بزرگترین دوچرخه جهان را بشناسیم

بزرگترین دوچرخه جهان

بزرگترین دوچرخه جهان

با شما هستیم تا مروری داشته باشیم بر ویژگی وخصوصیات و نام بزرگترین دوچرخه جهان ونام سازنده ی بزرگترین دوچرخه دنیا کیست

ابتدا تاریخچه مختصری از ساخت دوچرخه را برای شما عزیزان بیان می کنیم تا پس از آن به شناخت بزرگترین دوچرخه در دنیا آن بپردازیم.

از سال 1816 انسان سعی در اختراع وسیله ساده اما کاربردی داشته است که در همین سال فردی بنام( نیپس ) دوچرخه ای ساخت

که تمام قطعات آن از چوب بود حتی چرخها ،در سال 1839شخصی به نام ( کرک پاتریک مک میلان ) اسکاتلندی دوچرخه ای ساخت که قابل راندن بود مک میلان آن را اسب تفریحی می خواند. اسب تفریحی به وسیله فشار حرکت می کرد

به این صورت که دو عدد میلنگ با یک محور به چرخ های عقبی متصل شده بود وبا فشار به حرکت در می آمد.وبلاخره دوچرخه ای که در حال حاضر وجود دارد البته تغییراتی در آن به وجود آمد.

در سال 1871 توسط ( جمیزاستارلی) ساخته شد واین دوچرخه به وسیله رکاب زدن حرکت می کرد ولی چرخهای جلو ی آن بسیار بزرگ بود وباعث شد که این وسیله بسیار نا مطمئن باشد وهیچ امنیتی در آن نبود چون هر لحظه ممکن بود تا سرنشین آن از جلوی دوچرخه واژگون شود وجالب است بدانید

زمین خوردن جز جدا نشدنی این وسیله بود.که همه دوچرخه سواران آن زمان آن را پذیرفته بودند . با ما همراه باشید تا خصوصیات بزرگترین دوچرخه جهان آشنا شوید.

معرفی بزرگترین دوچرخه جهان

بزرگترین دوچرخه جهان

بزرگترین دوچرخه جهان

بزرگترین دوچرخه جهان دارای این ویژگیها می باشد که طول آن 7.8 متر است وارتفاع آن 3.7 متر می باشد که یک طراح دوچرخه آن را طراحی وسپس ساخته است ،که نام سازنده ی این دوچرخه ذکر نشده است .

البته یکی دیگر از بزرگترین و درازترین دوچرخه ی دنیا توسط یک تیم به سرپرستی ( فرانک پلت ) ساخته شد که در سال 2016 بعنوان درازترین دوچرخه دنیا در گینس ثبت شد.

یکی از ویژگی های بزرگترین دوچرخه جهان این است که حدود 35 متر طول دارد وفقط 12 سانتی متر عرض ،این دوچرخه بیشتر شبیه یک سازه است که البته این سازه ها بسیار محکم واز جنس آلومینیم هستند.

این دوچرخه به وسیله دو نفر که یکی در جلو دوچرخه ونفر دوم در عقب به حرکت در می آید وبه وسیله رکاب زده حرکت میکند که با وجود درازی آن هیچ چرخ کمکی وآموزشی ندارد .

چون جنس سازه ای که از آن تشکیل شده آلومینیم است وچرخ های عقبی آن کمی بزرگتر از چرخ های جلو می باشند تا تعادل این وسیله بزرگ حفظ شود تنها عیب این دوچرخه این است که به دلیل طول آن نمی تواند دور بزند وگرنه حرکت با آن بسیار راحت است.

بزرگترین موتور جهان

بزرگترین دوچرخه جهان

بزرگترین دوچرخه جهان

شاید بی ربط نباشد که کمی هم از بزرگترین موتور جهان صحبت کنیم

موتور سیکلت جالب است بدانید در سال 1855 در جهان اختراع شد وتوسط دو سازنده ی دوچرخه به نام های (گوتلیب دایلمر و ویلهلم می باخ ) که اهل کشور آلمان بودند ساخته شد وسیله ای که آین دو مخترع ساخته بودند بسیار ابتدایی وچیزی شبیه به دوچرخه موتور دار بود

(گرگ دانهام) شخصی بود که توانست بزرگترین ودرازترین موتور سیکلت دنیا را بسازد ویژگیهای ظاهری آن به این صورت است که 2 متر ارتفاع دارد و4 متر هم طول آن می باشد وپنج برابر موتورسیکلت های معمولی است .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید