جزئیات سوتی سلما هایک

به نقل از آسوشیتدپرس، سلما هایک بازیگر سرشناس مکزیکی سینما بابت تبلیغ یک رمان جنجالی آن هم بدون آنکه کتاب را خوانده باشد، عذرخواهی کرد.

رمان نجاست آمریکایی /American Dirt نوشته جینی کامینس سه شنبه هفته پیش ۲۱ ژانویه منتشر شد. «نجاست آمریکایی» داستان یک زن مکزیکی و پسر ۸ ساله اش است که پس از کشته شدن چندین تن از اعضای خانواده شان در خشونت های مرتبط با مواد مخدر در حال فرار به مرز ایالات متحده هستند. این کتاب که به شدت توسط استیون کینگ و آن پتچت تحسین شده و اپرا وینفری آن را برای باشگاه کتابش برگزیده است. روز شنبه در جایگاه چهارم فهرست پرفروش ترین های سایت آمازون قرار گرفت.

با این حال بسیاری از نویسندگان مکزیکی-آمریکایی کتاب «نجاست آمریکایی» را یک روایت نادرست درباره مکزیک نامیده اند که رفتارهای کلیشه ای را در مورد این کشور تقویت می کند.

در اوایل این هفته، سلما هایک مکزیکی یک عکس از خود به همراه کتاب در اینستاگرامش منتشر کرد و از اپرا وینفری برای «دادن صدا به بی صدایان و عشق ورزیدن در جواب به نفرت» تمجید کرد، اما هایک بعد از روبرو شدن با انتقادهایی که به صورت آنلاین به وی شد، عقب نشینی کرد و گفت از موضوع جنجالی کتاب آگاه نبوده است.

او نوشت: از اینکه چیزی را بدون تجربه کردن یا تحقیق کردن، تبلیغ کرده ام عذرخواهی می کنم.

تصاویر سلما هایک

تصاویر سلما هایک

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید