شعر خوانی اندیشه فولادوند

روز های گذشته ویدئویی یک دقیقه ای از شعرخوانی اندیشه فولادوند در یکی از نشست های شعر منتشر شد که بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی پیدا کرد. در این میان برخی رسانه های تندرو به فولادوند حمله لفظی کرده اند. البته برخی از منتقدان هم در مقابل به حمایت از شعر اندیشه فولاوند پرداخته اند.

اندیشه فولادوند دوشنبه هفته قبل، در نشست ادبی شب های شعر که با حضور محمد علی بهمنی در نگارستان شهر برگزار شد، حضور یافت تا شعری از مجموعه جدیدش را بخواند. اما پس از انتشار ویدئوی شعرخوانی اش از سوی کاربران شبکه های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت. البته فولادوند در صفحه اینستاگرامش نوشته که آنچه خوانده تنها بخشی از یک مثنوی بلند به نام “ژنتیک” بوده، که قرار است در قالب یک کتاب به همین نام منتشر شود.

تصاویر اندیشه فولادوند

تصاویر اندیشه فولادوند

انتقاد ها به شعرخوانی “اندیشه فولادوند” در حالی همچنان ادامه دارد که ویدئوی منتشر شده، تنها یک قسمت از ۸ قسمتی ست که فولادوند در صفحه اش منتشر کرده است. اما کاربران تنها قسمتی که بازی فرمی در شعر وجود دارد را منتشر کرده اندو به او تاخته اند.

احمد طباطبایی شاعر ومنتقد در صفحه اینستاگرامش در تایید شعر اندیشه فولادوند، نوشته است: ” کسانی که با انتقال محتوا از طریق فرم و امتزاج فرم و محتوا بیگانه اند و بله گویی بی چرا و ممتدشان به سنت های شعری مانند بع بعِ گوسفندی ست، همان قدر خنده دار و تأسف آور که فولادوند در شعرش به خوبی به تصویر کشیده است. ”

غلامرضا طریقی شاعر و دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر هم با کنایه در توئیترش نوشته که “بازی هایی که به خاطرش، نوشته اندیشه فولادوند را مسخره می کنند. همان بازی هایی است که به خاطرش افراد دیگری را ستاره غزل پست مدرن نامیده اند. با این تفاوت که آن وقت ها اگر می گفتی این ها بازی است به بی سوادی محکوم می شدی و الان اگر نگویی بازی است بی سواد محسوب می شوی. ”

فیلم غزل خوانی اندیشه فولادوند

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید