همزمان با غروب تاسوعا و در آستانه شب عاشورا خیابان های بارگاه رضوی مملو از زائران بود که در دسته های عزاداری و سینه زنی ها شرکت کنند حرم امام رضا در این شب و روز شاهد صدها هیات عزاداری است که در قالب سینه زنی و زنجیرزنی وارد این مکان مقدس می شود در این ایام حرم امام رضا یک دست سیاه پوش شد.

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا یک دست سیاه پوش شد

 

سیاه پوش شدن حرم امام رضا در محرم

در شب عاشورای حسینی و شهادت جانسوز حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هزاران زائر و مجاور بارگاه منور رضوی خود را به حرم مطهر امام مهربانی‏‌ها رسانده تا در غم شهادت مظلومانه حضرت ثارالله(ع) به سوگ بنشینند.

حرم امام رضا (ع)

حرم مطهر امام رضا(ع)

 

ساعتی قبل همزمان با غروب تاسوعا و در آستانه شب عاشورای حسینی خیابان‌های منتهی به بارگاه رضوی مملو از جمعیت زائران و مجاورانی بود که یا در دسته‌های عزاداری در حال سینه‌زنی و زنجیرزنی بوده و یا در صفوفی متحدالشکل و مرتب به سمت بارگاه رضوی حرکت می‏‌کردند.

حضور صدها هئیت در حرم امام رضا

حرم ثامن الائمه(ع) در این شب و روز شاهد حضور صدها هیات‏‌ عزاداری است که در قالب دسته‏‌های سینه زنی و زنجیرزنی وارد این مکان مقدس ‏شده تا در صحن‏‌ها و رواق‏‌های مختلف این بارگاه منور ضمن عرض تسلیت شهادت سالار شهیدان دشت کربلا به پیشگاه مقدس ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) به عزاداری بپردازند.

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا(ع)

 

از سوی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز به مناسبت شب عاشورای حسینی ویژه برنامه متعددی چون روضه‏‌خوانی، قرائت زیارت عاشورا، اقامه نماز جماعت، سخنرانی، احیاء قرآنی، مجلس خطبه خوانی و … تدارک دیده شده که همه این مراسم‏ طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است.محوری‎ترین برنامه‏‌های حرم مطهر رضوی در شب عاشورا ویژه برنامه عزاداری در رواق امام خمینی(ره) و برگزاری آیین سنتی خطبه‌‏خوانی شب عاشوراست که با حضور گسترده خادمان، زائران و مجاوران و هیئت‏‌های عزاداری برگزار شد.

حرم امام رضا (ع)

بارگاه رضوی امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع)

حرم رضوی در محرم

حرم امام رضا (ع)

سیاهپوش شدن حرم امام رضا (ع)

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید