عرق کاسنی خواص بسیاری دارد و برای بیماری های مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. یکی از فواید اصلی عرق کاسنی روشن شدن و زیبایی پوست صورت است. تانما در این مطلب چند ماسک ترکیبی با عرق کاسنی را به شما معرفی می کند.

فواید عرق کاسنی برای زیبایی و پوست

عرق کاسنی با تقویت کبد ، رنگ پوست را روشن، بیماری های مزمن پوستی به خصوص اگزما را التیام، رسوبات ادراری و جوش های ناشی از گرمی غذاها را رفع می کند.

بسیاری از جوش های صورت ناشی از گرمی و حرارت و یا کثیف شدن خون است که منشأ همه این پدیده ها “کبد” است. بنابراین باید کبد را تصفیه و از خون کثیف و غلیظ پاک کرد.

وقتی کبد آینه شد، صورت هم به تبع آن شفاف و بدون لک و جوش می شود. کاسنی، بهترین درمان برای صاف کردن کبد و روشن کردن پوست است.

ماسک های عرق کاسنی برای پوست

فواید عرق کاسنی برای پوست

ارتباط درمان جوش با عرق کاسنی

استفاده از عرق کاسنی در طب سنتی بسیار رواج داشته و به این دلیل تقریباً در هر خانه ای پیدا می شده است. ارتباط عرق کاسنی و درمان جوش به تجربه ثابت شده است:


1- رفع گرمی مزاج

بسیاری از جوش ها به دلیل غلبه گرمی مزاج و مصرف گرمی جات است. عرق کاسنی طبع سردی دارد که با مصرف آن طبع فرد معتدل شده و جوش های ناشی از گرمی درمان می شوند.

2- کاهش غلظت خون

جوش هایی که به علت غلیظ شدن خون به وجود آمده اند، با مصرف عرق کاسنی که مستقیماً بر عملکرد کبد تأثیرگذار است، غلظت خونشان رفع شده و همین کارکرد یکی از مهم ترین دلایل درمان جوش با عرق کاسنی است.

3- تنظیم هورمون ها

بسیاری از جوش ها با به هم ریختن تنظیم هورمونی بدن ایجاد می گردند. کبد وظیفه تنظیم هورمون ها را در بدن به عهده دارد که با اختلال عملکرد کبد مشکلات بسیاری از جمله اختلال هورمونی به وجود می آید.

عرق کاسنی با دفع صفرا از بدن و بهبود عملکرد کبد، زمینه را برای تنظیم هورمون ها و نابودی جوش های ناشی از آن فراهم می کند.

4- ضدمیکروب

عرق کاسنی بدن را سم زدایی کرده و میکروب ها را منهدم می کند؛ بنابراین جوش های میکروبی با مصرف آن بهبود می یابند.

ماسک های عرق کاسنی برای پوست

درمان جوش با عرق کاسنی


ماسک های عرق کاسنی برای زیبایی پوست

1-ماسک عرق کاسنی و تخم مرغ

برای تهیه ماسک زیبایی با گیاه کاسنی، ابتدا کاسنی رو بکوبید و آب اون رو بگیرید و با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و به صورت بمالید. پس از یک ربع ساعت اون رو با آب ساده بشوئید.

این ماسک غدد رو تحریک می کنه و عرق پوست رو زیاد می کنه و برای مبتلایان به امراض جلدی و اگزما بسیار مفیده.

2-ماسک عرق کاسنی و عسل

سه قاشق غذا خوری از آب کاسنی له شده را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خوب بهم بزنید سپس روزی سه بار (صبح، ظهر، عصر) کمی از آن را به پوست بمالید و خوب ماساژ دهید.

3- ماسک عرق کاسنی و حنا

برای درمان خارش پوستی ۲۰ گرم زردچوبه، ۱۰ گرم حنا با عرق کاسنی مخلوط کرده به محل بمالند.

4-ماسک عرق کاسنی و گلاب

دو قاشق غذا خوری بابونه را در یک لیوان آب حل کرده وروی شعله گاز حرارت دهید ومواظب باشید سر نرود سپس جوشانده ی بابونه را از صافی رد کرده و بگذارید سرد شود.

این جوشانده ی سرد شده را با یک قاشق غذا خوری عرق بید و یک قاشق غذا خوری عرق کاسنی و چند قطره گلاب مخلوط کرده واین محلول را با پنبه به آرامی بر روی پوست خود مالیده و بعد از20 دقیقه بشویید.

از این ماسک صبح ها یک روز در میان استفاده کنید.

فواید عرق کاسنی برای پوست صورت

ماسک عرق کاسنی و گلاب

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید