تهیه شیرینی در منزل خیلی لذت بخش است وقتی برای دورهمی ها و جمع های خانوادگی خود شیرینی تهیه می کنید این طعم لذت بخش را بین اعضای خانواده و دوستان خود حس خواهید کرد. ما در ادامه طرز تهیه ساندویچ شکلات بستنی را برای شما آورده ایم که برای گرمای تابستان بسیار مفید است.

ساندویچ شکلات بستنی

برای شمایی که شیرینی پزی بلدید و مرتب در خانه انواع واقسام شیرینی‌ها را می‌پزید، پختن این ساندویچ شکلات بستنی هیچ کاری ندارد. شکلات بستنی را بپزید و تابستانی سرو کنید. یعنی یک مقدار بستنی لای دو تکه بیسکویت بگذارید و نوش جان کنید. هم با کلاس‌تر است هم تابستانی.

ساندویچ شکلات بستنی

طرز تهیه ساندویچ شکلات بستنی

 

مواد لازم برای کوکی شکلاتی

۲ پیمانه آرد ۱ ق چ بیکینگ پودر ۴ /۱ ق چ نمک ۴ /۳ پیمانه کره ۴ /۳ پیمانه شکر قهوه‌ای ۲ /۱ پیمانه شکر سفید ۴ /۱ ۱ پیمانه شکلات چیپسی ۱ عدد تخم‌مرغ ۸ /۱ ق چ وانیل انواع بستنی به مقدار لازم شکلات چیپسی ، ترافل رنگی و شکلات مایع برای تزیین

طرز تهیه ساندویچ شکلات بستنی :

۱٫ فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. روی سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید. آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و چند بار الک کنید.

۲٫ در یک کاسه بزرگ‌تر شکرها و کره را با همزن برقی مخلوط کنید تا به صورت کرم در بیایند. بعد تخم‌مرغ و وانیل را هم اضافه کنید و دوباره با همزن برقی هم بزنید.

۳٫ حالا مخلوط آردی را به مواد داخل کاسه بزرگ‌تر افزوده و با لیسک به آرامی مخلوط کنید و در آخر شکلات چیپسی را به مایه اضافه کنید.

ساندویچ شکلات بستنی

شکلات بستنی

۴٫ مایه به‌ دست آمده را به ۱۶ قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را در دست گرد کرده و در سینی فر قرار دهید. سپس با دست روی آنها را کمی فشار دهید.

۵٫ سینی را در فر به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه قرار دهید؛ به حدی که کناره شیرینی‌ها کمی طلایی شود. سپس سینی را از فر بیرون آورده و کناری بگذارید تا به‌مدت ده دقیقه کوکی‌ها خنک شوند.

۶٫بعد از این مدت کوکی‌ها را از کاغذ جدا کرده و به اندازه یک اسکوپ از بستنی دلخواه خود را روی آن بگذارید. سپس یک کوکی دیگر روی آن قرار دهید. کناره‌های آن را با انواع ترافل، شکلات چیپسی و شکلات مایع تزیین کنید.

ارزش انرژی زایی تخم مرغ :

یک عدد تخم مرغ متوسط ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ، ۳ درصد نیاز انرژی یک مرد بالغ و ۴ درصد نیاز انرژی یک زن بالغ را تأمین می کند.

منبع: برترینها

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید