از آنجا که در ماه‌های گرم سال به سر می‌بریم و تاثیر خورشید افزایش پیدا کرده است،بیشتر افراد در زمان خروج از خانه و قرار گرفتن در مجاورت نور خورشید از عینک های آفتابی استفاده می‌کند. از آن جا که عینک آفتابی نوعی اکسسوری برای شما به شما می رود لذا می تواند جذابیت شما را تاحد زیادی افزایش دهد و به همین دلیل بانوان از عینک آفتابی زنانه به هنگام خروج از خانه استفاده می کنند ما در تانما نکاتی درباره خرید و انتخاب عینک آفتابی ارائه داده ایم و نمونه هایی زیبا از مدل شیک عینک آفتابی زنانه را گرد آوری کرده ایم. 

عینک آفتابی نقش بسیار مهمی در محافظت از چشم ها و جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست صورت دارد و افزایش قدرت دید در زمان اوج تابش خورشید و جلوگیری از چین و چروک پوست اطراف چشم را به دنبال می آورد . برخی از افراد گمان می‌کنند که در روزهای ابری و بارانی نیازی به استفاده از عینک آفتابی نیست اما نور uv به آسانی از ابرها می کند و می تواند موجب آسیب دیدن چشم‌های شما شود .

چگونه یک عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم ؟

کارشناسان توصیه می کنند برای انتخاب یک عینک آفتابی مناسب به متخصصان چشم پزشکی مراجعه کنید تا با توجه به کانون چشمتان عینک آفتابی استاندارد به شما تجویز گردد . شرکت‌های متفاوتی و برند های معتبر عینک آفتابی زنانه این روزها در دنیا به تولید عینک های آفتابی در مدل های مختلف رو آوردند و طرح ها و حتی رنگ های مختلفی را ارائه می دهند . عینک آفتابی شما حتما باید شیشه استاندارد برای محافظت چشم از اشعه های uvb و uva خورشید را دارا باشد .

عینک آفتابی شیک زنانه

عینک آفتابی شیک زنانه

رنگ سنتی که برای عینک آفتابی زنانه ارائه می‌شود مشکی است . البته این روزها رنگ های دیگری نظیر خاکستری ،قهوه ای و دودی ارائه می شود . به تازگی عینک هایی با شیشه های آبی ، زرد ، صورتی و دیگر رنگ ها برای طرفداران عینک آفتابی زنانه ارائه شده است که می تواند به افراد کمک کند تا در کنار محافظت از چشم خود، ظاهری حرفه ای برای خود به ارمغان بیاورند . عینک آفتابی  تنها مخصوص زیبایی نیست و در برخی از بیماری ‌ها نظیر جراحی آب مروارید ، آب سیاه ، جراحی لازک و مواردی از این دست تا بهبود و ترمیم کامل عارضه ، استفاده هایی دارد .

عینک های آفتابی آینه ای از مدهای جدید هستند که طرفداران بسیاری را در بین جوانان پیدا کردند و با توجه به رنگ های متفاوت و متنوع افراد زیادی به خرید آنها تمایل دارند . در این عینک آفتابی ها به مانند آینه لایه نازکی از عبور امواج نور خورشید به داخل چشم شما جلوگیری می کند و به دلیل بالا بودن تابش نور خورشید در آن ها ، زمانی که فرد این عینک را به چشم میزند ، دیگر نمی‌تواند حرکت چشم او را از پشت شیشه تشخیص دهند . این ویژگی سبب شده تا بیشتر نیروهای پلیس در سرتاسر دنیا از این عینک های آینه ای استفاده کنند .

عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی زنانه

البته کارشناسان توصیه می کنند تا افراد برای زمان طولانی از این عینک ها در طول رانندگی استفاده نکنند و همچنین شیشه این عینک های آفتابی زنانه بسیار حساس و شکننده است و روی آن را خط و ترک به راحتی ایجاد می‌شود . برای دلیل جلوگیری از ورود اشعه خورشید به چشم ورزشکاران و ورزش های زمستانی نظیر اسکی از این نوع عینک آفتابی استفاده می کنند .

کارشناسان توصیه می کنند افراد در فصل تابستان به ویژه در مسافرت به سواحل دریای مناطقی که تابش نور خورشید به صورت مستقیم دارند ، از عینک آفتابی پلاستیک کائوچو استفاده کند چرا که فریم فلزی سبب بازتابش نور خورشید به گونه و کنار بینی می شود که در نتیجه پوست شما را دچار سوختگی در این قسمت ها می کند . برای خرید عینک آفتابی زنانه آینه ای حتما به متخصص مراجعه کرده و از فروشگاه های معتبر نسبت به خرید آنها اقدام کنید . چرا که نمونه‌های تقلبی از این گونه ها بسیار زیاد است .

عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی زنانه

تمیز کردن عینک های آفتابی زنانه با عینک های آفتابی معمولی متفاوت است . شیشه های آن ها به آسانی آسیب می‌بیند و متخصصان چشم رنگ دودی را مناسب ترین رنگ برای مردان و رنگ خاکستری و قهوه ای را مناسب‌ترین رنگ برای عینک آفتابی زنانه می دانند .خرید برندهای معروف عینک آفتابی زنانه به هر دلیلی ، چه برای حفاظت از چشم ها و چه برای پیروی از مد روز ، باید مطابق با قوانینی باشد که برای آن تعیین شده است و نتایج چندین مطالعه ده ساله اخیر نشان می‌دهد که قرار گرفتن در برابر آفتاب بدون حفاظت کافی برای چشم ، شانس بروز بیماری های چشم را افزایش می دهد .عینک آفتابی می تواند از بیماری های چشمی نظیر آب مروارید و آسیب شبکیه تا حد زیادی جلوگیری کند . لذا بهتر است برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید به چشم از عینک آفتابی استفاده کنید .

انتخاب عینک آفتابی زنانه

انتخاب عینک آفتابی زنانه

سال ۱۹۸۸ بود که گروهی از پزشکان مطالعه بر روی ۸۳۸ ماهیگیر در خلیج چساپیک انجام دادند که این ماهی گیر ها سال ها عمر خود را بر روی آب گذرانده بودند ، ماهیگیران که هیچگونه حفاظت چشمی نداشتند در مقابل کسانی که از عینک آفتابی یا کلاه لبه دار استفاده می کردند سه برابر بیشتر به کاتاراکت یا آب مروارید دچار شده بودند . بر اساس این مطالعه و مطالعات دیگر پزشکان دریافتند که هرگاه در مقابل آفتاب قرار می‌گیرید به طوری که احتمال برنزه شدن پوستتان یا سوختگی ناشی از آفتاب بالا می‌رود ، حتماً باید از عینک های آفتابی جاذب اشعه ماورا بنفش استفاده کنید اگر در ارتفاعات و یا در نزدیک استوا زندگی می کنید ،انجام این گونه از توصیه‌ها ضروری تر است .

دقت کنید که عینک آفتابی زنانه بسیار تیره به علت جلوگیری از تابش حداقل نور به چشم باز شدن بیش از حد مردمک چشم می شوند .متخصصان معتقدند که  با توجه به ضرورت استفاده از عینک آفتابی در فضای باز گفته است که بزرگ شدن بیش از حد مردمک چشم سبب وارد شدن نور های اضافی به چشم می شود و به سلول های آسیب می‌رساند . این متخصصان تأکید می کنند که  نباید از هرگونه عینک آفتابی استفاده کرد و در مورد ویژگی های عینک آفتابی استاندارد می گویند که عینک آفتابی باید به گونه‌ای باشد که استفاده از آن تغییر بر روی تصاویر  ایجاد نکند و سبب کوچک ، بزرگ و یا حرکت اجسام قابل مشاهده نشود .

عینک آفتابی مناسب زنان

عینک آفتابی مناسب زنان

همچنین در این تحقیق آمده است که میزان تیره بودن عینک نباید به حدی باشد که نور را به شدت کاهش دهد . با استفاده از عینک آفتابی زنانه نباید اجسام ساکن متحرک دیده شوند و یا تغییر مکان بدهد چرا که در این صورت افراد دچار عوارضی نظیر خستگی ، سرخی چشم ، تاری دید ، درد چشم و سردرد می شود مشخصات فنی عینک های آفتابی از مهم ترین شاخص های انتخاب عینک آفتابی زنانه استاندارد است . اپتومتریست ها با توجه به شغل افراد و زمان استفاده از عینک آفتابی را برای هر فردی تعیین می کنند .

برای اینکه بتوانید از کیفیت عینک آفتابی زنانه خود اطمینان کامل داشته باشید ، می‌توانید چندین آزمایش را انجام دهید . به این منظور برای این که عینک فتوکرومیک خوب را تشخیص دهید ، یک راه تشخیص این است که زیر شیشه آنها یک مقوای تیره بگذارید و در حدود ۳۰ ثانیه آن را در مقابل آفتاب قرار دهید . همچنین در کنار عینک خود یک شیشه مشابه قرار داده و بعد از مدتی میزان تیرگی 2 شیشه را مشاهده کنید . اگر تفاوتی بین آن ها مشاهده نشود ، نتیجه می‌گیریم که عینک آفتابی جاذب پرتوهای ماورای بنفش نیست و نباید از آن ها در روزهای آفتابی استفاده شود . نکته دیگر این است که عینک های آفتابی نباید جابجایی تصاویر را به دنبال داشته باشد و شیشه آن ها نباید کج و معوج باشد .

عینک آفتابی زنانه شیک

عینک آفتابی زنانه شیک

چنین علایمی می‌تواند نشان‌دهنده عدم مرغوبیت عینک آفتابی شما باشد . اگر از داخل عدسی و فاصله ۴۰ سانتی متری را نگاه کنید و آن را به حالت خوابیده قرار دهید ، در صورتی که هرگونه چرخش ، جابه‌جایی و تغییر شکل اشیا مشاهده شود ، این موضوع نشان دهنده نامناسب بودن عدسی عینک آفتابی است . عینک آفتابی زنانه باید از نظر ابعاد و پوشانندگی صورت به گونه‌ای باشد که لبه فوقانی آن با انتهای ابرو مماس بوده و قسمت تحتانی آن حداقل تا قسمت فوقانی ادامه پیدا کند و همچنین قسمت داخلی عینک باید با تیغه بینی مماس باشد و قسمت خارجی آن هم کاملاً چشم ها را بپوشاند .

برند های معروف عینک آفتابی

برند های متعددی برای عینک های آفتابی زنانه وجود دارد که خرید از آنها می‌تواند تضمین کیفیت عینک شما را داشته باشد و به شما کمک می کند تا همواره پیرو مد باشید و بهترین ها را برگزینید . دقت کنید که در عینک هایی با برندها مطرح نیز ، نکات گفته شده برای خرید بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود .  خرید عینک آفتابی نه تنها به حفاظت از چشمان شما کمک می کند ، بلکه در بهتر شدن استایل شما نیز تاثیراتی را دارد چرا که عینک آفتابی به عنوان یک اکسسوری جدی در صنعت مد به شمار می رود . در اینجا قصد داریم تا چند نمونه از برندهای معروف عینک آفتابی زنانه را معرفی کنیم.  

عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی یک اکسسوری است و برخلاف اکسسوری های دیگر که وجود داشتن آنها  تمام کننده تیپ و استایل نیست و ضرورتی ندارد اما این اکسسوری با توجه به محافظت از چشم و حفظ پوست ناحیه چشم استفاده از آن ضروری است . اگر می‌خواهید با چین‌های پنجه کلاغی مواجه نشوید ، استفاده از عینک آفتابی خوب و با کیفیت از برندهای معتبر می تواند این مشکل را برای شما برطرف کند . از جمله برند هایی که در سال های اخیر برای سلبریتی های موسیقی و سینما معروف شده است و فروش قابل توجه آن را در حراجی ها و فروشگاه معروف مشاهده می‌کنید ، کالکشن عینک های بربری برند لاکچری انگلستان است . این برند در سال گذشته با همکاری یکی از پسرهای دیوید بکهام مواجه شد و نشان داد که به نسل آینده توجه زیادی دارد .

عینک آفتابی لاکچری زنانه

عینک آفتابی لاکچری زنانه

الیور پیپلز از دیگر برندهای عینک آفتابی زنان است . کالکشن عینک آفتابی های این برند لوکس آمریکایی به گونه ای زیبا است که توانسته در فهرست بهترین برندهای محبوب بانوان قرار بگیرد . از جمله محبوبیت این برند به دلیل نشانه‌هایی از نوستالژیک بودن آن بر روی عینک هایش است . دقت کنید که انتخاب این نوع از عینک های آفتابی زنانه می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما به شمار می رود .

برند معروف عینک آفتابی زنانه

برند معروف عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی بولگاری ایتالیا از عینک های آفتابی معروف و مشهور است که این برند سال‌های زیادی است که در میلان تاسیس شده و مشتریان و مخاطبان مخصوص خود را داراست . آفتابی های بولگاری از جمله محصولات محبوبی است که سلبریتی ها بخصوص ورزشکاران و سینماگرایان از آن استفاده می کنند .  عینک های برند بولگاری ، لوکس و درخشان است و شیشه هایی با خلوص بالا در ساخت آن ، استفاده شده است .

عینک آفتابی ترند زنانه

عینک آفتابی ترند زنانه

کریستین دیور در ساخت عینک ها آفتابی نیز موفقیت قابل توجهی را کسب کرده است . از سلبریتی های هالیوود تا فرشتگان ویکتوریا سکرت از جمله چهره‌های هنری هستند که با این برند فرانسوی همکاری داشته و از عینک های آفتابی آن استفاده می کنند . عینک آفتابی های این برند خوش طرح و رنگ و با کیفیت است و اصالت در آن موج می‌زند .

عینک آفتابی لوکس زنانه

عینک آفتابی لوکس زنانه

برند فندی این روزها ، بسیار در صنعت لباس و لوازم آرایش موفق بوده است و اکسسوری های مناسب بانوان شیک پوش ارائه داده است . این برند بسیار لوکس است و از جمله برندهای ایتالیایی به شمار می‌رود که عینک های آفتابی سبک را ارائه می دهد .اکثر عینک های آفتابی این برند از نوع ویفری و یا چشم گربه ای و خلبانی هستند که با ترند های محبوب سال هماهنگی دارند و شما می توانید برای خرید این سبک از عینک ها به این برند مراجعه کنید .  

عینک آفتابی فندی

عینک آفتابی فندی

یکی دیگر از محبوب ترین برند ها در عینک آفتابی شانل می باشد ، که این برند میراث بزرگ بانو گابریل کوکو شانل است که از تأسیس تا به امروز موفق به جذب مخاطب های بسیاری از کشورهای مختلف شده و کاری حرفه ای را برای افراد ارائه داده است .

عینک های آفتابی برند

عینک های آفتابی برند

از دیگر برندهای مطرح عینک آفتابی میتوان به برند کاوالی مانند دولچه و رالف لارن اشاره کرد که از قرن بیستم در صنعت مد حضور دارد . محصولات این برند همچنان محبوب سلبریتی ها به شمار می رود . قیمت محصولات روبرتو کاوالی به اندازه بولگاری گران نیست و برای بانوان شیک پوش جسور روبرتو کاوالی با میراث ایتالیایی محصولات خوبی را ارائه کرده است که تلفیقی از سنت و مدرنیته را ارائه می دهند .

عینک آفتابی کاوالی

عینک آفتابی کاوالی

برندی دیگر برای عینک آفتابی وجود داردکه با نام بول شناخته می‌شود و محبوب لاکچری گردهای غرب است . این برند ترکیبی از راحتی و سبکی و قیمت های مقرون به صرفه برای مصرف کننده است که استفاده از آن برای همه اقشار جامعه مناسب است . در این برند آمیزه ای از طرح های حرفه ای ارائه شده است و در این نوع برند انواع عینک های آفتابی دیده می شود . عینک های تیفانی از عینک های محبوب دیگر عینک ها آفتابی به شمار می‌روند که نمونه‌های بسیاری از آن در بازار وجود دارد و برای کسانی که به  مد و لباس و صنعت لاکچری توجه بسیاری دارند ، این نوع برند بسیار به کار می آید .

عینک آفتابی آینه ای

عینک آفتابی آینه ای

عینک آفتابی ترند زنانه

عینک آفتابی ترند زنانه

عینک آفتابی گربه ای

عینک آفتابی گربه ای

عینک های آفتابی شیک زنانه

عینک های آفتابی شیک زنانه

عینک آفتابی شیک زنانه

عینک آفتابی شیک زنانه

عینک آفتابی های برند زنانه

عینک آفتابی های برند زنانه

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید