با توجه به تغییر اقلیم هرلحظه ممکن است در تهران سیل به وقوع بپیوندد و به همین دلیل باید آمادگی های لازم را داشته باشند. تمامی مسئولان و معاونت های فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک در حال آماده باش هستند و گفته اند در هنگام بروز سیل در تهران به گونه ای عمل خواهیم کرد که حتی یک نفر هم جرئت نکند به اموال مردم دسترسی پیدا کند. احتمال وقوع سیل در پایتخت تا یک ماه آینده وجود خواهد داشت و نگرانی ها ادامه دارد.

سید محمد علی افشانی در بازگشایی بخش میان خط 7 متروی تهران و افتتاح ایستگاه مهدیه که صبح امروز با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران برگزار شد اظهار کرد: از همه کسانی که از ابتدای این پروژه نقش داشتند چه مجریان، چه ناظران و چه کارگران و تمام کسانی که در عمق زمین و در شرایط دشوار تلاش داشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: آنچه مهم است دو چالش اساسی تهران، آلودگی هوا و ترافیک است و توسعه مترو و تکمیل و تجهیز آن به واگن‌ها و سیستم‌های مورد نیاز کمک می‌کند این دو مشکل تا حدودی برطرف شوند.

شهردار تهران ادامه داد: مهمترین مأموریت شهرداری تهران در حوزه حمل‌ونقل عمومی و توسعه آن است چرا که توسعه حمل‌ونقل کمک شایانی را در بهبود وضعیت هوای تهران خواهد داشت.

وی گفت: در سال گذشته بیش از 22 روز کاری مدارس تهران به‌خاطر مشکل آلودگی هوا تعطیل بود.

احتمال بروز سیل در تهران پایتخت ایران

 

وی با اشاره به اعتمادسازی مردم بیان کرد: احساس می‌کنم اگر ما با مردم به‌گونه‌ای صحبت و صادقانه با آنها رفتار کنیم و آنها به گفتمان ما اعتماد بیشتری داشته باشند بخش قابل توجهی از مشکلات با اعتماد مردم حل خواهد شد.

 

احتمال بروز سیل و آبگرفتگی در تهران

 

احتمال بروز سیل در تهران

سید محمد علی افشانی با اشاره به احتمال بروز سیل در تهران گفت: با توجه به شرایط به دو معاونت فنی و عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تأکید کرده‌ام که ظرف مدت یک ماه آینده خطوط مترو را برای بروز احتمالی سیل در تهران بازدید میدانی داشته باشند.

آمادگی های لازم برای وقوع سیل در تهران

وی گفت: با توجه به تغییر اقلیم هر لحظه ممکن است در تهران سیل بیاید و به همین منظور ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم، گفت: به‌گونه‌ای عمل خواهم کرد که یک نفر جرئت نکند به‌راحتی به اموال مردم دسترسی پیدا کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید