دستور پخت انواع پنکیک های خانگی

اگر به دنبال یک صبحانه یا عصرانه خوشمزه هستید می توانید به پخت پنکیک فکر کنید. پنکیک ها انواع مختلفی دارند. می توانید با 20 دستور پخت پنکیک آشنا شوید. می توانید با فرا گرفتن طرز تهیه پنکیک های مختلف یک صبحانه یا عصرانه خوشمزه را برای مهمانان و خانواده خود آماده کنید.

طرز تهیه وپخت پنکیک ساده

پخت پنکیک

پخت پنکیک

شیر یک لیوان - کره 50 گرم - تخم مرغ یک عدد - آرد سفید یک لیوان- شکر دو قاشق غذاخوری - نمک یک چهارم قاشق چایخوری - روغن مایع به مقدار لازم - بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری

ابتدا کره را در بیرون یخچال به دمای محیط برسانید سپس در ظرفی با گنجایش مناسب آرد با بکینگ پودر وشکرو نمک مخلوط کرده کنار بگذارید .

تخم مرغ را در کاسه ای دیگر بشکنید کمی با هم زن دستی بزنید تا از لختگی در آید سپس شیر را اضافه کرده هم بزنید وبعد کره آب شده را افزوده مخلوط کنید.

حال نوبت اضافه کردن مخلوط شیر وتخم مرغ به مخلوط آرد است کمی هم بزنید تا مایع حاصل یکدست شود البته فراموش نکنید که هم زدن زیاد باعث سفت شدن پنکیک میشود.

یک تابه تفلون را با اسپری کردن روغن کمی چرب کنید بعد یک ملاقه از مایع برداشته ودرون تابه به شکل دایره ی کوچک بریزید، یک دقیقه صبر کنید وقتی پنکیک حباب زد آن را برگردانید تا طرف دیگر هم به رنگ قهوه ای روشن شود.

مایع که تمام شد همه پنکیک ها را در ظرف مناسبی گذاشته می توانید با عسل و یاهر مربایی که دوست دارید سرو کنید

طرز تهیه پنکیک موز با نوتلا

پخت پنکیک

پخت پنکیک

موادلازم برای پخت پنکیک موز با نوتلا این است که ابتدا همان پنکیک ساده را که در بالا توضیح دادیم را با همان مقدارمواد اولیه درست کنید یعنی (یک لیوان آرد با یک قاشق چایخوری بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک که میشود.

همان مواد خشک مخلوط کرده بعد مواد دیگر را که متشکل است از یک لیوان شیر با یک عدد تخم مرغ و 50 گرم کره را ترکیب کرده وبعد به مخلوط آرد اضافه کنید وهم بزنید تا یکدست شود.

سپس تابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته ووقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید )حال وقت آن رسیده که موز تازه را به اندازه ی مناسب برش زد روی پنکیک ها را با شکلات نوتلا بپوشانید وبرش های موز را روی شکلات قرار دهید.

روش دیگر پخت پنکیک موز این است که مقداری موز را بایک عدد تخم مرغ وبکینگ پودر در مخلوط کن ریخته ومواد را به شکل یک مایع یکدست در آورید مانند سپس پنکیک ساده در یک تابه با کمی روغن سرخ کرده وباشکلات نوتلا کاور کنید .

روش تهیه پنکیک موز و عسل

پخت پنکیک

پخت پنکیک

برای درست کردن پنکیک موز و عسل شما دستور برای تهیه پنکیک موز ونوتلا را که قبلا شرح داده ایم را اجرا کرده فقط به جای شکلات نوتلا از عسل برای روکش کردن پنکیک استفاده کنید .

طرز تهیه پنکیک وانیلی :

پخت پنکیک

پخت پنکیک

برای تهیه پنکیک وانیلی یک لیوان آرد با یک قاشق چایخوری پر بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک ونصف قاشق چایخوری وانیل که میشود همان مواد خشک مخلوط کرده بعد مواد دیگر را که متشکل است .

از یک لیوان شیر با یک عدد تخم مرغ و 50 گرم کره را مخلوط کرده وتابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته ووقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید.

طرز تهیه پنکیک کاکائویی

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم برای پنکیک کاکائویی:

یک پیمانه آرد سفید – نصف پیمانه شیر- کره 20گرم – یک عدد تخم مرغ - چهار قاشق غذاخوری شکر سه قاشق غذاخوری کاکائو - یک قاشق مربا خوری سرخالی بیکینگ پودر - مقدار بسیار کم وانیل

در آغاز شکر ،وانیل وتخم مرغ را با هم زن برقی خوب بزنید تا کرم رنگ شود.بعد کره را که ذوب کرده اید با شیرتر کیب کنید وبه مخلوط شکر وتخم مرغ اضافه کرده سپس بکینگ پودر وپودر کاکائو را با آرد از قبل الک شده ووانیل به مخلوط مایه اضافه کنید سپس در تابه ای که از کمی روغن اسپری کرده اید با کمک یک ملاقه کوچک از مایع برداشته ودر تابه ریخته ودو طرف پنکیک باید پخته شود .

طرز تهیه پنکیک شکلاتی:

پخت پنکیک شکلاتی

پخت پنکیک شکلاتی

مواد لازم :

برای پخت پنکیک شکلاتی ابتدا آرد یک پیمانه – پودر کاکائو دو قاشق غذا خوری پر – شیر یک پیمانه سرخالی – شکر 100 گرم -

یک قاشق غذا خوری پودر گردو – دارچین یک قاشق چایخوری - پودر شکر 30 گرم – شکلات تلخ ذوب شده نصف پیمانه – یک قاشق چایخوری بکینگ پودر – نصف قاشق چایخوری وانیل – یک چهارم قاشق چایخوری نمک

ابتدا آرد وبکینگ پودر وشکر با پودر کاکائو ،نمک ، وانیل را که مواد خشک می شوند ، با هم مخلوط کرده سپس کنار بگذارید.

مرحله بعد روغن وشیر را ترکیب کنید ومخلوط کنید سپس مواد خشک را با محلول شیر وروغن ترکیب کنید هم بزنید ،

تابه ای مناسب را روی شعله گاز قرار داده و با مقدار کمی روغن ( بوسیله برس یا اسپری) تابه را چرب کنید .

از مواد به اندازه یک قاشق بزرگ برداشته در تابه گرم ریخته همین که اطراف پنکیک جمع شد وروی آن حباب زد می توانید آن را برگردانید

تا دوطرف پنکیک به خوبی حرارت ببیند ،وقتی مایع پنکیک تمام شد ،

همه پنکیک ها را در ظرف مناسبی گذاشته وسپس شکلات تلخ را به وسیله روش بن ماری آب کرده روی پنکیک ها بریزید وپودر شکر را نیز روی پنکیک ها بپاشیدحال آماده ی سرو است( نوش جان )

طرز تهیه پنکیک صبحانه

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم :

پرای پخت پنکیک صبحانه ابتدا شیر یک لیوان - کره 50 گرم - تخم مرغ یک عدد - آرد سفید یک لیوان- شکر دو قاشق غذاخوری - نمک یک چهارم قاشق چایخوری - روغن مایع به مقدار لازم - بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری

ابتدا تخم مرغ را در ظرفی شکسته وبا هم زن برقی به خوبی مخلوط کنید سپس شکر را هم اضافه کرده دوباره با هم زن برقی مواد را بزنید تا جایی که مواد کرم رنگ شده وحالت کشداری پیدا کند.

بعد وانیل را درون مخلوط شکر وتخم مرغ ریخته وهم بزنید .آرد را به همراه نمک وبکینگ پودر را الک کرده وکم کم به مایع اضافه کنید وبا چنگال شروع به هم زدن کنید.

در این مرحله از تهیه پنکیک لازم نیست زیاد مواد را هم بزنید چون پنکیک سفت خواهد شد فقط در حد مخلوط ویکدست شدن آرد این کار را انجام دهید

تابه ای را روی شعله قرار داده سپس از مواد به اندازه یک چهارم پیمانه برداشته ودرتابه ریخته سپس تا زمان حباب زدن صبر کنید.

بعد پنکیک را برگردانید پس از اتمام کار میتوانید این پنکیک ساده را با هرنوع مربایی که دوست دارید یا با عسل نوش جان کنید .

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

پخت پنکیک کدو حلوایی

پخت پنکیک کدو حلوایی

مواد لازم :

برای پخت پنکیک کدو حلوائی آرد : 1 و 1/4 لیوان - شکر : دو قاشق غذاخوری - بیکینگ پودر: دو قاشق چای خوری-
دارچین : نصف قاشق چای خوری - پودر زنجبیل: نصف قاشق چای خوری - نمک : نصف قاشق چایخوری - شیر :یک لیوان - پوره کدو حلوایی : شش قاشق غذاخوری
کره ذوب شده ، یا روغن مایع: دو قاشق غذاخوری - تخم مرغ : یک عدد

ابتدا همانطور که قبلا گفتیم باید مواد خشک که عبارتند از (یک ویک چهارم لیوان آرد با دو قاشق چایخوری بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک ودارچین که میشود همان مواد خشک مخلوط کرده

بعد مواد دیگر را که متشکل است از یک لیوان شیر با یک عدد تخم مرغ و دو قاشق غذا خوری کره یا روغن مایع وشش قاشق پوره کدو حلوایی را مخلوط کرده وبه مخلوط آرد اضافه کنید وبه آرامی هم بزنید

سپس تابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته ووقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید در انتها پنکیک را روی هم چیده وبا عسل یا مربا سرو کنید .

طرز تهیه پنکیک سیب

پخت پنکیک سیب

پخت پنکیک سیب

مواد لازم :

برای پخت پنکیک سیب یک ویک دوم پیمانه آرد - یک پیمانه شیر- یک عدد تخم مرغ- دو قاشق غذاخوری شکر- 30 گرم کره

نوک قاشق چایخوری وانیل- یک قاشق مربا خوری بیکینگ پودر- یک قاشق مربا خوری دارچین

سیب به مقدار لازم

ابتدا آرد، بکینگ پودر ونمک ، را با هم مخلوط کرده کنار بگذارید سپس تخم مرغ و شکر ،وانیل با هم زن برقی هم بزنید تا کرم رنگ شده وبعد شیر وکره آب شده را به آن افزوده وبعد مخلوط ارد را اضافه کرده وبوسیله چنگال هم بزنید تا مخلوط یکدستی به عمل آید مایع پنکیک را کنار گذاشته وبه سراغ سیب ها بروید آنها را پوست گرفته وبه صورت حلقه حلقه برش بزنید وقسمت هسته سیب را کاملا جدا کرده روی آنها را کمی شکر وپودر دارچین بریزید در این مرحله باید دوحلقه سیب را روی هم گذاشته و در مایع پنکیک زده ودر تابه کمی چرب شده بپزید بهتر است در تابه راگذاشته تا پنکیک مغز پخت شود وسپس برگردانید تا طرف دیگر هم بپزد دیگر احتیاجی نیست در تابه را بگذارید می توانید با مقداری عسل سرو کنید .

(نوش جان )

روش تهیه پنکیک آلبالویی

پخت پنکیک آلبالوئی

پخت پنکیک آلبالوئی

مواد لازم برای تهیه پنکیک آلبالوئی

آرد یک پیمانه -------- تخم مرغ دو عدد کوچک-----------دو قاشق شکر
شیر یک پیمانه - شکر 20 گرم -------- بکینگ پودر دو قاشق چایخوری
کره دو قاشق غذا خوری که باید ذوب شود --------- مربای آلبالو به مقدار لازم

(یک پیمانه آرد با یک قاشق چایخوری بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک که میشود همان مواد خشک مخلوط کرده بعد مواد دیگر را که متشکل است از یک لیوان شیر با یک عدد تخم مرغ و 50 گرم کره را با هم ترکیب کرده به مخلوط آرد اضافه کنید وبه وسیله یک لیسک به آرامی هم بزنید.

سپس تابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته

وقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید )بعد درست کردن پنکیک ها آنها را در ظرف مناسب ریخته ولابه لای آنها مربای آلبالو بریزید وسپس سرو کنید .

پنکیک نارگیلی

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم پنکیک نارگیلی :

شیر یک لیوان - کره 50 گرم - تخم مرغ یک عدد - آرد سفید یک لیوان- شکر دو قاشق غذاخوری - نمک یک چهارم قاشق چایخوری - روغن مایع به مقدار لازم - بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری- یک سوم لیوان پودر نارگیل –وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

ابتدا تخم مرغ را با شکر و وانیل با هم زن برقی بزنید، سپس شیر وکره ذوب شده را به مخلوط تخم مرغ افزوده حال نوبت اضافه کردن نارگیل می باشد سپس آرد را با بکینگ پودر مخلوط کرده وبه مایع شیر وتخم مرغ اضافه کنید با قاشق به آرامی هم زده تا مخلوط شوند وتابه راکمی با روغن مایع چرب کنید واز مایع پنکیک با یک ملاقه برداشته وبه صورت دایره در تابه ریخته وصبر کنید تا حباب بزند سپس برگردانید تا طرف دیگر پنکیک هم پخته شود پنکیک نارگیلی شما حاضر است .(نوش جان)

طرز تهیه پنکیک توت فرنگی

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم :

برای تهیه پنکیک توت فرنگی شیر یک لیوان - کره 50 گرم - تخم مرغ یک عدد - آرد سفید یک لیوان- شکر دو قاشق غذاخوری - نمک یک چهارم قاشق چایخوری - روغن مایع به مقدار لازم - بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری- توت فرنگی یک پیمانه ریز خرد شده –وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

(یک لیوان آرد با یک قاشق چایخوری بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک که میشود همان مواد خشک مخلوط کرده بعد مواد دیگر را که متشکل است از یک لیوان شیر با یک عدد تخم مرغ و 50 گرم کره را به همراه توت فرنگی ریز خرد شده با هم تر کیب کرده سپس همه مواد را با هم مخلوط کنید وهم میزنیم سپس تابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته ووقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید ) پنکیک توت فرنگی شما آماده سرو است می توانید با مربا ، عسل یا شکلات میل کنید .

طرز تهیه پنکیک هلو

پخت پنکیک هلو

پخت پنکیک هلو

برای پخت پنکیک هلو به مواد زیر احتیاچ داریم

: شیر یک پیمانه - کره 50 گرم - تخم مرغ یک عدد - آرد سفید یک پیمانه- شکر دو قاشق غذاخوری - نمک یک چهارم قاشق چایخوری - روغن مایع به مقدار لازم - بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری- هلویک پیمانه ریز خرد شده –وانیل یک چهارم قاشق چایخوری(اختیاری)

(یک پیمانه آرد با یک قاشق چایخوری بکینگ پودر ودو قاشق غذا خوری شکر وکمی نمک که میشود همان مواد خشک مخلوط کرده بعد مواد دیگر را که متشکل است از یک پیمانه شیر با یک عدد تخم مرغ و 50 گرم کره را به همراه هلوی خرد شده

(که مقداری شکر در این مرحله به هلو ها اضافه کرده اید) با هم تر کیب کرده سپس همه مواد را با هم مخلوط کنید.

بهم میزنیم سپس تابه ی مناسبی رابا مقدار خیلی کمی روغن چرب کرده ویک ملاقه کوچک از مایع پنکیک را ریخته ووقتی حباب زد برگردانید تا دوطرف پنکیک به رنگ قهو ه ای روشن در آید )

می توانید پنکیک هلو را در فر هم تهیه کنید به این صورت که فر را از قبل گرم کرده واز مایع پنکیک در ظرف مناسبی که کمی چرب شده بریزید ودر فر قرار دهید.

طرز تهیه پنکیک پرتقالی

پخت پنکیک پرتقالی

پخت پنکیک پرتقالی

مواد لازم برای تهیه پنکیک پرتقالی:

آرد یک ونیم پیمانه شیر: نصف پیمانه تخم‌مرغ: یک عدد

آب پرتقال: نصف پیمانه ----وانیل: نصف قاشق چای‌خوری

بکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری -----رنده پوست پرتقال: نصف قاشق چای‌خوری

شکر: سه قاشق غذاخوری ---- نمک:یک پنس---- کره 50 گرم (آب شده)

ابتدا یک و نیم پیمانه آرد را به همراه بکینگ پودر ونمک الک کرده کنار بگذارید ،بعد تخم مرغ را با شکر،وانیل، رنده پوست پرتقال هم زده

سپس شیر وآب پرتقال وکره ذوب شده را هم اضافه کنید .مخلوط آرد را به آرامی به مایع شیر تخم مرغ اضافه کنید وبا هم زن دستی تا جایی که آرد مخلوط شود هم بزنید دقت کنید مایع پنکیک را نبا ید زیاد هم زد چون پنکیک سفت میشود.

سپس در تابه ای مناسب کمی روغن اسپری کرده به اندازه یک ملاقه کوچک از مواد برداشته ودر تابه بریزید وصبر کنید پنکیک حباب بزند

بعد برگردانید تا طرف دیگر پنکیک هم پخته شود این کار را تکرار کنید تا مایع تمام شود سپس پنکیک ها را پس از خنک شدن روی هم گذاشته وبا مربا وعسل سرو کنید .

طرز تهیه پنکیک تمشک

پخت پنکیک تمشک

پخت پنکیک تمشک

مواد لازم برای تهیه پنکیک تمشک :

آرد یک ونیم پیمانه شیر: نصف پیمانه ----تخم‌مرغ: یک عدد

وانیل: نصف قاشق چای‌خوری ---- کره 50 گرم (آب شده)

بکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری ----- پوره تمشک یک فنجان

شکر: سه قاشق غذاخوری ---- نمک:یک پنس

طبق روال تهیه پنکیک ابتدا یک و نیم پیمانه آرد را به همراه بکینگ پودر ونمک الک کرده کنار بگذارید

بعد تخم مرغ را با شکر،وانیل، هم زده سپس شیر وکره و پوره تمشک را هم اضافه کنید .مخلوط آرد را به آرامی به مایع شیر تخم مرغ اضافه کنید وبا هم زن دستی تا جایی که آرد مخلوط شود هم بزنید

سپس در تابه ای مناسب کمی روغن اسپری کرده به اندازه یک ملاقه کوچک از مواد برداشته ودر تابه بریزید وصبر کنید پنکیک حباب بزند بعد برگردانید تا طرف دیگر پنکیک هم پخته شود این کار را تکرار کنید تا مایع تمام شود .پنکیک تمشکی شما حاضر است با عسل یاشیره افرا سرو کنید. (نوش جان )

طرز تهیه پنکیک ارده

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم برای پنکیک ارده :

آرد یک ونیم پیمانه ---- شیر: نصف پیمانه ----تخم‌مرغ: دو عدد

وانیل: نصف قاشق چای‌خوری ---- روغن مایع دو قاشق غذا خوری

بکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری ----- ارده 3 قاشق غذا خوری (مقدار ارده سلیقه ای است )

شکر: سه قاشق غذاخوری ---- نمک:یک پنس

برای پخت پنکیک ارده شما باید همه مواد لازم را که ذکر کردیم ، با هم خوب مخلوط کنید و حدود 30دقیقه استراحت دهید تا مواد آماده ی طبخ شود و بکینگ پودر عمل کند یه تابه تفلون را کامل گرم کنید با روغن خیلی کم چرب کنید و با ملاقه کوچک تو ماهیتابه بریزید و با حرارت ملایم پشت و رو کنید تا دوطرف پنکیک بپزد پس از خنک شدن در صورت تمایل می توانید با شیره یا عسل سرو کنید . (نوش جان)

طرز تهیه پنکیک دو رنگ

پخت پنکیک

پخت پنکیک

برای تهیه پنکیک دو رنگ باید ابتدا مایع پنکیک ساده را آماده کرده وقتی حاضر شد مایع را به دو قسمت تقسیم کرده ودر دو ظرف مجزا بریزید

سپس به یکی از ظرفها یک قاشق غذا خوری پودر کاکائو(یا هر رنگ خوراکی دیگر) اضافه کرده ویکی را ساده نگه دارید در زمان پخت وقتی مایع پنکیک را خواستید در تابه بریزید

کمی از مایع کاکائویی بریزید کمی از ساده وقتی پنکیک خودش را گرفت برگردانید وتا اتمام مایع این کار را ادامه دهید .

طرز تهیه پنکیک ماست

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم :

آرد یک پیمانه--- ماست ۳ قاشق غذاخوری

تخم مرغ دو عدد ----شکر ۴ قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری

نمک کمی

برای پخت پنکیک ماست همه مواد را با هم مخلوط کرده سپس طبق روال در تابه ای کمی روغن اسپری کنید .سپس با یک ملاقه کمی از مواد را بردارید وبه صورت دایره در تابه بریزید پس از یک دقیقه وقتی پنکیک حباب زد برگردانید تا طرف دیگر پنکیک هم پخته شود .

طرز تهیه پنکیک ردولوت

پخت پنکیم ردولوت

پخت پنکیک ردولوت

پنکیک ردولوت یک پنکیک قرمز رنگ است که بخاطر رنگ زیبایش یک صبحانه عاشقانه را برای شما رقم خواهد زد .

مواد لازم :

آرد یک لیوان--- شکر نصف سه قاشق غذا خوری--- شیر نصف لیوان ---روغن مایع یک چهارم لیوان تخم مرغ یک عدد--- سرکه یک قاشق غذاخوری--- وانیل یک چهارم قاشق چایخوری--- بکینگ یک قاشق چایخوری--- پودر کاکائو یک قاشق غذاخوری---نمک یک سوم قاشق چایخوری ---رنگ خوراکی قرمز به میزان لازم

ابتدا تخم مرغ و وانیل را با مخلوط کرده، بعد روغن مایع و شکر را اضافه کرده و هم بزنید شیر و سرکه را باهم مخلوط کرده و 5دقیقه زمان بدهید تا شیر ببرد، بعد به مواد اضافه کنید.

آرد، بکینگ پودر، پودر کاکائو و نمک را باهم مخلوط و الک کنید بعد کم کم به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید ، در آخر رنگ قرمزخوراکی را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست و یکرنگ شوند.

کف تابه تفلون را خیلی کم چرب کرده و فرصت دهید تا ظرف داغ شود. مواد را داخل قیف پلاستیکی ریخته و به دلخواه توی تابه شکل دهید، یک دقیقه بعد پنکیک شروع به حباب زدن می‌کند و باید پنکیک را برگردانید تا دوطرف آن پخته شود.با مقداری عسل سرو کنید .

طرز تهیه پنکیک لیمو وپنیر خامه ای

پخت پنکیک

پخت پنکیک

مواد لازم برای پنکیک لیمو و پنیر خامه ای:

تخم مرغ: زرده جدا شده از سفیده : 3عدد--- پنیر خامه ای : سه چهارم پیمانه
کره نرم : 50 گرم ---- شکر : 2 قاشق غذاخوری
نمک : یک چهارم قاشق چای خوری ---- آرد : نصف پیمانه
پوست لیموی تازه : یک قاشق غذاخوری ---- کره : 2 قاشق غذاخوری
پودر آویشن : نصف قاشق چای خوری
پودر قند : در صورت تمایل

سفیده را هم بزنید تا سفت شود.زرده، پنیر،50گرم کره، شکر و نمک را با هم مخلوط کنید.

آرد را نیز اضافه کنید و هم بزنید.پوست لیمو و آویشن را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید.سپس به آرامی سفیده تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

تابه مناسب را روی حرارت ملایم قرار دهید، یک قاشق غذاخوری کره در آن بریزید و بگذارید ذوب شود.سپس هر بار یک چهارم پیمانه مایه به ماهیتابه اضافه کنید بگذارید پنکیک 5دقیقه بپزد یا حباب روی سطح پنکیک دیده شود.

پنکیک را برگردانید و بگذارید 3دقیقه دیگر بپزد تا کاملا طلایی رنگ شود.

با بقیه مواد نیز این کار را تکرار کنید.پنکیک را بلافاصله و در صورت تمایل با پودر قندو یا عسل سرو کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید