علیرضا جهانبخش فوتبالیست ایرانی در جام جهانی ۲۰۱۸ !

امیر هاشمی مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش ، هافبک ایرانی آلکمار، در گفتگو با سایت ایتالیایی کالچو مرکاتو قیمت این بازیکن ارزشمند تیم ملی کشورمان را بیش از ۸ میلیون یورو (بیش از ۴۰ میلیارد تومان) اعلام کرد.

نشریه فوتبالی هواسکورد نام علیرضا‌جهانبخش را در لیست پنج بازیکنی قرار داد که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پدیده تیمشان خواهند بود.سایت فوتبالی «هواسکورد» نام پنج بازیکنی که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پدیده تیمشان خواهند بودرا منتشر کرد که در این بین نام علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی ایران و باشگاه آلکمار نیز به چشم می خورد.

این نشریه همچنین درباره جهانبخش این چنین نوشت: “این ستاره در لیگ هلند فعالیت می کنداما نه در تیم آژاکس بلکه در تیم آلمکار.”

این نشریه در ادامه می نویسد: “علیرضا جهانبخش در این فصل لیگ هلند یکی از هیجان انگیز ترین بازیکنان لیگ بوده است و ما شاهد حضور این بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهیم بود.این بازیکن توانسته در ۲۷ حضور خود برای تیمش در بازی های لیگ هلند در ۲۲ گل آلکمار موثر باشد.۱۳ گلاین تیم را جهانبخش به ثمر رسانده و ۹ پاس گل داده است.همچنین این بازیکن توانسته است بیش از ۳ بار بهترین بازیکن زمین از نظرسایت هواسکورد باشد و اکنون او نمره عالی ۸٫۱۸ را در اختیار دارد.”

همچنین در ادامه این نشریه نوشت: “زمانی که ایران با اسپانیا ، پرتغال و مراکش هم گروه شد، امید های این کشور برای گذشتن از مرحله گروهی کم رنگ شد اما علیرضا جهانبخش می توانددر بازی تیم ملی اش با این حریفان قدرتمند تماشاگران فوتبال را به مشاهده این دیدارها وادار کند.

بر اساس آخرین اخبار بازار نقل و انتقالات زمستانی باشگاه لاتزیو علاقمند به خرید جهانبخش شده است.برای شفاف سازی درباره این موضوع سایت کالچو مرکاتو با امیر هاشمی مقدم، مدیر برنامه های این بازیکن مصاحبه کرده است.

هاشمی گفت: من هم این اخبار را اینجا در هلند شنیده ام اما هنوز هیچ تماس رسمی درباره این موضوع از سوی ایگلی تاره ،مدیر باشگاه لاتزیو، با من برقرار نشده است.

جام جهانی ۲۰۱۸ برای بازیکنی مثل جهانبخش برای نمایش بهتر حیاتی است و ممکن است بر تصمیم او درباره آینده‌اش تاثیر بگذارد.

هاشمی درباره ارزش جهانبخش نیز گفت: من ترجیح می‌دهم که درباره ارقام صحبتی نکنم اما می توانم بگویم که پیشنهاد ۸ میلیون یورویی(بیش از ۳۲ میلیارد تومان) که من در اخبار خوانده ام، برای باشگاه آلکمار کافی نباشد.

خبر علاقه ناپولی به علیرضا جهانبخش غیرمنتظره بود و سوالات زیادی را به‌ وجود آورد.ملی‌پوش آلکمار در سال‌های گذشته نسبت به پیشنهاد تیم‌های بزرگ بسیار محتاط بوده و معتقد است که باید پله‌های پیشرفت را آرام آرام طی کرد. به همین خاطر با وجود پیشنهاد از باشگاه‌های مدعی هلندی ترجیح داد از نایمخن راهی آلکمار شود تا حضورش در ترکیب اصلی قطعی باشد. با چنین تفکری شایداو از پیشنهاد ناپولی چندان استقبال نکند و در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ حضور در یک تیم پرستاره و رقابت با بازیکنان ثابت آن را یک ریسک بزرگ بداند.

ناپولی در حال حاضر جدی‌ترین رقیب یوونتوس در راه قهرمانی لیگ ایتالیاست و بدون شکست در صدر جدول قرار دارد. مهره‌های تهاجمی این تیم بی‌نظیرند و رقابت با آنها کار سختی به نظر می رسدبا این حال سبک بازی این تیم و حضور سرمربی باهوشی مثل مائوریسیو ساری می‌تواند فرصت بی‌نظیری برای جهانبخش باشد تا روند پیشرفتش را تسریع کند.

ناپولی تابستان گذشته هیگواین را با رقمی نجومی به یوونتوس فروخت و آرکادیوش میلیک را به‌عنوان شماره ۹جایگزین از آژاکس خرید، ولی این مهاجم لهستانی خیلی زود رباط پاره کرد. ساری در این شرایط مدل بازی تیمش را تغییر دادو مرتنز را از خط میانی به خط حمله برد. هافبک بلژیکی کوتاه‌قامت بلژیکی اصلا ویژگی‌های مهاجم شماره ۹ را ندارد، ولی به خطرناک‌ترین بازیکن تیم تبدیل شد، به طوری که میلیک در بازگشت هم جایی در ترکیب اصلی نداشت.

مرتنز در این تیم نقش ۹ کاذب را به عهده داشت.ساری توپ‌های بلند را از تیمش حذف کرد و اساس حملاتش را روی حرکات ترکیبی و سرعتی مهاجمان ریزنقش قرار داد. اینسینیه، کایخون و مرتنز، سه مهاجمی بودند که با تغییر مکان دایمیو فرار به پشت دفاع به کابوس تمام تیم‌ها تبدیل شدند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید