مختصری از  صبا کمالی

بیوگرافی صبا کمالی

تاریخ تولد: ۲۴ بهمن ۱۳۵۵ ، ساری

شغل: بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون

ملیت: ایرانی

او در سال ۱۳۷۸ مدرک کارشناسی خود را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی می‌باشد. آغاز فعالیت‌های او در تئاتر به سال ۱۳۷۶ و در تلویزیون به سال ۱۳۷۸ بر می‌گردد. همچنین وی در سال ۷۸ با فیلم «متولد ماه مهر» ساخته احمدرضا درویش، نخستین بار سینما را تجربه کرد. او پدرش را در سال 97 از دست داد. و اکنون در حیطه‌ی تجارت و بیزینس به کار مشغول است.

 

تصویر صبا کمالی

صبا کمالی

 

ازدواج صبا کمالی

این خانم 43 ساله تا کنون ازدواج نکرده و مجرد مانده است اما شنیده‌هایی در خصوص ازدواج صبا کمالی در سال 94 وجود دارد که در این خصوص مدرک و یا خبر قابل استنادی وجود ندارد.

 

شروع فعالیت هنری

از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد. او در سال ۷۸ با مجموعه کیف انگلیسی وارد تلویزیون شد و همان سال با فیلم متولد ماه مهر ساخته احمدرضا درویش حضور در سینما را تجربه کرد. وی در ۲۳ سالگی (۱۳۷۷) جایزه‌ی نخست بهترین بازیگر را از سومین جشنواره‌‌‌‌‌‌ی تئاتر تهران برای بازی در نمایش «از عدمیت تا آدمیت» بُرد. در سال ۱۳۷۹ در سریال پرطرفدار پس از باران در نقش مرضیه شناخته شد، سپس حضور در سریال رستگاران و آینه‌های نشکن در سال ۸۷ با موضوع انرژی هستی او را به شهرت رسانید. از جمله کارگردانانی که با آن‎‌ها همکاری داشته می‌توان از : کمال تبریزی، سیروس مقدم، سعید آقاخانی ، نام برد. او در فیلم امپراتور جهنم هم‌بازی علی نصیریان بود.

 

 فیلم‌شناسی صبا کمالی

سینمایی

 

 • امپراتور جهنم (1395)
 • به روح پدرم (1388)
 • همیشه پای یک زن در میان است (1386)
 • بوتیک (1382)
 • چشمان سیاه (1381)
 • متولد ماه مهر ( 1378)

 

مجموعه‌ی تلویزیونی

 • مهمان پذیر طوبی (1381)
 • پس از باران (1379)
 • رستگاران (1388)
 • آینه‌های نشکن (1387)
 • تله فیلم کمی نزدیکتر (1387)
 • کلانتر (1388)
 • شاید برای شماهم اتفاق بیفتد (1389)
 • راز شیوا (1382)
 • کیف انگلیسی (1378)
 • خوش نشین‌ها (1389)
 • شهریار (1384)
 • روزگار قریب (1386)

تئاتر

 • ز عدمیت تا آدمیت (1377)
 • مظلوم پنجم (1394)
 • دولت ضعیفه (1396)

 

 کم‌کار شدن صبا کمالی و خداحافظی با دنیای بازیگری بعد از افشاگری

صبا کمالی پس از افشاگری‌هایی از پشت‌ پرده‌های دنیای بازیگری تصمیم گرفت تا از دنیای بازی در قاب تلویزیون و سینما، خداحافظی کند. کمالی می‌گوید: « من بابت هر جواب ردی که به پیشنهاد وقیحانه تهیه‌کنندگان دادم آن‌ها مرا پنج سال به‌عقب پرت کردند یک‌مشت موجودات حقیر که اسم دیگری را روی آن‌ها نمی‌توان گذاشت.»

صبا کمالی پس گله‌مندی از مشکلات پیش‌آمده و پیشنهادات وقیحانه برخی تهیه کنندگان تصریح کرد:

«ما به بهانه ارزشمندی آمدیم، نیامدیم که تن به هزار و یک چیز بدهیم. این عرصه برای من بسیار اهمیت دارد ولی چون اهمیت دارد فعلا خودم را کنار بکشم تا شرایط در شان هنرمند قرار بگیرد آنموقع با کمال میل شروع به کار کنم.

 من یک مقدار گرفتار دشمنی‌های شخصی شدم، که به خاطر نه شنیدن از جانب من بوده است. هر «نه» ای که گفتم ۵ سال مرا به یک سمتی شوت کردند. مثلا چه بگویم... فلان تهیه کننده‌ای که خودش را منتسب به فلان وزارت خانه می‌کند، ساعت ۳ صبح به زور می خواهد وارد خانه من بشود و من با فحش ناموس بیرونش کردم. از این موارد هزاران مدل وجود دارد. آنقدر زیاد است که هفتاد من مثنوی می شود. هنرپیشه‌های ما صرفا ملعبه هستند اصلا تصمیم گیرنده نیستند. تصمیمات را آدم های فاسد دیگری می گیرند. ما فکر می کنیم هنرپیشه‌ها بد هستند. خانم‌ها بد هستند. خیر اینگونه نیست. کسانی را انتخاب می کنند به دردشان بخورد. اینکاره باشند. جسم و روحشان کشش این مسائل را داشته باشد و هرکسی نتواند.

من ترجیح می دهم از تحصیلاتم از تجربیاتم و از خلاقیت ( اگر داشته باشم) در شاخه‌های دیگر هنری استفاده کنم پول هم از جای دیگری دربیاورم. امیدوار بمانم تا موقعی که مدیر یا مدیرانی پیدا بشوند دل سوز باشند و تصمیم بگیرند که سر و سامانی به این وضعیت خراب هنر بدهند. این به این معنی نیست که همه کسانی که کار می کنند فساد دارند. من به همه این توهین را نمی کنم اما ۷۰ درصد متاسفانه هستند. آنچه ارزشمند است این شرایط تغییر کند. من واقعا امیدوارم این شرایط تغییر کند و من اعتقاد دارم که زمین فساد را تحمل نمی‌کند.»

 

ماجرای حاشیه سازی پست اینستاگرامی صبا کمالی:

کمالی: «در نمایشنامه ما حتی با خدا جدل می‌کنیم و حتی دعوا »

به دنبال خبر خودسوزی سحر خدایاری معروف به دختر آبی صبا کمالی مونولوگی خطاب به امام حسین ‌(ع) در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت که واکنش‌های بسیاری در پی داشت. به دنبال این مطلب کاربران بسیاری پست اورا توهین به امام حسین دانسته و به صبا کمالی فحاشی کرده و بسیاری درخواست اعدام وی را از قوه‌ی قضاییه داشتند. این مطلب که در ذیل آورده شده مونولوگی نمایشی ‌است که درباره‌ی ظلم و فساد دنیا صحبت می‌کند. اما چیدمان اشتباه این کلمات و توجه نکردن به بطن واژگان این مطلب را توهین آمیز نشان می‌دهد. متن اینستاگرامی صبا کمالی از این قرار است:

غذا نذری گرفتم؟

آرزو کنم براورده کنی؟

شوخی می کنی....

ببین امام حسین من مثل سابق دیگه حوصله ی این پارتی های شبانه رو ندارم

خیلی وقته مشکلات بزرگتر از مراسم تو، توی مغزمه...

فکر می کنی خودت و یارانت شهید شدین، ما فوری آزاده شدیم؟... عدالت و خداپرستی و انسانیت بر جهان حاکم شد؟!.... تازه کلی جوونای از تو و یارانت جوونتر و زیباتر و رشیدتر هم دادیم رفت، بازم جهان آباد نشد.

الانم فرصت ندارم بیشتر از این باهات مکالمه کنم.... باید برم برای مراسم دختر آبی

دختر آبی کیه؟

آه .... بماند.... فقط بدون از تو مظلومتره....

امام حسین فعلا خداحافظ..... بعدا بهت میگم این روزها چه خبره

 

 

 به دنبال واکنش‌های کاربران فضای مجازی صبا کمالی پست خود را حذف کرد و در ادامه چنین نوشت:

«به علت کج فهمی، بی سوادی، متعصب بودنِ بدون تفکر، اطلاع نداشتن از اصول نمایشنامه نویسی که رشته ی اول تحصیلی منه، به علت بیماری افرادی از جامعه که چه بسا حقوق بگیرانِ جیره خوارِ دشمنان ایران باشند ، نسبتهای بس ابلهانه به من زدند و منو بدون اعتقاد معرفی کردند....و از کامنتهایی که گذاشتند متوجه شدم....اتفاقا بسیار بی وجدان هم هستند. به این علت گفتگوی تخیلی و صمیمانه خودم با امام حسین ع را برداشتم.و از اینکه منو بی اعتقاد یا دشمن مذهبم معرفی کردند ، بسیار گله مند هستم. در نمایشنامه ما حتی با خدا جدل میکنیم و حتی دعوا....اینکه دیگران امامان رو از خدا بالاتر میدونند ، خودشون میدونند چرا.»

و در پست بعدی چنین ادامه داد:

« من مثل هر ایرانی به مذهبم معتقدم. مذهبی انسانی و مهربان.....و معتقدم کسی نمیتواند جایگاه ویژه ی ائمه را خدشه دار کند.....چون ائمه برای همه ی ما محترم هستن. معتقدم مومن واقعی هرگز الفاظ زشت بکار نمیبرد.....پس با فحاشان کاری ندارم. اما اگر احساسات مذهبی مومنین واقعی جریحه دار شد ، ازشون دلجویی میکنم. ایران کشور ماست و ما همه ایرانی هستیم. دوستون دارم.  صبا کمالی» 

 

آدرس اینستاگرام صبا کمالی

https://www.instagram.com/saba.kamali.art/  این صفحه‌ی اینستاگرامی منصوب به خانم صبا کمالی ‌است.

 

آدرس فیسبوک صبا کمالی

www.facebook.com/sabakamali صبا کمالی در صفحه‌ی اینستاگرام خود آدرس فیسبوکش را قرار داده است.

 

تصاویر صبا کمالی

 جدید ترین تصاویر صبا کمالی

 

صبا کمالی و حواشی

صبا کمالی بعد از عمل جراحی

 

 

زندگی صبا کمالی

تصاویر جدید صبا کمالی

 

 

اینستاگرام صبا کمالی

صبا کمالی

 

 

صبا کمالی

تصاویر اینستاگرام صبا کمالی

 

 

صبا کمالی

صبا کمالی قبل و بعد از عمل جراحی

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید