمر باشد، قابل آینه هم از همین سنگ تهیه می شود.

آینه

آینه و کنسول

آینه در نشیمن

از نظر معماری قرار دادن دو آینه روبه روی یکدیگر می تواند بسیار زیبا و هیجان انگیز باشد. خصوصا اگر این دو آینه بزرگ و مساوی یکدیگر انتخاب شوند.

اتاق نشیمن فضایی است که شما در آن از دوستان و مهمان های خود پذیرایی می کنید، اگر می خواهید بدون پرداخت هزینه ی گزاف این فضا را بزرگ تر جلو دهید از آینه های عریض و دیوارهای آینه ای استفاده کنید همچنین قرار دادن آینه در فضای نشیمن باعث ایجاد یک حس خوب می شود.پس آینه در نشیمن می تواند ایده جالبی برایتان باشد.

آینه

آینه در اتاق نشیمن

آینه در پذیرایی

اتاق پذیرایی به دلیل اینکه بیشتر مهمان ها در آنجا قرار دارند باید زیباتر و شیکتر از سایر بخش های خانه باشد پس استفاده از آینه در اتاق پذیرایی نیز زیبایی و جذابیت اتاق را افزایش داده و با انتخاب یک آینه ی شیک و زیبا و طراحی محیط آن با نورپردازی مناسب میتواند توجه همه ی مهمان هارا به خود جلب کند.در همه جا به آینه نیاز دارید پس نصب آن در همه ی بخش های خانه هیچ مشکلی ندارد اما اگر از آینه ی مناسب آن بخش از خانه استفاده کنیدحتمی باعث زیبایی خانه میشود.

آینه

آینه در پذیرایی

آینه در اتاق خواب

همواره به این نکته توجه داشته باشید که بهترین محل برای نصب آینه در اتاق خواب دیوار های خالی اطراف تخت است نه دیوار مقابل تخت خواب. اگر آینه در جای مناسبی نصب شود نور بیشتری هم در اتاق فراهم می کند. می توانید از آینه های زیبا برای پشت آباژرهای خود در روی پا تختی ها استفاده کنید. این کار باعث جلوی بیشتر آباژر شده همچنین نور اتاق را دو برابر می کند.

آینه

آینه در اتاق خواب

آینه اسپرت

در دکوراسیون های مدرن و امروزی آینه و کنسول اسپرت یک کالای دکوری همه پسند و پر طرفدار محسوب می شود. در حال حاضر که بسیاری از افراد در فضای خانه هایشان، هم به دنبال سادگی و آرامش می گردند و هم در پی وسایل تزئینی ای هستند که جای زیادی اشغال نکند، انواع مدل های اسپرت بهترین گزینه برای انتخاب است. از طرفی آینه ها و کنسول های اسپرت طوری طراحی و رنگ می شوند که در کنار هر رنگی در خانه به خصوص رنگ های شاد به راحتی قابل استفاده هستند.

آینه

آینه اسپرت

آینه سلطنتی

در چیدمان های اشرافی و لوکس و در کنار مبلمان های سلطنتی از کنسول های سلطنتی استفاده می شود که به همراه آینه، زیبایی خاص و خیره کننده ای را به فضای خانه می بخشند. طرح های این مدل ها بسیار شکیل و منحصر به فرد هستند و بیشتر به رنگ طلایی ساخته می شوند و هر کسی بنا به سلیقه و کاربردی که در نظر دارد، کنسول ثابت یا میزی انتخاب می کند.

آینه

آینه سلطنتی

آینه مدرن

یکی از نکات مهم در تزیینات داخلی منازل ایجاد یک هماهنگی بین تزیینات منازل و دکوراسیون داخلی می باشد عدم هماهنگی و هارمونی لازم زیبایی محیط را از بین می برد.
طراحی آینه دیواری مدرن به گونه ای است که با هر گونه دکوراسیون داخلی هماهنگ بوده و هم می توان در خانه هایی با دکوراسیون اسپرت و هم در خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک یا سلطنتی استفاده کرد.
این آینه های مدرن بسیار شیک، خاص و متفاوت بوده و با طراحی جدید و به روز آن حتما در چشم بیننده گیرا و جذاب خواهد بود.
آینه مدرن مخصوص بر روی سطح صاف، خشک و بدون گرد و غبار و رطوبت نصب شده، ایده ای بسیار مناسب برای تزیین سالن پذیرایی، اتاق خواب، محیط کار و راه رو ها می باشد.

آینه

آینه مدرن

آینه چوبی

آینه و کنسول های چوبی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول را بیشتر برای اتاق مطالعه یا محیط کار در نظر می گیرند، کنسول های این دسته به شکلی طراحی شده اند که بهترین انتخاب برای محیط مطالعه و یا دکور شرکت ها و مغازه ها به حساب می آیند اما کنسول های دسته ی دوم، مدل های چوبی مدرن هستند که می توانند برای اتاق خواب و یا جایگذاری آینه و شمعدان به کار بروند. به جز این دو دسته، آینه و کنسول های چوبی لوکسی نیز وجود دارند که برای دکوراسیون خانه طراحی شده اند و طرفداران خاص خودشان را دارند.

کلام آخر
آینه و کنسول هر کدام از گذشته تا به امروز از زیباترین لوازم دکوری و حتی کاربردی برای ما بوده اند و امروزه در مدل های متنوع از سلطنتی تا مدرن طراحی می شوند و در کنار هم ایده ی بسیار زیبایی برای دکوراسیون خانه ها و حتی محل کار به حساب می آیند.

آینه

آینه چوبی

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید