خبرها از عذرخواهی پاپ در ارتباط با تجاوز کشیکان به یک   کودک خبر می دهند. به گزارش بی‌بی‌سی، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در ارتباط با آزار جنسی کودکان توسط کشیش‌ ها عذرخواهی کرد و خواهان اجرای عدالت شد.

رهبر کاتولیک های جهان در دومین روز سفر تاریخی خود به جمهوری ایرلند در یک سخنرانی در این خصوص اعلام کرد: هیچ کس نمی‌ تواند در برابر ماجراهای افرادی که مورد آزار قرار گرفته، با بیگناهی ربوده شده و با خاطرات دردناک آسیب‌ دیده اند، خاموش بماند.این نخستین سفر یک پاپ در ۳۹ سال گذشته به این کشور است.

پاپ

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان

 

لازم به ذکر است، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان پیش از آغاز این سفر به رسوایی اخلاقی کشیشان واکنش نشان داد و در نامه ای خطاب به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون عضو کلیسای کاتولیک، آزار جنسی کودکان و پنهانکاری روحانیون در این مورد را به عنوان یک رشته «فجایع» محکوم کرد.

عذرخواهی پاپ

پاپ فرانسیس  در این نامه خطاب به «امت الهی» خواستار پایان «فرهنگ مرگ» در کلیسا شده و به ناکامی ها در رسیدگی به سوءاستفاده جنسی می پردازد و طلب بخشش کرد.

در هفته گذشته هیات منصفه ای در آمریکا جزییات هفت دهه آزار جنسی توسط روحانیون کلیسای کاتولیک در ایالت پنسیلوانیا را گزارش کرد.

واتیکان می گوید این اولین بار است که پاپ در مورد مساله آزار جنسی، کل جمعیت کاتولیک ها را خطاب قرار می دهد.

او در این نامه دو هزار کلمه ای مستقیما به رسوایی کلیسای پنسیلوانیا اشاره و به نقش کلیسا در ناکامی برای جلوگیری سریع از آن اذعان می کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید