استایل شناسی شلوار زنانه

شلوار زنانه امروزه یکی از ملزومات پوشش خانم ها می باشد . این درحالی است که در سالهای گذشته زنان حق پوشیدن شلوار را نداشتند در سال 1919 زنی به نام لویزا کاپتیلو اقدام به پوشیدن شلوار زنانه در ملاعام کرد وبه جای دامن های مرسوم آن زمان از شلوار استفاده کرد.

شلوار زنانه

شلوار زنانه

لویزا کاپتیلوبه دلیل این قانون شکنی به زندان افتاد ولی قاضی پرونده اش اتهامات وی را که شامل پوشیدن شلوار به جای دامن بود را رد کرد. در سالهای 1920 تا 1930 پوشیدن شلوار زنانه توسط خانم ها به شدت افزایش یافت حتی بازیگران مشهور آن زمان برای عکاسی هایشان از شلوار استفاده می کردند . جالب است بدانید اولین زنان شلوار پوش که از شلوار زنانه رسمی ، استفاده کردند زنان خلبان بودند که در اوایل قرن 20 این تغییر را ایجاد کردند.

دراستایل شناسی شلوار سعی بر این است تا در مورد شلوار زنانه را در تمام استایل های مطرح دنیا بحث شود .تانما قصد دارد با مطلب زیر چگونگی شلوار زنانه را در استایل هایی چون بوهو ، کژوال ، مینیمال ، ماکسیمال ،اگزوتیک ، تام بوی و... را بررسی کند .

انواع شلوار زنانه می توان به شلوار چسبان ، شلوار دم پا گشاد ، شلوار برمودا ، شلوار رکابی ، شلوار راسته ، شلوار سند بادی ، شلوار راحتی ، دامن شلواری و.... اشاره کرد .

شلواراستایل بوهو

شلوار در استایل بوهو : استایل بوهو تنها یک سبک پوششی نیست بلکه یک روش زندگی است شلوار بوهو بیشتر از جنس جین بوده وتزییناتی چون ریش ریش در دو طرف آن وجود دارد .

شلوار زنانه بوهو

شلوار زنانه بوهو

اگر تمایل دارید چند لباس را با هم ترکیب کنید ، بهتر است از استایل بوهو پیروی کرده واکسسوری دراین سبک پوشش طرح های قلاب بافی شده ویا گردنبند های مهره ای و... است .لباس هایی با سایز بزرگتر، دامن زنانه ماکسی ولباس هایی با پارچه خنک ودارای طرح هایی خاص در کمد پیروان استایل بوهو زیاد دیده می شود .

شلوار استایل کژوال

شلوار استایل کژوال : معمولا افراد پیرو استایل کژوال از لباس هایی که راحت ودر عین حال معقول است ومناسب استفاده روزانه است می پوشند. شلوار استایل کژوال باید به گونه ای باشد که فرد در آن احساس راحتی کند

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوارهای جین با رنگ تیره بسیار مناسب استفاده خانم ها در این سبک پوشش است در استایل کژوال شما مجازید هر چیزی را که دوست دارید به تن کنید شلوار زنانه جین خود را با یک جفت کتانی با رنگ مناسب ست کنید واز راحتی وشیکی آن لذت ببرید.

شلوار استایل ویمسیکال

شلوار استایل ویمسیکال : در فصل گرما استایل ویمسیکال بسیار پرطرفدار است . لباس هایی با رنگ شاد وپارچه ای نرم نخی وطرح های شلوغ مربوط به این استایل است .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل ویمسیکال شلوار دامنی با طرح گل گلی ویا ترکیب رنگ هایی شاد است که با پیراهن بلند ویا کوتاه مناسب وصندل یا کفش لژدار ست می شود ، استفاده از کیف های کوچک که تزییناتی زیبا دارند می توانید به عنوان اکسسوری استفاده کنید .

شلوار استایل مینیمال

شلوار استایل مینیمال : سادگی در استایل مینیمال حرف اول را می زند. استفاده از آیتم های پرزرق برق دراستایل مینیمال ممنوع است شلوار استایل مینیمال شلواری ساده است که دوختی زیبا دارد ولی از تزیینات در این شلوار زنانه خبری نیست ، بهتر است در این سبک پوششی از دو رنگ که بیشتر رنگ سفید وسیاه ویا رنگ هایی چون کرمی وسورمه ای ،قهوه ای وخاکستری است استفاده کنید .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

دراین استایل خلاقیت نقش چندانی ندارد واستفاده از رنگ ها محدود است .برای پوشش خود به سبک مینیمالیست ها می توانید از یک رنگ در طیف مختلف استفاده کنید جالب است بدانید بیشترآقایان خواسته ویا ناخواسته از استایل مینیمال پیروی می کنند . می توانید شلواراستایل مینیمال را شلواری کتان با رنگ دلخواه که با بقیه پوشش شما از لحاظ رنگ ست است ، انتخاب کنید.

شلوار استایل ماکسیمال

شلوار استایل ماکسیمال : استایل ماکسیمال ، نقطه مقابل استایل مینیمال قراردارد. سبک ماکسیمال بر این عقیده است که باید با جزئیات بسیار و شلوغ کردن استایل، به جذابیت پوشش خود افزود . برای پوشیدن شلواراستایل ماکسیمال می توانید

شلوار زنانه

شلوار زنانه

از رنگ های تند به همراه اکسسوری های پر زرق برق انتخاب کنید بکار بردن اکسسوری در استایل ماکسیمال بسیار مهم است شما مجازید چند لباس را با رنگهای متفاوت با هم بپوشید .برای پیروی از این سبک پوشش می توانید شلوارزنانه قرمز رنگ را با یک پیراهن گیپور زیبا وکفش قرمز همراه کرده واز کیف دستی با تزیینات زیاد استفاده کنید .

شلوار استایل کلاسیک

شلوار استایل کلاسیک : افراد پیرو این استایل بسیار خوش سلیقه بوده وفراتر از مد وفشن لباس می پوشند .پارچه شلوار زنانه در این استایل بسیار اهمیت دارد .شلوار استایل کلاسیک از جنس ابریشم ، پنبه ، پشم است . سایز شلوارتان باید کاملا اندازه وفیت بدن شما باشد .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

اگر بخواهید شلواراستایل کلاسیک بپوشید بهتراست ، شلوار پشمی خاکستری را به همراه پیراهنی سفید ومانتویی به رنگ شلوارتان ست کنید واز سادگی وشیکی پوشش خود لذت ببرید .

شلوار استایل کالج

شلوار استایل کالج : این سبک پوشش توسط دانش آموزان ثروتمند در شمال شرقی آمریکا به وجود آمد.ظاهر پوشش آنها کاملا آراسته بود وتفاوت آنها با دیگر دانش آموزان سبب تشکیل خرده فرهنگی به نام پرپ شد .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار زنانه در این استایل قدی مناسب دارد وکوتاه نیست بسیار مرتب دوخته شده وبا رنگ مناسبی که اکثرا تیره می باشد پوشیدن کفش کالج به همراه این مدل شلوار بسیار مناسب است . شلوار استایل کالج می تواند شلوار جین با رنگ واندازه مناسب نیز باشد .برطبق استایل شناسی این سبک زیاد در ایران دیده نمی شود .

شلوار استایل اگزوتیک

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل اگزوتیک : جسارت وشجاعت در پوشش افراد پیرو استایل اگزوتیک موج می زند . هر چیز عجیب و غریبی بدون هیچ محدودیتی می تواند در این استایل استفاده شود.شلوار استایل اگزوتیک دارای گلدوزی ، چاپ الگوهای موزاییکی شکل وتزیینات زیاد وخاص این سبک است .البته شلوار زنانه در این سبک دارای رنگی فاخر است تمام لباس های موجود به سبک اگزوتیک مرموز وجذاب می باشند .

شلوار استایل تام بوی

شلوار استایل تام بوی : استایل تام بوی مخصوص دخترانی است که علاقه زیادی به راحتی لباس های پسرانه دارند ولی تمایل دارند ویژگیهای دخترانه خود را نیز نشان دهند . دختر خانم هایی است که به تفریحات و طرز فکر های پسرانه بیشتر از نوع دخترانه آن علاقه دارند ؛ بیشتر به استایل تام بوی رو می آورند .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل تام بوی شلوار های جین و پارچه ای راسته می باشد ویا کت شلوار مردانه وهودی وپیراهن های مردانه ی اورسایز است. کفش در این استایل بدون پاشنه بوده واز اکسسوری های پسرانه به همراه این پوشش استفاده می شود .

شلوار استایل آوانگارد

شلوار استایل آوانگارد : در این استایل علاقه زیادی برای پوشیدن لباس هایی با سایزوجود دارد چون اغراق در این سبک زیاد دیده می شود . استایل آوانگارد تاکید به شکستن کلیشه ها دارد .در این نوع سبک شما میتوانید بیشتر رنگها را در کنار هم استفاده کنید

شلوار زنانه

شلوار زنانه

در این استایل به دلیل پوشیدن چند لایه لباس باهم در زمستان زیاد استفاده می شود شلواراستایل آوانگارد ممکن است اغراق آمیز در قسمت دم پا گشاد شده باشد وتزیینات خاصی به آن همراه شده باشد ودر این سبک شما قوانینی که در دوخت شلوار زنانه رعایت می شده را نمی بینید .

شلوار استایل وینتیج

شلوار استایل وینتیج : بهتر است هنگام استفاده از استایل وینتیج آن را با دیگر استایل ها وسبک های پوششی همراه کنید . برای پوشیدن شلوار استایل وینتیج می توانید شلوار مدل قدیمی خود را با یک تیشرت جدید ومد روز همراه کنید. ویا شلوار زنانه جین جذب را با یک بلوز قدیمی استفاده کنید .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

لازم نیست برای پیروی از این سبک تمام لباس های خود را قدیمی انتخاب کنید می توانید پوشش خود را تلفیقی از دنیای مد امروز ولباس های دوست داشتنی قدیمی انتخاب کنید .اگر قصد پوشیدن لباس های قدیمی ندارید ولی به این سبک علاقه دارید می توانید از اکسسوری های قدیمی این استایل استفاده کرده واز آن لذت ببرید .

شلوار استایل رترو

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل رترو شلوارهای جین کوتاه است که با یقه اسکی همراه می شود رنگ بکار رفته در استایل رترو بیشتر رنگ های پاستیلی زیبا است .سبک رترو از خیلی جهات به استایل وینتیج شباهت دارد . شلوار زنانه با پارچه راه راه وچهارخانه نیز در استایل رترو مورد استفاده قرار می گیرد .

شلوار استایل کابوی

شلوار استایل کابوی شلوار زنانه جین آبی رنگ است که با اکسسوری چون کمربند قهوه ای همراه شده، رنگ کمربند با کفش مناسب این استایل وکلاه ویژه این سبک هماهنگ است. دراستایل کابوی ویژگی زنانه ومردانه مشاهده نمی شود وسبک پوشش کاملا شبیه به هم است .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

استایل کابوی یک استایل محلی بشمار می رود ولی بیشتر هنرمندان وبازیگران غرب از آن پیروی می کنند وهمین امر سبب محبوبیت زیاد آن شده است . اگر بخواهیم به پوشش اصلی یک کابوی اشاره کنیم باید بگوییم : یک پیراهن مردانه چهارخانه به همراه یک شلوار جین وکت جیر می باشد .

شلوار استایل پانک

شلوار استایل پانک : استایل پانک نشان دهنده ی طغیان نسل جوان نسبت به حاکم زمان خود است وبیشتر بر روی ویژگی های خود فرد اشاره می کند .استایل پانک جنبه اعتراضی دارد و طرفدار جامعه ای با تفکر آزاد وخالی از استبداد هستند .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار زنانه در استایل پانک شلوارهای ارتشی، تیشرت و هودی است . اوایل پانک ها خودشان لباس هایشان را می دوختند وطراحی می کردند ولی دیری نپایید که لباس با استایل پانک به تولید انبوه رسید .لباس های با خصوصیت سبک پانک تزیینانی مانند میخ بر روی دوش خود دارند .

شلوار استایل راکر

شلوار استایل راکر : سبک راکر همیشه با کت های چرمی به رنگ مشکی شناخته می شود شلوار استایل راکر شلوار جین زخمی است که ممکن است با کت چرم ویا کت جین پوشیده شود .

شلوار زنانه

شلوار زنانه

استایل راکر تلاش می کند تا با تی شرت ها یی که دارای طرح های گرافیکی مفهومی است پیام های سیاسی و اعتراض گونه ای به همراه دارد پیام خود را به گوش مخاطبانشان برساند. زمانی شما می توانید با سبک پوششی راکر در خیابان راه بروید که نظر دیگران برای شما اهمیت نداشته باشد .

شلوار استایل هیپ هاپ

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل هیپ هاپ شلوار هایی گشاد که به همراه اکسسوری چون دستمال سر وکلاه بیسبالی پوشیده می شوند ، است ستارگان مشهور سبک موسیقی هیپ هاپ در خلق این استایل بسیار موثر بوده اند شلوار زنانه در این استایل همان شلوار هایی است که مردان می پوشند . پوشیدن شلوار جین بگی بسیار در این سبک رواج دارد .

شلوار استایل گوتیک

شلوار زنانه

شلوار زنانه

شلوار استایل گوتیک : ویژگی اصلی وبارز استایل گوتیک استفاده از رنگ مشکی است وهمین تیرگی سبب شده تا این استایل مرموز به نظر آید. شلوار استایل گوتیک شلواری از جنس چرم ویا مخمل به رنگ سیاه است .شلوار زنانه چندان در این استایل کاربردی ندارد چون این سبک از زمان ویکتوریایی الهام گرفته شده است زنان بیشتر از دامن های مشکی پفی وچین دار استفاده می کردند .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید