چگونه با یک شماره مجازی اکانت تلگرام بسازیم

برای آشنایی با روش ساخت اکانت تلگرام با شماره مجازی با ما همراه باشید.

نحوه ساخت اکانت مجازی در تلگرام

هرفردی که بخواهد از امکانات تلگرام استفاده کند باید یک شماره یا سیم کارت داشته باشد لذا ورود به تلگرام بدون شماره تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد. ولی حتما نیازی به وجود سیم کارت نبوده و ساخت تلگرام با شماره مجازی هم امکان پذیر می باشد که در این مطلب نحوه ساخت اکانت مجازی در تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد .

مراحل ساخت اکانت تلگرام با شماره مجازی

روش ساخت شماره مجازی با نرم افزار TextNow

۱. برنامه Textnow را نصب کرده سپس در قسمت بالا Sign up را بزنید. در این مرحله یک ایمیل و رمز وارد کنید و گزینه Create Account را بزنید.

مراحل ساخت اکانت مجازی در تلگرام

ابتدا برنامه TextNow را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

اکانت تلگرام

اکانت تلگرام

۱. برنامه Textnow را نصب کرده سپس در قسمت بالا Sign up را بزنید. در این مرحله یک ایمیل و رمز وارد کنید و گزینه Create Account را بزنید.

۲. در این بخش باید یک پیش شماره وارد کنید که یا ۹۲۰ و یا ۸۵۰ باشد، ( از کدهای دیگر هم میتوان استفاده کرد ولی پیشنهاد ما این دو کد می باشد ) سپس Continue را بزنید تا شماره شما ساخته شود.

۳. حالا همین شماره را وارد تلگرام خود کنید ( در ابتدا شماره خود ۱+ را وارد کنید ) سپس منتظر بمانید تا کد از برنامه Textnow ارسال شده و این کد را در تلگرام وارد کنید و سپس اکانت خود را بسازید.

ساخت شماره مجازی با نرم افزار Virtual SIM

در مرحله اول اپلیکیشن Virtual SIM را دانلود کرده و بر روی اسمارت فون خود نصب کنید.

بعد از ورود به نرم افزار باید یک شماره شخصی و یا ایمیل به برنامه بدهید تا یک اکانت کاربری برای شما ایجاد شود.

در این قسمت شما می توانید یکی از دو کشور آمریکا و سریلانکا را برای ساخت شماره مجازی تعیین کنید. در این آموزش ما کشور آمریکا را انتخاب کرده ایم.

در این مرحله شماره مجازی شما ساخته شده و نمایش داده می شود. در تصویر زیر دقت کنید تاریخ اکسپایر شماره را دو روز زده است. به این ترتیب دو روز فرصت استفاده دارید. برای دسترسی به پیامک و … روی Lets Get Started کلیک کنید.

شماره شما آماده است و می توانید با ورود این شماره در تلگرام درخواست کد دهید و سپس تا انتهای ثانیه شمار صبر کنید تا درخواست کد صوتی صادر شود و کد را برای شما بخواند.

شماره شما آماده است و می توانید با ورود این شماره در تلگرام درخواست کد دهید و سپس تا انتهای ثانیه شمار صبر کنید تا درخواست کد صوتی صادر شود و کد را برای شما بخواند.

معایبی که شماره های مجازی برای کاربران تلگرام دارند
استفاده از این برنامه ها برای شماره مجازی برغم آن که به نظر مفید می آید، می تواند مشکلات بسیار بزرگی، چه در زمینه استفاده از تلگرام و چه در زمینه حریم خصوصی، برای کاربران به همراه داشته باشد.

براین اساس مرکز ماهر با اعلام هشدار در این زمینه از کاربران خواست با شماره مجازی اشتراکی، درهای تلگرام خود را به روی سودجویان باز نکنند.


استفاده از این نرم افزارها، نه تنها حریم خصوصی کاربر را حفظ نمی کند، بلکه اجازه دسترسی به حساب تلگرام وی را به هزاران نفر دیگر هم می دهند.

دلیل این اتفاق آن است که تعداد شماره های این برنامه ها، از تعداد کاربران آن ها کمتر است و قطعا ظرف مدت کوتاهی، شخص دیگری به همان شماره ای که چندی پیش شما از آن استفاده کردید، دسترسی پیدا خواهد کرد.
بنابراین نباید به فکر آن باشید که شاید بخت با شما یار شود و شماره مجازی شما به دست دیگر کاربران نرم افزار شماره مجازی نیافتد.

این افراد هم می توانند از نرم افزارهای مذکور استفاده کرده، کد فعال سازی تلگرام را دریافت کنند و وارد حساب کاربری مرتبط با آن شماره شوند؛ حسابی که تاکنون فکر می کردید فقط متعلق به شماست.
در نهایت، باید این نکته را نیز یادآور شد که تلگرام دارای سازوکار مقابله با رفتار ناهنجار است و یکی از مصادیق آن، بستن شماره هایی است که به صورت مکرر و در دستگاه های متعدد مورد استفاده قرار گیرند. به نحوی که اگر تلگرام تشخیص بدهد

که شماره واردشده، پیش تر در دستگاه های متعددی مورد استفاده قرار گرفته، دیگر اجازه استفاده از آن را نمی دهد.
پس در نظر داشته باشید که حساب های کاربری که با این شماره ها ایجاد شوند، احتمالا به زودی هم هک می شوند و هم از کار خواهند افتاد.

مزایای و معایب شماره مجازی برای تلگرام

از جمله محاسن شماره مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم نیاز به سخت افزار: سیستم های ابری همواره راهی موثر و کم هزینه برای استفاده در کاربردهای مختلف هستند و شماره مجازی هم که به نوعی یک سرویس خدمت ابری است از این قاعده مستثنی نیست. این هزینه کم بیش از همه به دلیل عدم نیاز این خدمات به سخت افزار برای راه اندازی آن ها می باشد.

راه اندازی آسان: در ادامه به شیوه راه اندازی این سرویس که به سادگی صورت خواهد پذیرفت خواهیم پرداخت.

مزایای ارتباطی: قابلیت های بسیاری از جمله IVR، ضبط تماس، انتقال تماس و نیز VoIP از جمله ویژگی هایی هستند که از طریق این شماره ها قابل دسترسی خواهند بود

. شماره مجازی چقدر امنیت دارد؟

در رابطه با کاربرد شماره مجازی هیچ کس نمی تواند ادعا کند که هر کدام از سیستم های ارتباطی از امنیت صد در صدی برخوردارند. با این حال این قضیه بیش از همه به نحوه استفاده شما از این تکنولوژی بستگی دارد. نکته ای که در باره شماره مجازی وجود دارد

این است که ردیابی و احراز هویت دارنده این شماره مشکل است. زیرا شیوه کار ان بدین صورت است که هر شخصی ممکن است فقط یک بار از یک شماره مجازی استفاده کند.

با این حال برخی شرکت های ارائه دهنده اکانت مجازی رایگان و پولی، اطلاعات مشتریان را در پایگاه های داده خود ذخیره می کنند تا از این طریق در صورت لزوم بتوانند به شناسایی آن ها بپردازند. شاید این نکته موجب نگرانی شما شود. اما باید گفت موارد استفاده از این اطلاعات به مواقعی بر می گردد که عمل مجرمانه ای از طریق این شماره های مجازی صورت گرفته باشد و طبیعتا ثبت اطلاعات مشتریان جهت بازدارندگی آن ها از سوء استفاده از این سرویس تا حدودی لازم است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید