بررسی علل لاغری غیر طبیعی

لاغر شدن در بعضی شرایط آرزوی تعداد بیشماری از انسان ها است ولی همین آرزو اگر از حد طیبعی خود تجاوز کرده سبب بروز مشکلات بسیاری برای فرد می شود نوسان وزنی در حد چند کیلو گرم در سال برای هر کس ممکن است اتفاق بیافتد اما لاغری غیر طبیعی بدن بدون هیچ علت خاصی جای نگرانی دارد وباید مورد بررسی قرار بگیرد تا علت لاغری غیر طبیعی آن مشخص شود وفرد تحت درمان قرار بگیرد .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

البته لازم به ذکر است که بدانید لاغر شدن طبیعی یک امر کاملا اختیاری است و ارتباطی با این موارد ندارد نکته اینکه میزان طبیعی لاغری نیز وجود دارد و باید تحت نظر کارشناس تغذیه اتفاق بیافتد.

تانما در این مطلب قصد دارد بعضی از علل لاغری غیر طبیعی را بررسی کرده ومطالب مفیدی را برای شما عزیزان ارائه دهد پس با ما باشید :

لاغری غیر طبیعی به دلیل آلزایمر

لاغری غیر طبیعی به دلیل آلزایمر شاید عجیب باشد اما حقیقت دارد بیماران مبتلا به آلزایمر خیلی بیشتر از افراد سالم به کاهش وزن ناگهانی دچار می شوند.

از دست دادن حافظه زندگی روزمره را با مشکل روبرومی کند ممکن است، فراموشی های کوچک ومکرری که درطول روز اتفاق می افتد می تواند نشانه بیماری آلزایمر یا زوال عقل باشد. همانطورکه می دانید آلزایمر یک بیماری مغزی است که باعث کاهش آهسته در مهارت های حافظ فکر و استدلال می شود.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی


اگرچه لاغری وآلزایمردر نگاهی سطحی به نظر می رسد با هم ارتباطی ندارند ، اما پژوهشگران ارتباط بین لاغری غیر طبیعی و بیماری آلزایمر را بررسی کرده اند. پژوهش های انجام شده در سال ۲۰۱۴ توسط پژوهشگران در کالج پزشکی ویل کورنل به این نتیجه رسیدند که تجمع پپتید آمیلوئید بتا در مغز مکانیزم تنظیم کننده وزن بدن، را مختل می کند وباعث از دست دادن وزن قبل از تشخیص بیماری آلزایمر می شود. چون با وجود آلزایمر فرد فراموش می کند که باید غذا بخورید درنتیجه دچار کاهش وزن ناگهانی می شود

. همچنین از علل دیگر کاهش وزن ناگهانی در این بیماری این است که مکانیسم بدن این افراد دچار اختلال می شود. شاید دلیل ساده دیگری برای افراد آلزایمری بخاطر کاهش وزن ولاغری آنها وجود داشته باشد وآن وجود فراموشی سبب می شود که فرد مبتلا غذا خوردن را از یاد ببرد درنتیجه دچار کاهش وزن ناگهانی می شود. در بیماری آلزایمر مکانسیم بدن فرد دچار اختلال شده وبدن فرد به طور ناگهانی کاهش وزن را تجربه می کند .

لاغری غیر طبیعی به دلیل استرس

یکی دیگر از دلایل لاغری لاغری غیر طبیعی به دلیل استرس است.تمام انسان ها در طول زندگی خود استرس را بارها تجربه کرده اند استرس اگر شدت ومداومت داشته باشد موجب پیدایش بیماری های بسیاری می شود که یکی از آنها لاغری غیر طبیعی است بیشتر مواقع بروز مشکلات نگران کننده از قبیل مشکلات مالی ؛ تصادف، مرگ عزیزان و ..

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

موجب می شود فرد دچار استرس شود و عموما به دلیل اشتغال فکری نسبت به منبع استرس زا و وجود دلهره واضطراب میزان غذای فرد تغییر کرده وباعث ایجاد لاغری غیر طبیعی و کاهش وزن ناگهانی می شود. بعضی افراد میل کمتری به خوردن دارند و دچار کاهش وزن می شوند اما گذشت زمان سبب می شود به این اتفاقات عادت کند وباید همه چیز به عادت قبل باز گردد. ولی اگر همچنان این روند کاهش وزن ادامه دار بود حتما باید با پزشک مشورت کند.

لاغری غیر طبیعی به دلیل لوپوس


لاغری غیر طبیعی به دلیل لوپوس چیست؟ بیماری لوپوس که یک بیماری خودایمنی است سبب آسیب زدن به دستگاه گوارشی شده وبرای عملکرد آن ایجاد مشکل می کند به این صورت که مواد مغذی موجود در غذای فرد کمتر جذب می شود و همین امر سبب می شود فرد مبتلا به لوپوس دچار کاهش وزن ناگهانی و به لاغری غیر طیبعی مبتلا شود .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

لوپوس موجب صدمه زدن به دگر اعضای بدن به خصوص پوست ، مفاصل، کلیه ها و سیستم عصبی مرکزی هم می شود و به این عضوها حمله می کند و این بیماری برای طولانی مدت در بدن فرد باقی می ماند.یکی دیگر از مشکلاتی که این بیماری به وجود می آورد فرد به صورت مداوم احساس خستگی و کسالت می کند.

لاغری غیر طبیعی به دلیل سلیاک

بیماری سلیاک یک بیماری است که نسبت به مصرف خوراکی ماده ای به نام گلوتن در بدن واکنش ایجاد می شود گلوتن یک پاسخ ایمنی را در بدن ایجاد می کند و موجب التهاب و صدمه به روده کوچک می شود بیماری سلیاک را باید جدی گرفت زیرا می تواند منجر به پیدایش تعداد زیادی از علائم منفی، از جمله مسائل مربوط به گوارش و کمبود های تغذیه ای شود.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

اولین علامت وجود بیماری سلیاک در افراد مبتلا می توان به مدفوع آبکی و شل اشاره کرد . بیشتر افراد پیش از تشخیص بیماری سلیاک اسهال را تجربه می کنند. معمولا افرادی که از بیماری سلیاک رنج می برند با کمبود سطح انرژی و خستگی بدن مبتلا هستند و این یکی از عوارض شایع درسلیاک است.

بیماری سلیاک درمان نشده می تواند باعث آسیب به روده کوچک شود و منجر به کمبود ویتامین و مواد معدنی لاغری خطرناک شود . بیماری سلیاک یک مشکل گوارشی است که روده توانایی جذب مواد مغذی را ندارد . در واقع بیماری سلیاک یک اختلال خود ایمنی مرتبط با گلوتن است که باعث کاهش وزن می شود.

از عوارض دیگر این بیماری می توان به : معده درد، تغییر رنگ مدفوع، اسهال ، حالت تهوع بعد از خوردن غذاهای چرب اشاره کرد .این موارد علل لاغری غیر طبیعی به دلیل سلیاک محسوب می شود.


لاغری غیر طبیعی به دلیل نارسایی احتقانی قلب

لاغری غیر طبیعی به دلیل نارسایی احتقانی قلب این عارضه سبب کاهش وزن در فرد مبتلا می شود . علت به وجود آمدن نارسایی احتقانی قلب این است که قلب با خونِ کافی پر نمی شود یا قلب قادر به پمپاژ خون با نیروی مناسب نیست ، و در مواردی ممکن است هر دو مورد با هم اتفاق بیفتند.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

بروز این مشکل ممکن است یک یا دو سمت قلب را درگیرکند . کسانی که به نارسایی احتقانی قلب مبتلا هستند ، خون کافی به دستگاه گوارشی نمی رسد واین حالت موجب بروز حالت تهوع و سیری زود هنگام در فرد می شود. همچنین دشواری تنفس در زمان صرف غذا سبب بروز مشکلاتی در این زمینه می شود علاوه براین سوخت وساز بدن به دلیل التهاب قلب بالا رفته وهمین امر سبب ایجاد کاهش وزن در افراد مبتلا می گردد.

ازدیگر عوارض نارسایی احتقانی قلب می توان به: تنگی نفس ، سرفه های پی در پی ، ورم کردن ، خستگی ، ضربان سریع قلب ، اشاره کرد . برای درمان نارسایی احتقانی قلب داروهای فراوانی مانند آنژیوتانسین ( برای تبدیل آنزیم ها) ، بتا بلوکرها و دیورتیک ها مورد استفاده قرارداد واما در برخی شرایط جراحی لازم است .

لاغری غیر طبیعی به دلیل به دلیل ایدز


در بیماری ایدز عملکرد بدن برای مقابله با عفونت ها بسیار سخت می شود زیرا ایدز به سلول های ایمنی به نام سلول های T حمله ور شده وسبب آسیب زدن به آنها می شود . در ابتدای کار اگرHIV درمان نشود تبدیل به ایدز می شود. لاغری غیر طبیعی به دلیل ایدز زمانی اتفاق می افتد که بیماری در حال پیشرفت باشد ، از نشانه های دیگر آن می توان گلو درد، زخم های دهان و خستگی زیاد که غذا خوردن را سخت می کنند، نام برد .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

افراد ی که از HIV رنج می برند خطر عفونت ثانویه نیزدر آنها افزایش می یابد . از دیگر نشانه های ایدز می توان به تب لرز ، گر گرفتگی عرق کردن شبانه ، تورم غدد لنفاوی ، درد عضلانی ؛ اشاره کرد . نشانه های موجود در این بیماری بستگی به فرد و سطح عفونت وی دارد. برای کنترل وجلوگیری از منتشر شدن این بیماری از داروهای ضد رتروویروسی استفاده می کنند که این داروها در زمینه بهبود لاغری فرد مبتلا نیز موثر است .

لاغری غیر طبیعی به دلیل اعتیاد به الکل

با استفاده ی از نوشیدنی الکلی و آبجو فرد اتانول دریافت می کند٬ الکل برای سوخت و ساز به کبد فرستاده می شود. در کبد اتانول اول به آلدوئید تغییر حالت می دهد و بعد از آن به استات شکسته می شود. استات مولکولی است که در زمان تخمیر فیبر در بدن به وجود می آید و بسیار مفید است .استات همچنین برای تولید اسید استواستیک کتون بدن نیز تولید می شود.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

کسانی که به نوشیدن الکل اعتیاد دارند این ماده در دراز مدت موجب لاغری غیر طبیعی واز دست رفتن توده عضلانی آنها می شود. الکل اگر با پروتیئن مصرف شود تاثیرات کمتری نسبت به کاهش وزن ولاغری خواهد داشت تا زمانی که با کربوهیدرات ها مصرف می شود .

با مصرف الکل، تمایل به مصرف غذاهای کالری زا کاهش یافته ، وبدن از چندین ماده مغذی محروم می ماند و موجب می شود که نیاز شدید به مصرف مواد مغذی پیدا کند ، که با ادامه مصرف الکل فرد به لاغری خطرناک مبتلا می شود .
الکل فقط به عنوان یک ماده سوختنی وارد کبد می شود ومانند دیگر مواد مغذی انرژی زا یی چون (پروتئین، قند و چربی) نیست . زمانی که شخص الکل مصرف می کند چربی ها ی بدن او نمی سوزند بلکه در کبد وی ذخیره شده و یا وارد جریان خون می شوند

در آخر چربی های بالقوه زیان آور در دستگاه گردش خون افزایش می یابند و به بیماری های کبدی منجر می شوند. مصرف الکل موجب بالا رفتن فشار خون ، وارد شدن آسیب به عضلات قلب و سیروز وهپاتیت می گردد.

الکل میتواند باعث ایجاد لاغری غیر طبیعی به دلیل آسیب زدن به دیواره معده و روده واختلال در عملکرد دستگاه گوارشی گردد و ضمنا میزان ابتلا به سرطان دهان و حلق و مری را افزایش داده ومیتواند در نهایت موجب تضعیف جذب قدرت مواد مغذی توسط بدن شود واین خود می تواند دلیل اصلی لاغری غیر طبیعی در افراد معتاد به الکل باشد .


لاغری غیر طبیعی به دلیل از دست دادن عضله

بدن انسان از بافت های چربی و بدون چربی تشکیل شده است که از این بافت ها می توان به عضلات، استخوان ها و آب اشاره کرد . اگرشخصی عضله از دست بدهید وزن وی کم می شود. این امر زمانی بروز می کند که برای مدت طولانی از عضلات استفاده نشود.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی به دلیل از دست دادن عضله بیشتر در افرادی مشاهده می شود که ورزش و فعالیت بدنی مناسب نمی کنند ویا شغل آنها به نحوی است که باید پشت میز بنشینند و یا افرادی که برای مدتی بستری شده اند ، شایع است. لازم به ذکر است که شما می توانید با انجام ورزش و مصرف تغذیه مناسب، لاغری وکاهش بافت عضلانی را درمان کرده و به حالت درست بر می گردانید.
یکی از علت های لاغری بی دلیل از دست دادن عضله یا از بین رفتن بافت عضلانی است که موجب کاهش سایز و وزن می شود. علامت بسیار مهم در این مشکل وجود ضعف عضلانی است. جالب است بدانید حتی ممکن است یک اندام از دیگری کوچکتر به نظر برسد.
موارد دیگری که باعث به وجود آمدن کاهش عضلات می شود عبارتند از: آسیب ها مانند شکست استخوان ، افزایش سن سوختگی ، سکته مغزی ، پوکی استخوان ، روماتیسم مفصلی، آرتروز ، مولتیپل اسکلروزیس یا (MS) ، آسیب رسیدن به عصب ها .

لاغری غیر طبیعی به دلیل پر کاری تیروئید

لاغری غیر طبیعی به دلیل پرکاری تیروئید ، پرکاری تیروئید در اثر تولید زیاد هورمون توسط غده تیروئید بروز می کند . هورمون های ترشح شده باعث کنترل عملکردهای بدن از جمله سوخت و سازمی شود . اگرحتی اشتهای خوبی داشته باشید و تیروئید شما بیش از حد فعال باشد به سرعت کالری می سوزانید وباعث لاغری غیر طبیعی می شود .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

زمانی که سوخت وساز بدن بالا باشد هر چه قدر هم مواد غذایی زیادی مصرف کنید ولی در آخر لاغر می شوید و مقدار زیادی وزن کم می کنید. نشانه های دیگری از پرکاری تیروئید که می توان نام برد عبارتند از

1- سرعت بالا و نامنظم ضربان قلب

2- اضطراب خستگی ، عدم تحمل حرارت (تب )

3- مشکل در خواب

4- لرزش دست

5- به هم ریختن چرخه قاعدگی در بانوان

درزنان دلایل احتمالی پرکاری تیروئید عبارتند از:

1- بیماری گریوس

2- تیروئیدیت ( بیماری که در آن غده تیروئید ملتهب می شود)

3- مصرف بیش از حد نمک مصرف

4- مصرف زیاد از حد داروی تیروئید

شدت بیماری وسن فرد در درمان بیماری تیروئید بسیار مهم است. داروهای ضد تیروئید، یُد رادیواکتیو، بتابلاکرها و جراحی برای درمان تیروئید استفاده می شود .

لاغری غیر طبیعی به دلیل آرتریت روماتوئید


لاغری غیر طبیعی به دلیل آرتریت روماتوئید چگونه به وجود می آید. آرتریت روماتوئید سبب می شود که سیستم ایمنی با حمله به پوشش مفاصل باعث ایجاد مشکل شود این بیماری یک بیماری خود ایمنی است که با آسیب زدن به مفاصل منجر به ایجاد التهاب می شود.

لاغری غیر طبیعی به دلیل آرتریت روماتید به دلیل این به وجود می آید که التهاب مزمن سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و سبب لاغری و کاهش وزن می شود .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

تورم مفصل ها و درد از علائم آرتریت روماتید است. این بیماری معمولا به صورت قرینه در دو سمت بدن روی مفاصل به صورت یکسان تاثیر می گذارد. افرادی که به آرتریت روماتید مبتلا هستید احتمال دارد در صورت عدم تحرک به مدت یک ساعت یا بیشتر در عضلات خود احساس سفتی کنند. بیماری آرتریت روماتید هنوز مشخص نیست. درمان آرتریت روماتید معمولا با دارو آغاز می شود. به چه دلیل به وجود می آید ممکن است این بیماری مربوط به یکی از موارد زیر باشد:

1- سن و ژنتیک

2- تغییرات هورمونی

3- مصرف سیگارو قرار گرفتن در معرض دود سیگار

4- وجود چاقی

لاغری غیر طبیعی به دلیل افسردگی

لاغری غیر طبیعی وکاهش وزن از عوارض جانبی افسردگی بشمار می رود افسردگی یعنی فرد حدود 14 روز با احساس غم، شکست خوردگی یا پوچی سر کند . وشدت این احساسات روی فعالیت های روزانه ی او مثل رفتن به سرکار یا مدرسه تاثیر می گذارد.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

افسردگی روی نقاط کنترل کننده اشتها در مغز تاثیر می گذارد. تاثیرافسردگی درکاهش اشتها سبب کم شدن وزن ولاغری می شود. نقطه برعکس این مطلب نیز وجود دارد که در برخی افراد افسردگی سبب افزایش اشتها می شود نشانه ها از شخصی به شخصی دیگر تفاوت دارد . از نشانه های بارز افسردگی می توان به

1- احساس ناراحتی پیوسته

2- از دست دادن علاقه به سرگرمی های دلخواه

3- کمبود انرژی

4- پایین آمدن تمرکز

5- خواب بسیار کم یا بسیار زیاد

6- فکر به مرگ یا خودکشی

7- تحریک پذیری

رفتار درمانی، روان درمانی و داروهای ضد افسردگی برای درمان افسردگی به کار برده می شود .

لاغری غیر طبیعی به دلیل دیابت

لاغری غیر طبیعی به دلیل دیابت ، تکرر ادرار ، کم آبی بدن ، خستگی ، تاری دید ، تشنگی شدید ،گرسنگی زیاد از نشانه های دیابت است لاغری غیر طبیعی در بیماری دیابت بسیار شایع است وفرد در دیابت نوع یک ؛لاغری ناگهانی تجربه می کند.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی


در دیابت نوع یک سیستم ایمنی بدن به سلول های پانکراس که انسولین می سازند حمله می کند. بدن، بدون انسولین از گلوکز به عنوان انرژی استفاده نمی کند در نتیجه سبب بالا رفتن گلوکز خون می شود و کلیه، گلوکز بدون استفاده را از طریق ادرار دفع می کند. همان طور که قند از بدن خارج می شود کالری نیز دفع می شود.واین امر سبب کاهش زیاد وزن بدن خواهد شد . دیابت نوع یک از طریق تزریق انسولین ، اصلاح رژیم غذایی ، کنترل قند خون و ورزش قابل درمان است.

لاغری غیر طبیعی به دلیل التهاب روده

اسهال ، معده درد ، نفخ ، مدفوع خونی ، خستگی از نشانه های لاغری غیر طبیعی به دلیل التهاب روده است،در بیماری التهاب روده بدن وارد شرایط کاتابولیک ( یعنی استفاده پیوسته بدن از انرژی) می شود .
بیماری التهاب روده سبب مختل شدن گرلین ( هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) شده و نتیجه این اختلال از دست دادن اشتها و کاهش وزن وایجاد لاغری است.

لاغری ناگهانی از علایم بیماری التهاب روده ( IBD ) است. بیماری التهاب روده شامل چندین اختلال التهاب مزمن در سیستم گوارشی می شود. دو نوع از شایع ترین این اختلالات بیماری کروه و کولیت اولسراتیو هستند.


درمان بیماری التهاب روده معمولا شامل نظارت روی تغذیه، دارو و در برخی موارد جراحی می شود.بیماران مبتلا به بیماری التهاب روده باید نسبت به آنچه می خورند دقت لازم داشته باشند .

لاغری غیر طبیعی به دلیل سل

لاغری غیر طبیعی به دلیل سل در اثر تضعیف سیستم ایمنی بدن ممکن است اتفاق بیافتد . بیماری سل از طریق هوا منتشر می شود. احتمال دارد بدون اینکه با شخصی که سل دارد ارتباط داشته باشید به این بیماری مبتلا شوید . مواقعی که سیستم ایمنی با این بیماری مقابله می کند، باکتری عامل آن از کار می افتد که به این حالت سل پنهان می گویند. بعد از گذشت زمان ممکن است باکتری دوباره فعال می شود وبیماری سل خودش را نشان می دهد .

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی


از نشانه های سل می توان به سرفه های بد (ممکن است 3 هفته یا بیشتر طول بکشند) درد قفسه سینه ، سرفه کردن همراه با خون یا خلط ، خستگی، عرق کردن شبانه ، لرز، تب اشاره کرد
سل بیماری واگیر داری است که عموما ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد. عامل این بیماری یک باکتری ( به نام Mycobacterium tuberculosis ) است. کاهش وزن و کاهش اشتها از علائم اصلی بیماری سل هستند اما دلیلش هنوز کاملا مشخص نشده است.که در فرد مبتلا موجب لاغری بی دلیل می شود .


لاغری غیر طبیعی به دلیل سرطان

لاغری غیر طبیعی به دلیل سرطان ، از اولین نشانه های ابتلا به این بیماری مهلک است کاهش وزن ناگهانی به مقدار حدود 5 کیلو یا بیشتر علائم سرطان است. سرطان بیماری است که موجب تکثیر سریع و غیر طبیعی سلول ها می شود.

لاغری غیر طبیعی

لاغری غیر طبیعی

سرطان های پانکراس، ریه، معده و مری این حالت بیشتر شایع است. سرطان التهاب را افزایش داده و التهاب سبب از دست رفتن عضلات می شود .در بیماری سرطان هورمون های تنظیم کننده اشتها را مختل می شوند . یک تومر در حال رشد، مقدار انرژی مصرفی در حالت استراحت را نیز افزایش می دهد.

از نشانه های بیماری سرطان می توان به : تب، خستگی ، درد، تغییر در پوست ، اشاره کرد . بعضی مواقع سرطان هیچ گونه علائمی از خود نشان نمی دهد. درمان ها بستگی به نوع سرطان دارد که عبارتند از جراحی، شیمی درمانی، ارتعاش درمانی و ایمونوتراپی.

لاغری غیر طبیعی به دلیل ادیسون

لاغری غیر طبیعی به دلیل ادیسون در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به غده آدرنال اتفاق می افتد . کورتیزول عملکردهای بسیاری از جمله سوخت و ساز و اشتها را تنظیم می کند. کاهش اشتها و کاهش وزن درسطح پایین کورتیزول مشاهده می شود . نشانه های این بیماری می توان به :

1- فشار خون پایین

2- خستگی مزمن

3- ضعف عضلانی

4- هوس خوردن نمک

5- هیپرپیگمانتاسیون

برای درمان این بیماری از داروهایی تنظیم کننده آدرنال استفاده می شود، بیماری آدیسون کمیاب است و به سختی از هر 100.000 نفر در آمریکا 1 نفر به آن مبتلا می شود.

لاغری غیر طبیعی به دلیل بیماری مزمن انسدادی روده

لاغری غیر طبیعی به دلیل بیماری انسداد روده به خاطرعدم اجابت مزاج در فرد ؛ بطوریکه شکم فرد کار نمی کند و هر چه مصرف کند به صورت استفراغ بالا می آورد اتفاق می افتد . در این بیماری درد شکم بتدریج تشدید شده و شکم دچار تورم شده واشتهای فرد از بین می رود ومصرف نکردن غذا سبب به وجود آمدن لاغری در وی می شود . اگراین روند ادامه داشته باشد بیمار بطور حتم باید تحت عمل جراحی قرار گیرد. در صورت عدم درمان به موقع و فوری انسداد بوجود آمده در روده ها، ممکن است بیمار دچار پارگی روده شود. ضمنا بهتر است اشخاص مشکوک به انسداد روده در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنند و از درمان های خودسرانه بپرهیزند.

علت های زیادی برای ایجاد این بیماری وجود دارد؛ بطوریکه رشد تومورها در روده می تواند موجب بسته شدن مجرای روده ها شود. همچنین بر هم خوردن تنظیم حرکات روده ها و تغییراتی که در غلظت یون های مختلف خون رخ می دهد، ممکن است باعث بروز حالت تنشی در روده ها و در نتیجه انسداد آنها شود.

درمان مشکل انسداد روده توسط دارو و در مراحل حاد با جراحی انجام می شود که پس از جراحی نیازمند مراقبت های دقیق از سوی پزشک و بیمار تا زمان بهبود کامل است.
لاغری غیر طبیعی به دلیل اندوکاردیت

لاغری غیر طبیعی به دلیل اندوکاردیت چه زمانی اتفاق می افتد؟ اندوکاردیت یک عفونت غشأ درونی است که درون اتاق قلب و دریچه های قلب به وجود می آید و معمولا زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها، قارچ ها یا سایر میکروب ها از سایر قسمت های دیگر از بدن شما، مانند دهان ، در جریان خون شما پخش می شوند و به قسمت های آسیب دیده قلب متصل می شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید