یک  نوزاد 5 ماهه شکنجه  دیده 

این بار دیگر خبر ، تنها خبر کودک ‌آزارینیست وسخن ، سخن از شکنجه نوزاد است ؛نوزادی پنج‌ماهه‌ که پدرومادرش هر دو مصرف ‌کننده شیشه هستند و در جنوب تهران در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند. خانواده‌ای که سال‌ها اعتیاد دارند و شرایط زندگی آنها به خاطر اعتیاد و خرید مواد اسفبار است با سنگدلی نوزاد پنج‌ماهه خود را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

الناز زارعی مددکار مؤسسه خیریه مهرآفرین درخصوص آزار و اذیت هدی پنج‌ماهه بیان می‌کند: در مراجعه مددکار به منزل مددجو جهت ارائه خدمات هفتگی، با آثار زخم روی بازوان نوزاد پنج‌ماهه مواجه شدیم. وی تصریح می‌کند: زخم‌های ایجادشده به حالت گازگرفتگی با دندان ایجاد شده بود. این کودک دچار بیماری مادرزادی نیز هست و با توجه به عدم مراقبت صحیح دچار عفونت ریه شده و به سختی نفس می‌کشد.

مددکار مؤسسه خیریه مهرآفرین ادامه می‌دهد: در هفته اخیر هدی چندین‌بار دچار تشنج شده بود و با توجه به این شرایط تصمیم گرفتیم نوزاد را به بیمارستان منتقل کنیم و تحت درمان قرار دهیم و در ادامه این کودک‌آزاری از سوی پزشک تأیید شد.

زارعی با بیان اینکه پدر و مادر نوزاد بارها اقدام به گازگرفتن بازوی هدی کرده‌اند، می‌گوید: با توجه به اینکه پدر و مادر نوزاد هر دو اعتیاد به محرک و مخدر دارند و از نظر روحی و روانی در وضعیت مساعدی قرار ندارند، همچنین فاقد اوراق هویت نیز هستند، به هیچ عنوان مصلحت نیست نزد خانواده کودک‌آزار برگردد.

روی بدن مادر هدی آثار خودزنی و خودکشی نمایان است و بازوهای هدی آثار گازگرفتگی توسط پدر و مادر را دارد؛ او شرایط خوبی ندارد و هم‌اکنون در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده است. وی به دلیل عفونت شدید بستری شده و تلاش می‌شود پس از ترخیص با حکم قضائی به بهزیستی سپرده شود.

هدی می‌توانست این مسیر دردناک را طی نکند؛ تنها فقط و فقط اگر کادر بیمارستانی که هدی در آن متولد شده بود، به دستورالعملی که دو سال پیش وزارت بهداشت و درمان دراین‌باره صادر کرد، عمل می‌کردند. در بندی از این دستورالعمل آمده است: از سپردن نوزادان به مادرانی که اوراق هویت ندارند پرهیز شود. مسئولانه‌تر عمل کنیم.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید