آیت الله مكارم شیرازی:

از طب سنتی حرف بزنید نه طب اسلامی

در دیدار وزیر بهداشت با مراجع عظام تقلید، آیت الله مكارم شیرازی و آیت الله نوری همدانی رهنمودهایی در خصوص طب اسلامی و لزوم حمایت از کالای ایرانی داشتند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت گفت: جمعی از مدعیان طب اسلامی به دیدار ما آمدند اما به آنها گفتم چیزی به نام طب اسلامی نداریم و باید از طب سنتی حرف بزنید چون اسلام، طب نیاورده است.

وی تصریح کرد: در روایات و احادیث اهل بیت(ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد و برخی با یک مشت خرافات، به اسلام و طب سنتی آسیب می زنند.

این مرجع تقلید ضمن تاکید بر لزوم تحقق شعار امسال، گفت: در حوزه سلامت ، حمایت از داروی تولید داخلی بسیار مهم است و باید کیفیت داروی ایرانی، افزایش پیدا کند.

آیت الله العظمی نوری همدانی نیز در دیدار دکتر هاشمی گفت: تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری ، حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد، بسیار مهم است و باید در حوزه تجهیزات پزشکی و داروی ایرانی، کیفیت محصولات به قدری بالا برود که بتوانیم عزتمندانه با سایر کشورهای دنیا، رقابت کنیم.

وی تصریح کرد: اسلام به تمام ابعاد زندگی مردم توجه دارد و راهنمایی های اهل بیت(ع) بیشتر عمل است تا اینکه درمان باشد.

وی افزود:طب در اسلام یعنی توجه به سبک زندگی سالم، توصیه به بهداشت، ورزش و تحرک فیزیکی؛ طب در اسلام بیشتر عمل به رفتارهای بهداشتی است اما متاسفانه در این فضا، دکان هایی به وجود آمده که باید وزارت بهداشت بر آنها نظارت کند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید