7 دستور خوشمزه برای تهیه اسنک

اسنک چیست ؟ اسنک میان وعده ای است که موقتاً گرسنگی فرد را برطرف می سازد و انرژی مختصری برای انجام کار فراهم می کند؛ در واقع اسنک نوعی غذای مختصر می باشد که تنوع در مواد میانی آن سبب شده تا با تمامی ذائقه ها سازگار باشد .

اسنک را میتوان به طرق مختلفی تهیه کرد. شما می توانید اسنک را در فر ، ماکروفر، ساندویج ساز و... تهیه کنید ، و از آن برای پذیرایی از مهمانانتان در دورهمی ها بهره ببرید . پخت اسنک زمان اندکی لازم دارد وهمین امر باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد در دنیای پر مشغله ی امروز فرا گرفتن روش پخت چند اسنک خوشمزه خالی از لطف نیست با ما باشید :

از انواع اسنک می توان به اسنک مرغ ، اسنک بوقلمون ، اسنک کالباس ، اسنک پنیری ، اسنک سبزیجات ، اسنک گوشت ، اسنک سوسیس ، اسنک قارچ وجعفری ، اسنک تن ماهی و..... نام برد .

از روش های پخت اسنک می توان پخت اسنک در ماهی تابه، پخت اسنک در فر ، پخت اسنک در ماکروفر ، پخت اسنک در توستر و ساندویچ ساز اشاره کرد .

طرز تهیه اسنک کالباس

اسنک کالباس

اسنک کالباس

مواد لازم :

قارچ: 200 گرم

فلفل دلمه ای: 100 گرم

ذرت پخته شده ی نرم: به مقدار لازم

پنیر پیتزا: حدود 100 گرم

کالباس: 200 گرم

نان تست نرم: به تعداد لازم

نمک: به مقدار دلخواه

پودر آویشن: به مقدار دلخواه

پودر فلفل: به مقدار دلخواه

برای پخت اسنک با ساندویچ ساز به روش زیر عمل کنید :

قارچ و فلفل دلمه ای را تمیز بشویید سپس کالباس، قارچ و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خردکرده ، دستگاه ساندویچ ساز را آماده کنید و یک نان تست بر روی صفحه زیری ساندویج ساز بگذارید.بر روی نان ابتدا کمی پنیر پیتزا ریخته و سپس کمی از مواد آماده شده را بریزید (مخلوطی از فلفل دلمه، کالباس، قارچ، ذرت)

حالا باز مقداری پنیر پیتزا بر روی مواد بریزید و سپس کمی ادویه اضافه کنید .(نمک، فلفل و آویشن) بر روی مواد یک لایه نان تست دیگر بگذارید و در ساندویچ ساز را ببندید تا حدود 10 دقیقه منتظر بمانید .

بعد از پخت اسنک می توانید آن را همراه با انواع سس های لذیذ نوش جان کنید.( در صورت نداشتن دستگاه ساندویچ ساز می توانید اسنک را در تابه درست کنید.)

طرز تهیه اسنک مرغ

اسنک مرغ

اسنک مرغ

مواد لازم اسنک مرغ:

· فلفل دلمه ای: یک عدد متوسط

· پیاز: یک عدد متوسط

· پنیر پیتزا: چهار ورقه

· نان تست: هشت عدد

· سینه مرغ: یک عدد

· قارچ خرد شده: یک پیمانه

· نمک و روغن: به میزان لازم

· فلفل: به میزان لازم

روش پخت اسنک مرغ به این صورت است :

ابتدا مرغ، را آب پز کرده و بعد آن را ریش ریش کنید کنار بگذارید . پیاز را نگینی خرد کرده در روغن کمی تفت دهید سپس مرغ ریش شده را با قارچ و فلفل دلمه ای خرده شد به پیاز اضافه کرده تفت دهید ، پس از آن نمک و فلفل را افزوده و بعد از کمی تفت دادن از روی حرارت بردارید .

مواد را به مقدار مناسب روی نان تست پهن کرده و یک ورق پنیر پیتزا روی آن قرار دهید و سپس نان تست دیگری روی آن گذاشته بدین ترتیب اسنک های مرغ را آماده ودر دستگاه ساندویچ ساز قرار دهید ( دستگاه را با کمی روغن چرب کنید و روی نان تست را نیز کمی چرب نمایید). پس از سه الی پنج دقیقه ساندویچ ها حاضر هستند.

طرز تهیه اسنک سیب زمینی

اسنک سیب زمینی

اسنک سیب زمینی

مواد لازم :

سس گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری

سس مایونز : یک قاشق مربا خوری

نمک وفلفل و زرد چوبه : به میزان لازم

روغن مایع : یک پیمانه

تخم مرغ : 8 عدد

سیب زمینی : 4 عدد (پخته شده )

زعفران دم کرده : یک قاشق غذاخوری

خیار شور : 100 گرم

نان تست : 8 عدد

پنیر گودا : 8 ورقه

برای تهیه اسنک در ماکروفر باید به این صورت عمل کنید که :

سیب زمینی های پخته شده را پوست گرفته سپس رنده کنید یا آن ها را درون غذاساز بریزید و به سیب زمینی ها زعفران دمکرده و تخم مرغ و زردچوبه و فلفل و نمک و بیکینگ پودر اضافه کرده و مواد را به خوبی هم بزنید تا با یکدیگر ترکیب شوند.
در مرحله بعدی طرز تهیه اسنک باید اندازه کافی روغن در تابه بریزید و تابه را روی حرارت قرار دهید تا روغن داغ شود سپس مایه اسنک را به صورت قاشقی یا یکنواخت درون تابه ریخته و آن ها را سرخ کنید و بعد از سرخ شدن اسنک آن ها را روی پارچه قرار دهید تا روغن اضافی شان گرفته شود.

یک طرف نان ها سس کچاپ بمالید و طرف دیگر را هم سس مایونز بمالید و اسنک سرخ شده را درون نان ها قرار دهید و روی اسنک ها پنیر گودا و خیارشور خرد شده بریزید و اسنک ها را درون ماکروفر قرار دهید و بعد از آماده شدن اسنک ها آن ها را برش بزنید و با سس خردل تزیین نمایید.

طرز تهیه اسنک گوشت

اسنک گوشت

اسنک گوشت

مواد لازم :

· پودر آویشن : نصف قاشق چایخوری

· پنیر پیتزا : به مقدار لازم

· نمک و زرچوبه : به مقدار لازم

· گوشت چرخ کرده : 100 گرم

· نان تست : 4 عدد

· پیاز داغ : یک قاشق غذاخوری

· رب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری

· پودر پاپریکا : یک قاشق چایخوری

برای پخت اسنک در فر می توانید به این روش عمل کنید :

مایه گوشتی اسنک رو تهیه کرده سپس رب گوجه فرنگی، پیازداغ، نمک ، زرچوبه، پاپریکا، آویشن و کمی روغن را با هم تفت دهید تا رب سرخ شود. به جای پاپریکا و آویشن از هر ادویه دیگری که تمایل دارید می توانید استفاده کنید . گوشت چرخ کرده رو اضافه کرده و باز مواد رو با هم تفت دهید تا گوشت هم بپزد

در آخر حدود نصف پیمانه آب داخل مواد بریزید و مایه گوشتی رو مرتب هم بزنید تا آب آن بخار شود و مایه گوشتی به قوام برسد .

روی نان های تست را به مایه گوشتی آغشته کرده سطح نان را با پنیر پیتزا بپوشانید در نهایت اسنک هارو برای مدت ۲۰ دقیقه درون فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کرده اید بگذارید و ۵ دقیقه نهایی هم گریل رو روشن کرده تا پنیرسطح اسنک برشته شود .

طرز تهیه اسنک سوسیس

اسنک سوسیس

اسنک سوسیس

مواد لازم :

· سوسیس نگینی خرد شده : یک پیمانه

· نان تست : ۸ عدد

· سیب زمینی نگینی خرد شده : یک پیمانه

· فلفل دلمه ای نگینی خرد شده : ۱/۲ پیمانه

· قارچ ورقه ای خرد شده : یک پیمانه

· پیازچه خرد شده : ۱/۲ پیمانه

· پیاز : یک عدد

· رب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری

· فلفل : به مقدار لازم

· نمک : به مقدار لازم

· آویشن : به مقدار لازم

برای پخت اسنک در توستر مراحل زیر را دنبال کنید :

پیاز را به صورت ریز خرد کنید و درون تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و پیاز را تفت دهید. یب زمینی ها را به پیاز اضافه کنید و سرخ کنید. قارچ و سوسیس را هم به سیب زمینی ها بیفزایید و آن ها را نیز سرخ کنید. فلفل و پودر آویشن و نمک و رب را به مخلوط سوسیس اضافه کنید و تفت دهید.

پیازچه و فلفل دلمه ای خرد شده را به مواد اسنک سوسیس اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا تفت بخورند. مواد اسنک را روی نان ها بریزید و پنیرهای ورقه ای را روی مواد قرار دهید ، نان تست دیگر هم روی پنیر قرار دهید.اسنک ها را درون توستر قرار دهید تا برشته شود .(برای بهتر شدن نتیجه کار می توانید اسنک سوسیس را در دستگاه ساندویچ ساز بپزید.)

طرز تهیه اسنک پنیری

اسنک پنیری

اسنک پنیری

برای پخت اسنک پنیری در ماهیتابه به مواد زیر نیاز است :

شیر: دو قاشق سوپ خوری

تخم مرغ :دو عدد

پنیر پارمیزان یا پارمسان : 60 گرم

پیازچه : سه قاشق چای خوری

سس خردل : دو قاشق چای خوری

پنیر گودا :130 گرم

خامه‏ :130 گرم

نان تست :12 عدد

روغن : به مقدار لازم

آرد : به مقدار لازم

پنیر گودا را رنده كرده و با پنیر پارمسان، خامه، سس خردل و پیازچه مخلوط کنید

دور نان تست ها را گرفته، مواد را روی آن مالیده و نان دیگری روی آن قرار دهید . با چاقوی تیز نان ها را به صورت مثلث بریده و در آرد گندم بغلطانید ، سپس آن را در مخلوط شیر و تخم مرغ زده و درنهایت در آرد سوخاری بغلطانید ، بعد نان ها را یك ساعت در یخچال استراحت داده وسپس درتابه مناسبی مقدار کافی روغن ریخته اسنک های پنیری را در روغن سرخ کنید .

طرز تهیه اسنک سبزیجات

اسنک سبزیجات

اسنک سبزیجات

مواد لازم :

سویا : ۱ پیمانه

پیاز داغ : ۲ قاشق سوپخوری

فلفل دلمه ای : ۱ عدد

پیاز : ۱ عدد

گوجه فرنگی متوسط : ۲ عدد

خیارشور متوسط : ۳ عدد

پنیر پیتزا : ۱۵۰ گرم

نان تست : ۱ بسته

سس گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری

آویشن : ۱ قاشق مرباخوری

زردچوبه : ۱ قاشق مرباخوری

رب گوجه فرنگی : ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و روغن : به مقدار لازم

ابتدا برای تهیه اسنک سبزیجات سویا را خیس کنید و آب آن را دوبار عوض کرده سپس مانند برنج سویا را درون آب جوش بریزید و آبکش کنید و روی سویای آبکش شده آب سرد بریزید و با کمک دست سویا را فشار دهید تا آب آن خارج شود.
داخل تابه ای مناسب پیاز داغ و سویا را بریزید سپس دو قاشق روغن به مخلوط پیاز داغ و سویا اضافه کنید و اجازه دهید تا سویا تفت بخورد سپس نمک و فلفل و زردچوبه و رب گوجه فرنگی را به سویا اضافه کنید.

همه سبزیجات را به صورت نگینی ریز خرد کنید و سبزیجات خرد شده و نصف پنیر پیتزا را به مخلوط سویا اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط میانی اسنک یکدست شوند.
در نهایت روی نان تست مقداری سس گوجه فرنگی بمالید سپس روی سس ، پنیر پیتزا قرار دهید و به اندازه دو قاشق از مخلوط سویا و سبزیجات را روی پنیر پیتزا قرار دهید و با کمک قاشق روی مواد را صاف کنید و مقداری آویشن روی مواد بپاشید

سپس دوباره مقداری پنیر روی مواد قرار دهید و با کمک نان تست دیگری روی مواد را بپوشانید و همه اسنک ها را به همین روش آماده کنید ، سپس اسنک ها را درون ساندویچ ساز قرار دهید تا سبزیجات داخل اسنک ها پخته شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟ 14
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید