چگونگی برخورد با یك شوهر عصبانی، به میزان شكیبایی شما و میزان آسیبی كه به شما وارد می گردد، بستگی دارد. آزارهای عاطفی و روحی امری واقعی اند و افراد مختلف میزان صبر متفاوتی دارند.
رفتار با شوهر بداخلاق، كار ساده ای نیست. مردان بیشتر كلامی هستند و به همین خاطر باید اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند. درحالی كه زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می دارند و با گریستن آن را نشان می دهند. درمورد یك زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود چون او نزدیكترین فرد به شوهرش می باشد.
خشمی كه از طرف شوهرتان سر می زند، مستقیماً شما را هدف قرار نمی دهد. در این شرایط شما به اندازه كافی به احساساتی شدن گرایش دارید. اندیشیدن به شوهرتان كه همیشه با خشم برخورد می كند، باعث می گردد احساس فرومایگی كنید و این امری كاملاً طبیعی است. شما باید یك قدم به عقب بردارید و عملاً به آنچه رخ داده است بیندیشید و دلیلی كه در پس این رفتار وجود دارد را بیابید.

استرس ، ناامیدی و ترس، مردان را عصبانی می كند. می توانید به همسرتان بگویید كه با اینكه می دانید او این روزها چه استرس فراوانی دارد و این مسئله او را عصبی كرده است، اما این موضوع باعث شده كه رابطه زناشویی تان نیز تحت تأثیر قرار گیرد. با همسرتان شفاف و روشن گفت و گو كنید و او را بدون قید و شرط حمایت كنید.

از شوهرتان قدردانی کنید

زنان چطور می‌توانند قدردانی کنند؟ یعنی به همان طریقی که شما دوست دارید مورد قدردانی قرار بگیرید؟ شما احتمالا گل، جواهر، یک تعریف شفاهی و یا خوردن صبحانه‌ای که شوهرتان آماده کرده است را به عنوان قدردانی از طرف او تصور می‌کنید، اما شوهرتان چه می‌خواهد؟ دقت کنید او می‌خواهد که شما با رفتارهایی که برای او معنی قدردانی می‌دهند، از او قدردانی کنید.

“لیست کارهایی را که فکر می‌کنید شوهرتان دوست دارد به عنوان قدردانی از او انجام دهید، تهیه کنید.”

رفتار با شوهذ

می توانید به همسرتان بگویید كه با اینكه می دانید او این روزها چه استرس فراوانی دارد و این مسئله او را عصبی كرده است، اما این موضوع باعث شده كه رابطه زناشویی تان نیز تحت تأثیر قرار گیرد.

شوهرها به برنده شدن علاقه دارند

به این نکته توجه کنید که برنده شدن بیش از هر چیزی برای مرد اهمیت دارد. مردان عموما به شرکت در مسابقه‌ای که در آن بازنده هستند علاقه ‌ای ندارد. آنها برای فتح کردن قله‌های پیروزی تربیت شده‌اند و اگر نتوانید با هم به عنوان یک تیم برنده شوید، او به هر حال سعی خواهد کرد تا حداقل خود را به عنوان یک فرد برنده نشان دهد.

وقتی که مردی فکر می‌کند همسرش به خاطر شکست او در کارها از دستش ناراحت است بلافاصله احساساتش را علیه همسرش دسته بندی می‌کند، بنابراین از نظر عاطفی نسبت به همسرش سردتر شده و این سردی، همسرش را عصبانی‌تر می‌کند و این عصبانیت دائمی همسرش از او باعث می‌شود تا کمتر و کمتر برای اهداف مشترک تلاش کند. اینجاست که زن، شوهرش را مقصر می‌داند و فکر می‌کند که او به یک تغییر اساسی نیاز دارد و نباید بنشیند و منتظر باشد. او باز هم مراقب است در محبت به شوهرش زیاده‌روی نکند تا شوهرش فکر نکند که همه چیز مرتب شده و به حالت قبل برگشته است. این چرخه معیوب همچنان تکرار می‌شود و مرد پس از ناامید شدن از هیجان و محبتی که از همسرش انتظار داشت رفتارهای محبت‌آمیزش را متوقف می‌کند.

به مردان اجازه برنده شدن بدهید

اگر مرد احساس کند که می‌تواند در خانه برنده باشد، سعی می‌کند که همیشه همسرش را خشنود کند و رفتارهای عاشقانه و قدرشناسانه داشته باشد و برای محبت کردن و جلب رضایت شما حاضر است دست به هر کاری بزند. اگر بتوانید راه‌های برنده شدن او را هموار کنید، او هم برای برنده شدن سخت تلاش خواهد کرد و وقتی احساس کند که میدان را فتح کرده است به تلاش صادقانه جهت تداوم عشق و علاقه ‌اش به شما ادامه خواهد داد.

تفاوت‌ علایق و فرهنگ خود را بشناسید

برای مردان فهمیدن این موضوع که چرا همسرانشان نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کرده و بعدا در زمان مناسب‌تری به آن بپردازند، بسیار مشکل است و زنان نیز از این که شوهران آنان نمی‌توانند حتی یکی دو دقیقه را به صحبت در مورد چیزی که همین الان باعث ناراحتی و رنجش آنها شده است اختصاص دهند، تعجب می‌کنند.

زنان فکر می کنند که خواسته های نابجایی از شوهر ندارند و فقط می‌خواهند مرد خود را درک کنند. اما شوهرتان این طور فکر نمی‌کند، چون صحبت کردن در این مورد آن قدر که برای شما مهم است برای او نیست.

در رفتار با شوهر ، قابل اعتماد و وفادار باشید

مردها به دنبال زن هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کرده و رویشان حساب باز کنند. حقیقت اینجاست که برخی از خام ها رازدار نیستند و کمتر اتفاق می افتد که همسرشان حرف های دل خود را نزد آنها بازگو کنند.

در رفتار با شوهر ، کارهای او را بیشتر درک کنید

در رفتار با شوهر ، از اخلاق و روحیات آنها درک بیشتری پیدا کنید و اگر او نمی‌تواند همین حالا به احساسات شما توجه کند می‌توانید در یک زمان دیگری به این موضوع بپردازید. نگران این که بعدا هم به احساساتتان توجه نکند، نباشید. او اگر بداند که برنده خواهد شد، حتما این کار را خواهد کرد. از او بخواهید هنگامی که فرصت رسیدگی به مشکل شما را نداشت فقط به شما بگوید که نگران شماست.

زمانی که یک مرد واقعا گرفتار باشد ، دوست دارد که شما تا شب صبر کنید تا آن موقع سر فرصت در این مورد با هم صحبت کنید.

در این صورت شما از او تعهد می‌گیرید که در فرصتی مناسب به احساسات شما رسیدگی و توجه کند و او هم می‌تواند بدون دغدغه به کارش ادامه دهد.

“مردان در حل مشکلات دوست ندارند که مسائل را پیچیده کنند.”

مردان آموخته‌اند که مسائل را یک به یک حل کرده و از آن بگذرند و غیر از این هم روش دیگری بلد نیستند. محتمل‌ترین جواب شوهرتان در مقابل موضوعی که با او در میان گذاشته‌اید، این است که «خوب چرا فلان کار را نکردی؟» او نمی‌داند که شما دنبال راه حل نیستید و فقط درک و همدلی او را می‌خواهید. او یاد گرفته است که نه احساساتش را بروز دهد و نه توقع داشته باشد که کسی درگیر احساسات او شود.

رفتار با شوهر

مردها به دنبال زن هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کرده و رویشان حساب باز کنند.

اجازه دهید مردان با خودشان خلوت کنند

آقایون نیاز دارند که مدتی را به دور از شما بگذرانند، بهترین راهکار رفتار با شوهر این است فضای لازم را به آنها بدهید تا ذهن خود را متمرکز کرده و افکار خود را منسجم سازند. شاید بخواهند زمانی را با دوستان خود بگذرانند و سرگرمی های مورد علاقه شان را انجام دهند.

در رفتار با شوهر ، از آنها حمایت کنید

در این باره فکر کنید. اول اینکه وقتی همسرتان از کسی انتقاد می‌کند، فورا طرف او را بگیرید. بگذارید بفهمد که شما هم، عقیده دارید فرد مقابل او اشتباه کرده است. این انتظار او با چیزی که شما از او توقع دارید واقعا فرق زیادی ندارد. شما این همدلی را با لحنی آرام و عاشقانه می‌خواهید و او با صدایی قاطع. مراقب باشید وقتی با شما درد دل می‌کند رفتارهای مادرانه مانند: «آه! عزیزم کار خوبی نبود.» ارائه ندهید. فکر کنید بهترین دوستش در چنین شرایطی چه پاسخی به او خواهد داد؟ شما هم سعی کنید همان طور رفتار کنید اگر از کاری خوشحال بود، لبخند بزنید و بگویید که لیاقتش را داری بگویید: “عالیه، تو باید به اوج برسی، بعد از این همه زحمت کشیدن واقعا لیاقتش رو داشتی.”

می توانید برای او کارهای ساده انجام دهید

کار ساده‌ای که می‌توانید انجام دهید، رفتاری است که به او می‌گوید: «ممنون از این که احساساتت را با من در میان گذاشتی، من می‌دانم که این از محبت توست، به این کارت ادامه بده.» پختن غذای مورد علاقه او یا ترتیب دادن یک برنامه تفریحی نیز یک رفتار ساده قدرشناسانه است و برقراری رابطه زناشویی نیز رفتار شگفت‌انگیز دیگری است که باعث می‌شود احساس کند خواستنی و مورد پذیرش است.

این رفتارهای شما به او می‌گوید: “برای من اهمیتی ندارد که دیگران چه فکری می‌کنند، اینجا، در خانه، تو عالی‌ترین هستی و لیاقت عشق مرا داری. من همیشه دوستت دارم و در کنارت هستم» این رفتارهای حمایتگرانه شما باعث می‌شوند تا پیام‌های ناراحت‌کننده‌ای که او از دنیای خارج دریافت کرده تعدیل شوند. با این کار شما، او در وضعیتی قرار می‌گیرد که با کمال میل مشکلاتش را با شما در میان گذاشته و در تیم شما بماند.

رفتار با شوهر

اکثر شوهران نمی‌داند که شما زنان به دنبال چه چیزی هستید.

برای همدردی و همدلی کردن از او تقاضا کنید

اگر در ارتباط با مشکلی انتظار دارید با شما همدلی کند ، پس، از او بخواهید هنگامی که مشکلاتتان را با او در میان می‌گذارید، برای دقایقی فقط شما را در نظر گرفته و به گفته‌هایتان فکر کند. به او بگویید که فهمیدن احساس شما لزوما به معنای موافقت با خواسته شما نیست. به او بفهمانید که دوست ندارید هنگام بیان مشکلات او را مشغول خواندن روزنامه یا تماشای تلویزیون ببینید. به او بگویید که وقتی با او درددل می‌کنید، حتی با هدف تغییر دادن روحیه ناراحت شما نیز مسائل را به شوخی نگیرد.

اکثر شوهران نمی‌داند که شما زنان به دنبال چه چیزی هستید. اغلب مردان آن قدر با نیازها و خواسته‌های زنان ناآشنا هستند که زنان مجبورند بارها و بارها خواسته‌هایشان را تکرار کنند. آنها واقعا دوست دارند که با خوشحال کردن شما احساس پیروزی کنند، پس کمکشان کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید