گروهی از کودکان هندی که برای مسابقات راهی مسکو شده بودند دلیل موفقیت خود را روحیه دهی شاهرخ خان ستاره مشهور بالیوود عنوان کرده اند این کودکان موفق شدند ۲۲ مدال برای کشورشان به ارمغان بیاورند.

شاهرخ خان

تصویری از شاهرخ خان ستاره مشهور بالیوود

 

ظاهرا وقتی شاهرخ خان متوجه می شود این گروه از کودکان برای برگزاری مسابقات قرار است راهی مسکو شوند به دیدار ان ها می رود تا آن ها را تشویق کند و این کار زیبای آقای بازیگر این کودکان را شگفت زده کرده است.

شاهرخ خان ستاره مشهور بالیوود

چند روز پیش شاهرخ خان با گروهی از بچه‌ها و نوجوانان دیدار کرد که برای شرکت در بازی‌های کودکان برنده جهان راهی مسکو می‌شدند.

به گزارش مهر، شاهرخ خان وقتی متوجه شد این بچه‌ها خودشان در رقابتی سخت در مسیر زندگی با بیماری‌های دشواری چون لوکمی، لمفوم و نفروبلاستوما پیروز بیرون آمده‌اند تصمیم گرفت حتما کاری برای آنها بکند.

او با حمایت بیمارستان یادبود تاتا برنامه‌ای برای این بچه‌ها ریخت و از آنها خواست مهمان او شوند.

شاهرخ خان

حمایت شاهرخ خان ستاره مشهور بالیوود از کودکان بیمار

 

به گفته یک منبع وقتی شاهرخ خان متوجه شد این بچه‌ها حالا دارند برای معرفی هند راهی مسکو می شوند تصمیم گرفت تا با ملاقات ویژه با آنها، برای این رقابت‌ها آنها را تشویق کند.

شاهرخ خان

شاهرخ خان ستاره بالیوود

 

کار خیر خواهانه شاهرخ خان ستاره مشهور بالیوود

به همین دلیل وی برنامه‌های قبلی‌اش را کنار گذاشت و این بچه‌ها را به خانه‌اش دعوت کرد. او به تنهایی با هر یک از این ۹ بچه دیدار و نزدیک به یک ساعت با آنها صحبت کرد و  با صحبت‌های روحیه‌بخش خود با آنها روبه رو شد و در انتها با اهدا کردن یک کیف وسایل ورزشی با لباسی برای رقابت‌ها، آنها را روانه این دیدار جهانی کرد.

این بچه‌ها نه تنها در رقابت‌ها در سطح جهانی درخشیدند بلکه با دریافت ۲۲ مدال مختلف، موجب افتخار هند شدند. بچه‌های تیم هند گفتند دیدار با شاهرخ خان برای آنها بسیار روحیه بخش بود.

صحبت‌های شاهرخ خان پیش از این هم موجب تقویت تیم هاکی همسرش در رقابت‌های داخلی هند شده بود.

شاهرخ خان

شاهرخ خان بازیگر بالیوود

شاهرخ خان

شاهرخ خان و همسرش در روز ازدواجشان

 

بازی‌های کودکان برنده جهان که به عنوان بازی‌های برندگان شهرتی جهانی دارد، رقابت‌های ورزشی بین‌المللی برای کودکانی است که در نبرد با بیماری سرطان جان سالم به دربرده‌اند و اکنون نیروی خود را صرف ورزش کرده‌اند.

این پروژه از سال ۲۰۱۰ توسط بنیاد پوداری ژیزن راه‌اندازی شده و از این طریق برگزار کننده رویدادهای ورزشی برای بچه‌های ۷ تا ۱۶ سال از سراسر جهان است که پیشتر مبتلا به سرطان بوده‌اند. تیراندازی، تنیس روی میز، شنا، شطرنج ، فوتبال از جمله ورزش‌هایی است که این بچه‌ها در آن‌ها رقابت می‌کنند. حدود ۱۳۰۰ کودکان هر سال در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید