در سرای مهر بانوان جمعیت طلوع بی نشان ها، برای همه خانم ها در بدو ورود پرونده مددکاری تشکیل و سوالات ساده ای از آنها پرسیده می شود تا برای خدمت رسانی بهتر، علت آسیب ریشه یابی شود. مثلا اینکه از آنها می پرسند، اولین بار کی و چرا شروع به مصرف مواد کردی، الان چرا اینجا هستی و در این فاصله زمانی چه اتفاقاتی رخ داده است.

سرای مهر

سرای مهر برای کارتن خوابها

سرای مهر

سرای امن مهر مکانی برای بانوان بی سرپناه

 

خانم ها ابتدا یک هفته در اتاق فیزیک، سم زدایی می شوند و بعد از آن با کنترل های نامحسوس سعی بر اصلاح رفتار آنها می‌شود. این فرایند حدود ۷۰ روز طول می کشد.

سرای مهر بانوان برای زنان معتاد

«سرای مهر» بانوان جمعیت طلوع بی نشان ها، محل زندگی خانم های بی سرپناه کارتن خواب و درگیر اعتیاد است که در حال حاضر ۴۴ خانم و ۶ کودک در این سرا زندگی می کنند. این خانم ها بین ۱۷ تا ۳۵ سال سن دارند و همه کارتن خواب یا معتاد بوده اند.

سرای مهر

تصویری از سرای‌مهر بانوان

سرای مهر

زنان در محلی امن به نام سرای مهر

 

خانم ها ابتدا یک هفته در اتاق فیزیک، سم زدایی می شوند و بعد از آن با کنترل های نامحسوس سعی بر اصلاح رفتار آنها می شود که این فرایند حدود ۷۰ روز طول می کشد. در طول اقامت این خانمها، آموزش هایی در زمینه فعالیت های هنری و صنایع دستی هم به آنها ارائه می شود تا بتوانند به صورت مستقل درآمد داشته باشند و بعد از دوره بهبودی به زندگی عادی بازگردند.

تصاویری از سرای مهر بانوان جمعیت طلوع بی‌نشان‌‌ها

سرای مهر

تصویری از سرای مهر بانوان

سرای مهر

سرای مهر بانوان

سرای مهر

خانه ای امن

سرای مهر

سرای مهر برای زنان معتاد

سرای مهر

سرای مهر برای خانم های بی پناه

منبع:مشرق

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید