تحلیل های زیادی پیرامون بازی ایران و پرتغال در جام جهانی صورت گرفته است که به ارزیابی فوتبالیست های مختلف دو تیم پرداخته است. یکی از سایت های معتبر در جهان به تمامی بازیکنان این دو تیم نمره ای داده است که در این بین کریستیانو رونالدو با کسب نمره ۵ کمترین نمره را به دست آورده است و به عنوان ضعیف ترین بازیکن بازی ایران پرتغال شناخته شده است. این نتیجه نشان می دهد تدابیر کارلوس کی روش و ملی پوشان ایرانی تا چه اندازه نتیجه مثبت داشته است.

داوران بازی ایران پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

 

رونالد ، ضعیف ترین بازیکن بازی ایران پرتغال

ضعیف ترین بازیکن بازی ایران پرتغال در جام جهانی

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و پرتغال در شرایطی با نتیجه تساوی یک – یک تمام شد که کریستیانو رونالدو ضعیفترین نمره را در میان بازیکنان حاضر در این مسابقه از آن خود کرد.

گفتنی‌ها از بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل پرتغال و کنار رفتن از جام جهانی روسیه کم نیست. بعد از این بازی تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی منتشر و به ارزیابی عملکرد شاگردان کارلوس کی روش در این مسابقه پرداخته شد.

شاید بتوان گفت: بیشتر این تحلیل‌ها پیرامون کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی بود. بازیکنی که تا قبل از بازی با ایران و در دو مسابقه، ۴ گل به ثمر رسانده بود، ولی تدابیر کی روش و تلاش ملی پوشان کشورمان، جلوی روند گلزنی‌های این بازیکن را گرفت؛ بخصوص مهار ضربه پنالتی رونالدو توسط بیرانوند.

سایت معتبر «فور فور تو» انگلیس بعد از این مسابقه نمرات بازیکنان دو تیم را منتشر کرد و نکته جالب اینجاست که این سایت به رونالدو کمترین نمره را داده و نوشته است: «رونالدو فقط یک موقعیت زودهنگام به دست آورد. او فقط دوبار لمس توپ در محوطه جریمه ایران داشت و نتوانست در نیمه نخست تاثیری داشته باشد.»

در بین بازیکنان ایران مهدی طارمی ، امید ابراهیمی و وحید امیری با نمره ۷.۵ (از ۱۰) نمره را گرفته اند. در مجموع هم پپه مدافع سرشناس پرتغال بیشترین نمره را (۸.۵) از آن خود کرده است.

بازی ایران پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

 

نمرات داده شده به بازیکنان ایران و پرتغال

ایران

علیرضا بیرانوند ۷ احسان حاج صفی ۶.۵ مرتضی پورعلی گنجی ۶.۵ مجید حسینی ۷ رامین رضاییان ۶ وحید امیری ۷.۵ امید ابراهیمی ۷.۵ سعید عزت اللهی ۷ علیرضا جهانبخش ۷ مهدی طارمی ۷.۵ سردار آزمون ۶.۵ میلاد محمدی ۶.۵ سامان قدوس ۶ کریم انصاریفرد ۶.۵

پرتغال

پاتریسیو ۶.۵ گئریرو ۷ فونته ۵.۵ پپه ۸.۵ سردیک ۶.۵ ژائو ماریو ۷ سیلوا ۶.۵ ویلیام ۶.۵ کوئارشما ۸ رونالدو ۵ آندره سیلوا ۶

این سایت به بازیکنان تعویضی پرتغال نمره‌ای نداده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید