سال ۹۷ با نوسانات عجیب ارزی و البته طلا و سکه همراه بود. سکه به طور شگفت انگیزی افزایش قیمت داشت به طوریکه قیمت سکه در مقایسه با قبل از عید چیزی حدود دو برابر گران تر شد و بازار را در شوک عجیبی فرو برد. طلا هم دست کمی از سکه نداشت و افزایش روزانه و حتی ساعتی نرخ طلا هم در ماه های اخیر بی سابقه بوده است. امروز آغاز تابستان سال ۹۷ است و بسیاری از افراد میلند بدانند قیمت طلا و سکه در تابستان چه تغییری خواهد کرد و آیا این افزایش قیمت ها هم در فصل گرما ادامه خواهد یافت؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه در تابستان

 

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در تابستان

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تحلیل وضعیت بازار طلا و سکه در تابستان امسال، گفت: اگر بتوانیم بی‌نظمی را از بازار طلا برداریم، این بازار به ثبات خواهد رسید.

منتظریم بازار طلا از رکود خارج شود

ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره پیش‌بینی بازار طلا و سکه در تابستان امسال، اظهار داشت: بازار طلا تاثیر خود را در دو بخش می‌گیرد؛ مباحث خارجی و بحث‌های داخلی. طلا جزو بازارهایی است که در این زمینه از یک تعریف واحدی برخوردار است.

قیمت طلا و سکه در تابستان

 

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، افزود: آنچه که ما در این مدت دیدیم و داریم می‌بینیم، تغییرات اونس طلا بود که در بازار جهانی اتفاق افتاد. در کنار آن، نوسان نرخ ارز در بازار داخلی اتفاق افتاد که باعث یکسان‌سازی نرخ ارز و اعلام رقم ۴۲۰۰ تومان برای دلار . این‌ها باعث شد که اتفاقاتی در بازار ما در بخش داخلی رخ دهد که بازار را یک مقداری ملتهب کرد.

متاسفانه آن‌طور که باید، بازار طلا مدیریت نشد و بی‌انضباطی در این بازار دیده می‌شود. ابراهیم محمدولی معتقد است اگر بتوانیم بی‌نظمی  های بازار طلا را برداریم، بازار به ثبات می‌رسد.

او همنین پیش بینی می کند که در تابستان اتفاق خاصی نخواهد یافت و با اغاز سفرهای تابستانی مردم سرگرم هزینه های خود می شوند. ولی بازار ما چند سالی است که متاسفانه در رکود سنگینی به سر می‌برد که منتظریم بازار طلا از رکود خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: خروج از رکود در بازار نیز برمی‌گردد به تصمیماتی در این حوزه که متاسفانه تصمیماتی که تا به امروز گرفته شده، نتوانسته بازار را از رکود خارج کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید