همه ما مامان‌ها می دونیم که خوردن یک صبحانه سالم  برای یک دانش آموز بسیار مهم اسات و آنها باید صبحانه رو کامل تر  از بقیه وعده‌های غذایی بخورند اما همین‌که تعطیلات تابستان تمام می‌شود و روزهای اول مدرسه فرامی‌رسند می‌بینیم که با تمام انرژِی و زمانی که برای صبحانه بچه‌ها می‌گذاریم کوچولوهای ما بدون اینکه لب به غذا بزنند خانه را ترک می‌کنند و راهی مدرسه می‌شوند .

صبحانه برای دانش آموزان

صبحانه سالم برای کودک

 

به‌راستی چرا بچه‌ها که تا قبل از شروع مدرسه صبحانه می‌خورند با شروع مدرسه و رفتن به کلاس علاقه ‌ای به خوردن صبحانه نشان نمی‌دهند و گرسنه به مدرسه می‌روند .

چرا دانش آموزان صبحانه نمی‌خورند

زود است در طول تابستان کودکان معمولاً صبح‌ها تا دیروقت خواب هستند و هر زمان که دوست داشتند از خواب بیدار می‌شوند و صبحانه می‌خورند ولی با شروع مدارس کودکان ناچارند صبح‌ها  خواب‌آلود برخیزند و برای مدرسه آماده شوند اکثر کودکان به‌سختی می‌توانند لباس پوشیده و کیف خود را تا سرویس مدرسه با خود بکشند بعضی از این کوچولوها آنقدر هنوز خواب‌آلود هستند که در سرویس تا رسیدن به مدرسه خواب می‌روند .

حال آیا این کودک خواب ‌آلود می‌تواند پشت میز صبحانه بنشیند و با میل صبحانه خوش‌مزه‌اش را بخورد ؟؟؟

مشکلات صبحگاهی( کتاب مشکلات خواب ) بچه‌ها که شب‌های تابستان تا دیروقت بیدارند و صبح‌ها هم دیر بیدار می‌شوند زمان شروع مدرسه آن‌ها را با مشکلات همراه می‌کند و لازم است که از قبل از شروع مدرسه برای تغییر ساعت خواب بچه ‌ها اقدام کنید .(محصول کلاس اولی )

صبحانه برای دانش آموزان

صبحانه مقوی برای دانش آموزان

 

تا همراه با شروع مهرماه بچه‌ها صبح سرحال‌تر بتوانند از خواب برخیزند و میل به صبحانه خوردن داشته باشند .

یکی دیگر از دلایل صبحانه نخوردن کودک می‌تواند نوع صبحانه‌ای باشد که برایش آماده می‌کنیم اگر کودک میلی به صبحانه‌ی آماده‌شده نداشته باشد قاعدتاً آن‌ها نمی‌خورد .

آماده کردن صبحانه مقوی برای کودک

به‌عنوان اولین کاری که می‌توانید برای خوردن صبحانه کودک انجام دهید این است که به هنگام خرید وسایل صبحانه کودک را با خود همراه کنید ، از کودک برای اینکه چه چیزی برای صبحانه مناسب است و دوست دارد نظرخواهی کنید و با هم خرید کنید .

در خانه با کودک در مورد چیدمان میز صبحانه صحبت کنید و او را تشویق کنید که برای تزیین میز نظر دهد

و روز بعد باهم میز را بچینید . مشارکت دادن کودک در تهیه صبحانه و چیدن میز شوق و میل کودک را برای صبحانه خوردن زیاد می‌کند .

برای صبحانه مقوی کودک از چه موادی استفاده کنیم

نکته اصلی این است روی میز صبحانه چند نوع ماده غذایی باشد تا کودک بتواند یکی را که بیشتر میل دارد انتخاب کند .

مواد حاوی کربوهیدرات : مثل انواع نان حتماً باشد سعی کنید هرچند روز یک‌بار نوع نان را تغییر دهید تا برای کودک یکنواخت نباشد مثلاً یک روز سنگک ،یک روز آزمودن و یک روز هم نان خانگی

مواد پروتئینی : مثل عدسی و یا تخم‌مرغ که می‌توانید در مدل‌های مختلف آن را آماده کنید آب پز ، نیمرو و یا املت و…

صبحانه برای دانش آموزان

فوائد صبحانه برای دانش آموزان

 

 لبنیات : از انواع پنیرها برای صبحانه استفاده کنید امروزه پنیرها در طعم‌های مختلف در بازار موجود است که می‌تواند باعث تنوع میز صبحانه شما شود یک لیوان شیر ، خامه و …

ویتامین‌ها : با اضافه کردن سبزی‌ها به صبحانه ویتامین‌ها را به بدن کودک برسانید استفاده از پیازچه و یا ریحان در املت و یا خیار و گوجه در کنار پنیر می‌تواند خوشایند باشد . استفاده از انواع آبمیوه‌های طبیعی مثل آب‌پرتقال سرشار از ویتامین و مواد معدنی می‌تواند در کنار صبحانه کودک را شاداب و آماده مدرسه کند .

انواع مغزها : مثل گردو و بادام در کنار صبحانه

مواد قندی طبیعی : مثل عسل و مرباها مربای بالنگ را حتماً سر میز صبحانه بگذارید بالنگ از مواد بالابرنده تمرکز است که مصرف آن در هنگام صبحانه باعث بالا رفتن تمرکز کودک در کلاس درس می‌شود .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید