سجاد افشاریان کمدین سریال خندوانه ، 1364/1/31 در شیراز است که نمایش نامه‌نویس، بازیگر و کارگردان و تهیه‌کننده تئاتر و نیز نویسنده و بازیگر تلویزیون و طنزپرداز ایرانی است. سجاد افشاریان سرپرست نویسندگان در برنامه خندوانه است. وی علاوه بر فعالیت در حوزه طنز، در گروه نویسندگان سریال شمس العماره به عنوان نویسنده حضور داشته و مجموعه سریال گوشه ی دل تهرون به نویسندگی و سرپرستی او نوشته شده است . سجاد افشاریان در 6 سالگی تصادف کرد و دو کتف وپای چپش شکست و در این جا بود که تصمیمی گرفت، هنرمند شود پس وی تئاتر را برگزید. او در تمامی کارهایش، آرامشی عجیب دارد و مردی خوش تیپ در عرصه هنر است که در اجرا مسلط است و طبیعی است که مردم رای های شان را به صندوق او بریزند و در ادامه قصد داریم تا به معرفی بیوگرافی سجاد افشاریان بپردازیم.

بیوگرافی سجاد افشاریان

بیوگرافی سجاد افشاریان

زندگی شخصی سجاد افشاریان

سجاد افشاریان در دبیرستان ریاضی فیزیک خواند اما در دانشگاه وارد رشته ادبیات نمایشی شد.مادرش مدیر بازنشسته و پدرش معلم بازنشسته هستند که مدتی در زمان جنگ در مهاباد معلمی کردند سجاد یک خواهر بزرگ تر و یک برادر کوچک تر دارد. در شیراز و از دبیرستان فیلم سازی را آغاز کرده است و پس از آن به انجمن سینمای جوان رفته با آموزش کار تئاتر در 20 سالگی، داور جشنواره رشد شده است. در خصوص زندگی شخصی او و وضعیت تاهل هم اکنون اطلاعاتی در دست نیست.

سجاد افشاریان در کنار هنرمندان دیگر

سجاد افشاریان در کنار هنرمندان دیگر

سجاد افشاریان
وی فعالیت های خود در تئاتر را در شیراز داشت اما اجراها را به تهران نیز می آورد و می گوید که هر نمایشی که در شیراز به هر شکلی اجازه اجرا نمی گرفت وقتی در تهران اجرا می کردم جایزه های معتبری می گرفتم؛ مثلا یکی جایزه جشنواره فجر را گرفت یا یکی از آنها پرتماشاگرترین تئاتر 10 سال سالن قشقایی شد. او می گوید که دغدعه او بازیگری نبوده و از همان ابتدا در عرصه نویسندگی و کارگردانی فعالیت داشته است و در 18 سالگی، مجموعه ای 18 قسمتی برای تلوزیون شیراز ساخته است. وی در 22 سالگی جزو گروه نویسندگان شمس العماره بوده است.وی می گوید که دغدغه اش تئاتر بوده است چرا که هنر بی واسطه ای است.

سجاد افشاریان
او در زمینه تئاتر کار های موفق فراوانی داشته است و می گوید که برای انجام تئاتر هایش پیش از اجرا سوال هایی نظیر چرا می خواهم آن را اجرا کنم یا در چه سالی می خواهم آن را روی صحنه ببرم و اصلا نیاز اجرای آن چیست را برای خود مطرح می کند که این سبب می شود نگاهی جامعه شناختی به زمان حال داشته باشد. وی می گوید که فعالیت هنری خود را با کار جدی شروع کرده است و فیلم حبیب آقا که ساخته ی محمد حمزه ای می باشد در جشنواره شهر کاندیدای نقش اول شد که این نقش کاملا جدی بوده و فیلم نیز فیلمی تلخ است. سجاد افشاریان در نجوا به خوبی درخشیده است. جلال شایان در نجوا نقشی است که سجاد افشاریان ایفا کرده است و سریال نجوا نیز به عنوان سریالی پر مخاطب شناخته می شود.

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان

سجاد افشاریان

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید