پاسخ فرزند سیدحسن خمینی به لاکچری و شازده خواندنش

سید احمد خمینی در صفحه اینستاگرامش به حواشی انتشار عکسش پرداخت. «سیداحمد خمینی» فرزند حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود در یادداشتی با عنوان «هزار عیب دارم ولى...» به حواشی انتشار عکسی از خود پرداخت.

او نوشت:

در چند روز گذشته انتشار عكس‌هایى از من در دو جلسه زمینه ساز نوازش دوستان و غیردوستانى شد كه اصلا آنها را نمى‌شناسم چه رسد به اینكه در حق آنها بدى كرده باشم. یكى مربوط به بازدید از نمایشگاه هنرى بود كه در حسینیه‌ى جماران به مناسبت سالگرد درگذشت پدر بزرگم بر پا شده بود و حضور در آن براى عموم مردم آزاد بود و دیگرى به مناسبت مراسم سالگرد ایشان در حرم امام و حضور در جمع خبرنگارانى كه براى پوشش آن تلاش مى‌كردند.

چشمتان روز بد نبیند كه از عكس‌هاى همین دو مراسم گروهى به «لاكچرى» بودن من پى بردند و سایت وزین رجا نیوز! بنده را به همین جهت شازده خطاب كرد و گروه ارزشى دیگرى من را كه از شما چه پنهان اصلا ادعاى سواد نكرده‌ام به صفت «بى سواد» نواخت؛ و گروه‌هایى هم كه موقعیت را مناسب دیدند، هجمه را به امام متوجه كردند. البته من نیت خوانى نمى‌كنم ولى شما مى‌توانید غرض برخى از آنها را به راحتى دریابید.

فرزند سید حسن خمینی در لباس روحانیت

احمد كوچك‌تر از آن است كه هدف باشد، هدف تخریب، شخصیت پدر است.

راستش سالهاست كه به این تندخویى‌ها عادت دارم و صبورى را از پدر مى‌آموزم كه همیشه می‌گوید «حرص نخور و به فهم مردم اطمینان داشته باش». یك بار فیلم مونتاژ می‌كنند و بار دیگر حضور در یك مجلس روضه را بهانه مى‌كنند و...

به هر حال دشنام مى‌دهند. این بار هم برخى تصویرى را كه یك «نقاش جوان عاشق امام» از من كشیده، به عنوان سند بر دست گرفته‌اند.

من هزار عیب نهفته دارم كه حضرت ستّار العیوب آنها را پنهان داشته است اما جداً این را نمى‌توانم ایراد بدانم.

الان هم روى خطابم به آنها نیست و مطمئنم كه هر بیننده‌ی منصفى از اینكه بنده روى صندلى نشسته‌ام و در سالروز درگذشت پدربزرگم احترام شده‌ام اشكالى را متوجه من نمى‌كند (چنانكه مثلا اگر در سالروز شهادت شهیدى فرزند و نوه او به بازدید خبرگزارى خاصى برود قطعا اكرام مى‌بیند) بلكه روى سخنم با دوستان خود است كه به همدیگر تذكر دهیم كه مبادا دچار حقد و حسد و كینه شویم و به بهانه‌هاى واهى «عیب جویى» كنیم.

سید احمد خمینی و پدرش

روزگار ما عصر فضاى مجازى است و ما یعنى من و شما باید «آسیب زدایى» از آن را از خود شروع كنیم. ترور شخصیت، آبرو بردن، نشر دروغ، دشنام مستقیم و غیر مستقیم و هزار آسیب دیگرى كه امروزه با آن مواجهیم.

بیایید با «بد زبانان» همراه نشویم، «بد دلان» را از خود برانیم و «بد اندیشان» را یار نشویم. بى تردید من به عنوان جوان نسل سوم انقلاب از چنان جایگاهى برخوردار نیستم كه روى سخن را متوجه «بزرگترها» كنم ولى مى‌توانم همدلانه با «هم نسلان» خود سخن بگویم تا خواسته‌اى را با هم در میان بگذاریم و «همه با هم» آغازگر «جنبش مبارزه با بد اخلاقى در فضاى مجازى» شویم.

در آستانه‌ی سال نو باشد كه دلها را بشوییم و از خدا بخواهیم از مكر شیطان ما را مصون و از كبر و كینه بر كنار دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید