بهترین وکاملترین طرز تهیه رنگینک

رنگینک نام شیرینی سنتی در جنوب کشور است که بیشتر در مناطقی چون فارس ، هرمزگان ، بوشهر ...درست می شود . مواد اصلی تشکیل دهنده آن خرما یا رطب است که با مخلوط شدن با ادویه هایی چون دارچین وزنجبیل و... یک ترکیب مقوی وانرژی زا ساخته می شود .

رنگینک ماندگاری بالایی دارد وتقریبا یک هفته در یخچال قابل نگهداری است . رنگینک به دلیل داشتن انرژی زیاد برای افرادی که دارای فشارخون پایین هستند بسیار مناسب است .

رنگینک با داشتن طبع گرم سبب درمان ضعف و ناتوانی موقتی از دست رفته اعضای بدن همچون قلب، کبد، مغز، مفاصل، عضلات و سیستم تناسلی را می شود و با احیای نیرو و انرژی مضاعف و گرمی بدن سبب تقویت قوای جنسی و جسمی افراد شده و مقوی سیستم دفاعی بدن است.

در مطلب زیرطرز تهیه انواع رنگینک ارائه شده ، امید است مفید واقع شود :

طرز تهیه رنگینک

رنگینک لقمه ای

رنگینک لقمه ای

مواد لازم تهیه رنگینک

خرما : به میزان لازم

گردو : به میزان لازم

پودر نارگیل یا پسته : به مقدار لازم ( جهت تزیین )

آرد : دو پیمانه

کره : 250 گرم

پودر دارچین : یک قاشق مربا خوری

پودر هل : نصف قاشق چایخوری

دستور پخت رنگینک به این صورت می باشد :

در ابتدا سعی کنید نسبت مواد در رنگینک را رعایت کرده و سپس اقدام به درست کردن آن نمایید. خرما ها را پوست گرفته وهسته آنها را جدا کرده و کمی مغز گردو داخل آنها قرار دهید ، سپس دوباره خرما را ببندید.

آرد را الک کنید وکنار بگذارید کره را در ظرف مناسبی روی حرارت گذاشته تا ذوب شود سپس آرد را به کره اضافه کرده وبا حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود . (حرارت را ملایم نگه دارید ومواظب باشید آرد نسوزد )

ظرفی که برای تهیه رنگینک انتخاب می کنید با باید به اندازه ای باشد که تمام سطح آن با خرما پر شود .

آرد و کره که سرخ شده است و رنگ آن به قهوه ای تبدیل شده را از روی حرارت بردارید سپس زمانی که کمی از حرارت افتاد پودر دارچین وهل را به آن اضافه کرده مخلوط کنید .

مقداری از مخلوط آرد وکره را کف ظرف مورد نظر بریزید سپس خرما در ظرف بچینید به شکلی که تمام سطح ظرف ، پر شود سپس در نهایت مخلوط آرد وکره باقیماندهرا روی خرماها بریزید تا کاملا روی آن را بپوشاند. رنگینک را در یخچال قرار دهید یک ساعت منتظر بمانید تا رنگینک خودش را بگیرد بعد از یخچال بیرون آورده وبا پودر نارگیل وپسته تزیین کنید .

دستور پخت رنگینک رولتی

رنگینک رولتی

رنگینک رولتی

مواد لازم تهیه رنگینک رولتی :

شکر : 25 گرم

آرد : 125 گرم

روغن جامد : 175 گرم

پودرهل : نصف قاشق چایخوری

پودرجوزهندی : نصف قاشق چایخوری

خرما : به میزان لازم

مغز گردو : 120 گرم

مغز پسته : 50 گرم

نمک : یک پنس

مراحل تهیه رنگینک رولتی : ابتدا آرد را دو الی سه بار الک کرده بعد آن را در درون تابه مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط قرار دهید و مرتب هم بزنید تا آرد زیر و رو و تفت داده شود.

زمانی که رنگ آرد تغییر کرد و کرمی رنگ شد از روی حرارت بر دارید. آرد تفت داده شده را دوباره الک کنید نمک وپودر هل جوز هندی وروغن جامد را به آرد افزوده مخلوط کنید.

خمیر بدست آمده را کنار بگذارید تا کمی استراحت کند .

مغز گردو را داخل نایلون زیپ دار بریزید وبه وسیله گوشتکوب آن را خرد کنید .سپس مغز گردو ها را کمی تفت دهید . بعد از 4 دقیقه از روی حرارت برداشته و کناربگذارید .خرماها را پوست گرفته وتمام آنها را له کنید تا یکدست شود مغز پسته را نیز خرد کرده کنار بگذارید .

نایلون ویا سلفون را روی سطحی صاف پهن کرده خمیر آماده شده را روی آن باز کنید کمی مغز گردو روی آن بریزید وبعد خرما را روی آن باز کرده مغز گردوی باقیمانده ومغز پسته را روی خرما بریزید وسپس نایلون را رول کرده وتقریبا دوساعت در یخچال استراحت دهید پس سپری شدن زمان مورد نظر رنگینک رولتی را از یخچال بیرون آورید برش زده تزیین کنید (نوش جان )

رنگینک مدرن

رنگینک مدرن

مواد لازم تهیه رنگینک :

کره : 160گرم
آرد سفید قنادی : 2 پیمانه
آرد نخودچی : نصف پیمانه ( می توانید از آرد قنادی نیز به جای آرد نخود چی استفاده کنید )
پودر قند: 4 قاشق غذاخوری
دارچین : یک قاشق چایخوری
هل ساییده : یک قاشق سوپخوری
پودر زنجبیل : یک قاشق چایخوری

ابزار تهیه رنگینک مدرن : قالب سیلیکونی

مراحل تهیه رنگینک مجلسی یا مدرن :

رنگینک مجلسی

رنگینک مجلسی

برای تهیه کردن رنگینک مجلسی ابتدا کره را آب کرده آرد قنادی وآرد نخودچی را افزوده ، باید کره خوب جذب آرد گردد و شُل نباشد . سپس آن را روی حرارت بگذارید و تفت دهید تا به رنگ دلخواه برسد .

بعد از روی حرارت بردارید کمی که خنک شد . پودر قند، هل، دارچین،و زنجبیل را اضافه کرده و بهم بزنید تا مواد یکدست گردد.
هسته خرماها را جدا کرده و داخل آنها را گردو قرار دهید و خرما را به اندازه قالب تان حالت دهید (قالب مورد استفاده حتما سلیکونی باشد) مدلش هیچ فرقی ندارد مقداری از حلوای آماده را در قالب بریزید و پرس نمایید سپس در لایه ی بعدی رویش خرما گذاشته و کمی فشار دهید و دوباره حلوا رویش قرار داده و با پشت قاشق روی حلوا را صاف کنید .

قالب را چند ساعتی داخل فریزر قرار دهید، تا کاملا ببندد بعد روی آنرا با پودر پسته تزیین کنید.

طرز تهیه رنگینک بوشهری

رنگینک بوشهری

رنگینک بوشهری

مواد لازم تهیه رنگینک بوشهری :

آرد : دو پیمانه

خرما : 300 گرم

روغن یا کره ابکرده : یک پیمانه

پودر قند : به میزان لازم

مغز گردو : 150 گرم

هل دارچین وپودر پسته : به مقدار لازم

مراحل تهیه رنگینک بوشهری : خرمای تازه را بشویید ، پوست وهسته را آن جدا کنید. سپس گردوی خرده شده را بجای هسته ی خرما در خرما قرار دهید. ظرفی مناسبی را انتخاب کرده و خرماها را کنار هم بصورت ایستاده یا خوابیده کنار هم بچینید بطوری که تمام ظرف را پر کند اما حدود ۱ سانتی متر از لبه ظرف فاصله داشته باشد .

در تابه مناسبی روغن را کمی داغ کنید . سپس آرد الک شده را کم کم به روغن اضافه کنید و فرصت دهید تا طلایی رنگ شود و بوی خامی آن از بین برود. در پایان آرد و روغن باید شل تر از حلوا باشد اگر سفت بود کمی دیگر روغن به آن بیافزایید.

بعد از آن کمی پودر قند، دارچین و هل کوبیده را به آن افزوده و روی خرماها درون ظرف بریزید. مواد را با پشت قاشق صاف کنید. برای تزیین می توانید از پودر قند و پسته پودر شده استفاده کنید. رنگینک را کمی درون یخچال قرار دهید تا ببندد. به شکل دلخواه برش بزنید .

طرز تهیه رنگینک شیرازی

رنگینک شیرازی

رنگینک شیرازی

مواد لازم تهیه رنگینک شیرازی :

آرد گندم :۵۰۰گرم

روغن :۳۰۰گرم

خاک قند : ۱۳۰ گرم

رطب یا خرمای سیاه :۵۰۰ گرم

پسته : خرد شده یک قاشق سوپ خوری

پودرهل : نصف قاشق مرباخوری

پودر دارچین : یک قاشق سوپ خوری

مغز گردو: ۱۳۰ گرم

روغن را داخل تابه بریزید و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. آرد را پس از الک کردن درون روغن بریزید و سپس حرارت اجاق گاز را ملایم کنید و مرتب آن را هم بزنید تا آرد کاملا سرخ شود و تغییر رنگ پیدا کند.

وقتی که آرد طلایی رنگ شد، تابه را از روی شعله اجاق گاز بردارید و کناری بگذارید تا کمی سرد شود ، پس از سرد شدن آرد سرخ شده در روغن، خاک قند و دارچین و هل کوبیده را به آرد سرخ شده اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.

خرماها را شسته و به وسیله هسته آنها را خارج کنید، سپس در سبدی بگذارید تا آب حاصل از شست وشوی آنها خشک شود. به یاد داشته باشید که داخل هر یک از خرماها، یک تکه مغز گردو بگذارید.

نصف مقدار آرد سرخ شده را در ظرف مسطحی بریزید و با پشت قاشق سطح روی آن را صاف کنید، سپس خرماها را روی آن بچینید و کمی دارچین روی آن بپاشید.

اکنون با بقیه آرد سرخ شده روی خرماها را به طور کامل بپوشانید و باز با فشار پشت قاشق، سطح آن را صاف کنید تا لایه ها به هم بچسبند. سپس کمی خاک قند و دارچین روی آن بپاشید. پسته خرد شده را نیز روی آن بریزید و در آخر به شکل دلخواه برش بزنید .

طرز تهیه رنگینک توپی

رنگینک توپی

رنگینک توپی

مواد لازم :

خرما :۲۵۰ گرم

گردوی : خرد شده ریز ۱۰۰ گرم

پسته : خرد شده ریز ۱۰۰ گرم

بادام : خرد شده ریز ۱۰۰ گرم

کنجد و پودر نارگیل : برای تزیین

ابتدا خرما ها را بشویید و درون آبکش بگذارید تا آب آن کاملا خشک شود. پوست و هسته خرماها را جدا کرده و با دست حسابی خرماها را ورز دهید. پسته، بادام و گردو خرد شده را به مخلوط خرماها اضافه کرده و مجددا ورز دهید.از خرماهای له شده به اندازه فندق بردارید و گلوله درست کنید.این گلوله ها را درون کنجد و پودر نارگیل بغلطانید.

برای تهیه رنگینک رولی می توانید طبق دستور تهیه رنگینک رولتی که قبلا ذکر شد عمل کنید .

طرز تهیه رنگینک قالبی

رنگینک قالبی

رنگینک قالبی

مواد لازم برای دستور پخت رنگینک قالبی :

آرد سفید : دو پیمانه الک شده

پودر قند : 50 گرم

خرما ومغز گردو :به میزان لازم

کره : 150 گرم

پودر دارچین : یک قاشق چایخوری

پودر زنجبیل : یک قاشق چایخوری

مراحل تهیه رنگینک قالبی : آرد رو الک کرده و به مدت ۱۵تا۳۰ دقیقه روی حرارت ملایم تفت داده تا بوی خامی آرد ازبین برود

آرد تفت داده شده را با کره روی حرارت کمی تفت داده و بعد از روی حرارت بردارید تا مواد کمی خنک شود.

پودر قند و دارچین و هل و زنجبیل را به مواد اضافه کرده و کاملا مواد رو مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

کمی از مواد رو داخل قالب مورد نظرتان پهن کنید

خرماهارو شسته وهسته های آن را بیرون آورده وداخلش مغز گردو بگذارید بعد خرماهارو روی مواد بچینید و دوباره یک لایه از مواد روی خرماها قرارداده و کاملا سطح مواد رو صاف و یکدست کنید

قالب را دو تا سه ساعت داخل یخچال قرار دهیدمی توانید با خلال بادام وپسته روی رنگینک قالبی تزیین کنید .

نکات تهیه رنگینک :

رنگینک

رنگینک

1- در دستور پخت رنگینک می توانید روغن را حذف كرده و از 250 گرم كره استفاده كنید .

2- به دلیل گرمی زیاد رنگینک می توانید پسته را حذف کنید.

3- یکی از نکاتی که در تهیه رنگینک باید رعایت کرد این است که هر مقدار آرد که استفاده شود نصف این میزان روغن مصرف می شود.

4- اگروقت کافی برای تهیه رنگینک ندارید می توانید از خرماهایی که به صورت آماده (با مغز گردو پر شده اند ) ودر فروشگاهها مواد غذایی عرضه می شوند ، استفاده کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید