نکات جالب مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا

شاهزاده هری و مگان مارکل از ژوئن 2016 با هم دوست بودند و در اول نوامبر 2017 بدون اطلاع عمومی با یکدیگری نامزد کردند، بعد از مدتی نامزدی آنها از دربار پادشهای اعلام شد این زوج بطور رسمی و با حضور ستاره های دنیای موسیقی و بازیگر و هزاران نفر مردم عادی در 29 اردیبهشت 1397 با یکدیگر ازدواج کردندمارک اعلام کرده است از بازیگری کناره گیری می کند و بیشتر در کارهای بشر دوستانه فعالیت خواهد کرد.

پدر مگان مارکل و دیگر اعضای خانواده او در مراسم ازدواج سلطنتی حضور نداشتند و تنها مادر این بازیگر سابق آمریکایی همراه او بود. پدر مگان که به دلیل جراحی قلب موفق به حضور در این مراسم نشد، در مصاحبه با شبکه «تی ام زی» ضمن آرزوی خوشبختی برای دخترش گفت که «او به نظر زیبا و شاد می آید.»

مگان مارکل تا وسط صحن کلیسا را به تنهایی طی کرد و سپس مورد استقبال شاهزاده چارلز پدر شوهرش قرار گرفت. این مورد که در مراسم سلطنتی سابقه نداشته است، از سوی رسانه ها به نشانه خوش آمدگویی خانواده سلطنتی از این شهروند ایالات متحده تفسیر شد.

سخنرانی کشیش افریقایی-آمریکایی در کلیسا توجه همه را به خود جلب کرد. وی که چهره فعال اجتماعی است هم قطعاتی از «غزل غزل های سلیمان» و هم اشاراتی به سخنان «مارتین لوتر کینگ» داشت. اسقف مایکل کاری در این مراسم گفت: «ما باید رستگاری را در قدرت عشق بجوئیم و اگر این کار را کردیم آن زمان جهان ما جهانی نو خواهد شد.»

سخنرانی اسقف مایکل کاری در مراسم های رسمی در بریتانیا سابقه نداشته است. او ۱۴ دقیقه سخنرانی کرد که بسیار پرهیجان و با احساس بود.

پس از پایان مراسم ازدواج، دوک و دوشس ساسکس به رسم همیشگی در مقابل کلیسا یکدیگر را بوسیدند و سپس سوار بر کالسکه مشهور به میان هواداران خود رفتند تا پس از آن به سمت محل جشن خود بروند که نزدیک به ۱۲۰۰ نفر از چهره های مشهور در آن دعوت هستند.

نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در محوطه کاخ وینزر و خیابان های اطراف برای تماشای مراسم ازدواج سلطنتی حضور داشتند. مراسم ازدواج و جشن مگان مارکل و شاهزاده هری حدود ۴۲/۸ میلیون دلار برآوردشده است.

چهره های مشهور و سلبریتی ها

چهره های مشهور و سلبریتی های بسیاری در مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل، بازیگر آمریکایی حضور داشتند. از جورج و امل کلونی و دیوید و ویکتوریا بکهام تا سرنا ویلیامز، تنیس باز مشهور و همچنین التون جان خواننده سرشناس همگی در این مراسم حاضر شدند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید