سلامت چشم شما ارتباط مستقیمی با عینک آفتابی و یا عینک طبی دارد که می زنید . دقت کنید شیشه هایی که برای عینک خود انتخاب می کنید باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند از چشمان شما محافظت کند . عینک آفتابی در کنار محافظت از چشمان شما ، می تواند جذابیت بسیاری را برای شما ایجاد کند . دقت کنید مهمترین مسئله در مورد خرید عینک آفتابی مردانه این است که این عینک به عنوان وسیله ای برای محافظت از سلامت شما در نظر گرفته شود نه به عنوان یک اکسسوری زیبایی . برای خرید عینک آفتابی نکاتی وجود دارد که رعایت آنها الزامی است چرا که اشعه ماوراء بنفش خورشید در صورت عبور از شیشه عینک آفتابی می تواند آسیب های جبران ناپذیر به چشم شما وارد کند .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

این اشعه در کنار آسیب زدن به چشم شما می تواند چین و چروک هایی را در اطراف چشم به وجود بیاورد . دقت کنید که اشعه به قرنیه چشم آسیب بیشتری می رساند و احتمال مبتلا شدن به بیماری آب مروارید چشم در افرادی که مدت زمان طولانی در در مقابل نور آفتاب قرار دارند ، بیشتر است . اشعه های خورشید سبب بیماریهای تخریب بافت ماکولای چشم می‌شود که می‌تواند بر میزان وضوح و شفافیت بینایی تاثیر گذاشته و حتی در نهایت منجر به کوری فرد شود . علاوه بر بیماری های ذکر شده ، بیماری های دیگری وجود دارد که اشعه مضر خورشید می‌تواند در ابتلا به آن ها تاثیرگذار باشد که از جمله آن ها می‌توان به ناخنک و التهاب قرنیه اشاره کرد . ناخنک حالتی است که در آن بافت روی لایه سفید چشم قرنیه می رسد و باعث بروز قرمزی در ناحیه سفید چشم می گردد و در روند بینایی مشکل ایجاد می کند .

از آنجا که انعکاس شدید نور خورشید است در مواد منعکس کننده نظیر برف ، آب ، آیینه ها و شن برای چشم خطرناک است ، لذا در نواحی ساحلی و در پیست های اسکی استفاده از عینک آفتابی ضرورت دارد . اگرچه عینک های آفتابی نام آفتاب را بر روی خود دارند اما این عینک ها تنها مخصوص روزهای آفتابی نیستند و شما برای محافظت از چشمان خود باید در روزهای ابری نیز از آن ها استفاده کنید . دقت کنید که استفاده از عینک آفتابی بهتر است از سنین کودکی آغاز شود تا از تاثیرات مخرب آفتاب بر روی چشم کودک جلوگیری گردد چرا که چشمان کودکان در مقایسه با بزرگسالان حساسیت بیشتری دارند .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

 ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که عینک آفتابی مناسب و استاندارد باید چه ویژگی هایی داشته باشد . عینک های آفتابی استاندارد عینک هایی هستند که می‌توانند از چشم شما در مقابل اشعه‌های مضر خورشید به خصوص اشعه ماورای بنفش محافظت کنند . برای آنکه مشخص شود یک عینک آفتابی قدرت محافظت کامل چشم شما را در مقابل اشعه ماورا بنفش دارد ، بهتر است به آن نور ماورا بنفش تابیده گردیده و در صورت محافظت کامل برچسب استاندارد بر روی آن چسبیده شود .

دقت کنید که پیش از خرید عینک آفتابی باید دفترچه راهنمای برندهای معتبر عینک آفتابی را بخوانید . شیشه‌ها و لنزهای عینک شما باید بتواند ۹۹ تا ۱۰۰ درصد اشعه ماورای بنفش یعنی uva و uvb را جذب کند . شیشه و لنزهای عینک باید قدرت بلوک کننده را دارا باشد که این قدرت با اندازه z80.3 مشخص می‌شود و این معیار مورد تایید انجمن چشم‌پزشکی جهانی است . شیشه های عینک های آفتابی مردانه که دارای قدرت محافظتی یووی ۴۰۰ هستند ، یعنی می‌توانند در مقابل اشعه‌های با طول موج ۴۰۰ نانومتر مقابله کنند ،هیچ گونه آسیبی را به چشم شما نخواهند رساند .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

در خرید عینک آفتابی مردانه نه‌ تنها نوع شیشه و لنز انتخابی حائز اهمیت است بلکه رنگ شیشه ها نیز نقش مهمی دارد . شما باید بتوانید رنگی را برای عینک آفتابی خود انتخاب کنید که در رانندگی دچار مشکل نشوید . مثلاً اگر عینک آفتابی با شیشه های زرد یا صورتی بزنید در تشخیص درست چراغ های راهنمایی ترافیک دچار مشکل خواهید شد و در این صورت می‌تواند مشکلاتی را برای رانندگی شما به وجود آورد . شیشه های سبز و قهوه‌ای و خاکستری در مورد تفکیک رنگ ها تاثیر چندانی ندارند و برای همین برای رانندگی کردن انتخاب مناسب تری هستند . اگر شیشه های عینک آفتابی مردانه شما بسیار تیره باشد ، ممکن است در دیدن اشیای کوچک و جزئیات به خصوص در نور نه خیلی زیاد دچار مشکل شوید . لذا انتخاب عینک با شیشه روشن تر به شما پیشنهاد می گردد .

کارخانه های سازنده عینک آفتابی مردانه برای حفاظت چشم در مقابل اثرات مضر آفتاب هر روزه طرح های مختلفی را ارائه می‌دهند و این سازندگان قول حفاظت چشم در مقابل اشعه ماورا بنفش و دیگر انواع تشعشعات آفتاب را به افراد می دهند اما باید توجه داشت که حفاظت در مقابل برخی از این اشعه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است . عدسی های پلاستیکی و شیشه ای تا حد زیادی می تواند اشعه ماورا بنفش را جذب کند ولی جذب اشعه ماورا بنفش توسط این عدسی ها را می توان با اضافه کردن مواد شیمیایی به ماده اصلی ارتقا داد .

نوعی از این عینک ها وجود دارند که با نام عینک های بلوک کننده نور آبی شناخته می شوند اینگونه عینک ها از عبور نور آبی و رسیدن آن به چشم جلوگیری می کنند . این روزها هنوز هم در خصوص اینکه نور آبی برای چشم مضر است یا نه ، بحث های زیادی وجود دارد . عدسی هایی که جلوی نور آبی را می‌گیرند ته زمینه ای ، کهربایی دارند و سبب می‌شوند تا محیط اطراف به رنگ زرد و نارنجی دیده شود . لنزهای رنگی ، اشیای دور به ویژه در شرایطی مثل برخی و غبار را واضح تر به نمایش می گذارند . معمولاً عینک های کهربایی بیشتر توسط اسکی بازان ، شکارچیان ، قایقرانان و یا خلبان آن استفاده می‌شود .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

نوع دیگری از عینک های آفتابی مردانه وجود دارد که به نام عینک های آینه ای شناخته می شوند و در این عینک‌هاپوششی آینه ای به عنوان لایه نازک برای حفاظت از چشم بر روی سطح عدسی های معمولی پرداخت می شود .

استفاده از این نوع عینک ها توسط پلیس ها بیشتر دیده می‌شود چراکه با توجه به شیشه آنها جهت حرکت چشم در شیشه ها مشخص نمی گردد .عینک های آفتابی فتوکرومیک به طور اتوماتیک در نور درخشان تیره شده و در نور کم روشن تر می شوند . در اکثر موارد تیره شدن عینک در حدود نیم دقیقه صورت می گیرد و این در حالی است که روشن تر شدن آن حدود ۵ دقیقه طول می کشد . این عینک ها از نظر رنگ به صورت یکنواخت و یا سایه روشن در بازار وجود دارد . اگر چه این عینک های فتوکرومیک ، ممکن است در مقابل جذب اشعه ماورابنفش عینک خوبی باشند اما ممکن است برای انطباق آنها با شرایط مختلف مدت زمانی به طور ناخواسته تلف گردد .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

عینک های دیگری وجود دارند که توسط کارخانه های سازنده طوری تراش داده و صیقل می شود که کیفیت نهایی عدسی آنها تا حد زیادی ارتقا پیدا می‌کند . البته عینک هایی که از تراش یا صیقلی بودن مناسبی برخوردار نباشند ، به چشم شما آسیبی نخواهند زد . قبل از هر چیزی مطمئن شوید که عدسی که برای عینک آفتابی مردانه خود انتخاب کرده اید ، ساخت مناسبی دارد . جهت قضاوت در مورد کیفیت عینک غیر طبی خود به چیزی نظیر مستطیل شکل یا موزاییک کف اتاق نگاه کنید و عینک را در فاصله دلخواه نگه دارید . یک چشم خود را بپوشانید و عینک را از یک سمت به سمت دیگر و سپس به بالا و پایین حرکت دهید . اگر خطوط در تمامی موقعیت‌ها مستقیم به نظر برسند ،شیشه انتخاب شده برای عینک شما کاملا مناسب است اما اگر خطوط درهم روند ، خصوصاً اگر این خطوط در میدان مرکزی عدسی ، اینگونه به نظر برسد بهتر است ، عینک دیگری را برای خریدن امتحان کنید .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

هیچگونه عینکی را نمی‌توان یافت که در واقع نشکن باشد ولی احتمال شکستن عدسی های پلاستیکی پس از برخورد یک چوب یا سنگ نسبت عینک های شیشه ای کمتر است . جنس عدسی اکثر عینک های آفتابی غیر طبیعی پلاستیکی است . پلاستیک پلی کربنات در بسیاری از عینک های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد ، گرچه سفت است اما به آسانی خراش برمی دارد . اگر قرار است عدسی از این جنس خریداری کنید ، حتما عینکی را برگزینید که خاصیت ضد خراش داشته باشد . برای انتخاب عینک آفتابی مردانه بیشتر از توجه به زیبایی رنگ باید دقت شود . در حالت عادی اغلب متخصصان چشم رنگ دودی را مناسب ترین رنگ برای عینک آفتابی مردانه می دانند .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

دقت کنید که گرانتر بودن عینک آفتابی مردانه تضمینی برای بهتر بودن لنزها و شیشه های آن نیست . مهم ترین ویژگی عینک های آفتابی لنزها و شیشه های آن است و گران بودن نمی تواند تضمینی برای کیفیت باشد . شما حتماً باید عینک با لنز ها و شیشه های با کیفیت بخرید تا از هرگونه آسیب توسط اشعه های خورشید به دور بمانید . برای تست شیشه عینک باید شیشه عینک را با فاصله از چشمان خود گرفته و سرتان را جلو و عقب ببرید . اگر زمان جلو عقب بردن سر شکستگی و تصویر دیده شود ، یعنی لنزهای عینک شما مناسب و استاندارد نیست و خوب تراش نخورده اند .

برند های محبوب عینک آفتابی مردانه

از گذشته تا به امروز برندهای متعددی از برند های لاکچری گرفته تا مقرون به صرفه اقدام به تولید عینک های آفتابی کرده اند که در اینجا می خواهیم معروف ترین برند های معروف عینک آفتابی مردانه را مورد بررسی قرار دهیم .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

از برندهای معروف عینک آفتابی مردانه می توان به اچ اند ام اشاره کرد . اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عینک خود را در جاهای متفاوت جا می‌گذارید و یا گم می‌کنید اما به دنبال عینک با کیفیت و ارزان می باشید ، استفاده از عینک های آفتابی برند اچ اند ام به شما پیشنهاد می گردد . دقت کنید که این برند عینک های متوسط و زیبایی دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه خود از از میان آنها انتخاب کنید .

Cutler And Gross برند دیگری از عینک های آفتابی مردانه است که در سال ۱۹۶۰ در انگلستان تاسیس گردیده و در دهه‌های اخیر نام خود را به عنوان یکی از بهترین عینک برند های عینک آفتابی در جهان معرفی کرده است . نمونه هایی از این عینک های آفتابی را این روزها می توانید در کت واک های مد و فشن مشاهده کنید . بیشتر لنزهای عینک های آفتابی این برند روشن و رنگی هستند و به ظاهر شما تنوع ویژه می بخشند .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

برند مون بلان را بسیاری از افراد بر اساس ساعت‌ها و خود کارهایش می‌شناسند اما این برند عینک های آفتابی را با کیفیت قابل توجه تولید می‌کند . عینک های آفتابی مون بلان به عنوان یک برند ایتالیایی کلاسیک بوده و در فرم ها و رنگ هایی خاص ساخته می شوند که هیچگاه از عرضه مد خارج نخواهند شد . بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از این برند استفاده کنید .

از مشهورترین برندهای عینک آفتابی می توان به ری بن اشاره کرد . این برند در حدود ۸۰ سال است که نام خود را در اول فهرست بهترین برندهای عینک آفتابی قرار داده اس .ت کلکسیون عینک های آفتابی ری بن برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ برای خلبانان طراحی شد اما خیلی سریع توجه ستارگان هالیوود و به تبع آن مردم را به خود جلب کرد و اگر شما به دنبال عینکی به سبک کلاسیک و در عین حال با کیفیت هستید ، انتخاب ری بن بهترین انتخاب برای شما به شمار می‌رود . البته دقت کنید عینک های ری بن هزینه‌های بسیار بالایی را دارند اما هزینه بالایی که برای این برند عینک می پردازید ، ارزشش را خواهد داشت .

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

اوکلی برندی است که در سال ۱۹۷۵ توسط جیمز جنراد تاسیس شد و این برند در ابتدا تنها به تولید عینک های اسکی پرداخت اما پس از مدتی تولید عینک های آفتابی خود را نیز آغاز کرد . از آنجا که عینک های اکلی اسپرت هستند ، به درد افرادی می خورد که از سبک کلاسیک خسته شده اند و می توانید به سراغ کلکسیون این برند بروید .

علاوه بر برند ری بن که به عنوان یک برند لاکچری شناخته می‌شود ، برند دیگری با نام پرسول وجود دارد که در سال ۱۹۱۷ در ایتالیا تأسیس گشته است . مشخصه اصلی عینک های این برند رنگ زرد و قهوه ای لنزهای آن است ، بنابراین اگر از لنزهای مشکی خسته شده باشید و به عینک های این سبک علاقه مند باشید ، می توانید با این مدل و این کار به ظاهرتان تنوع بدهید . از دیگر خصوصیات عینک های منحصر به فرد پرسول می توان به دسته های انعطاف پذیر آن اشاره کرد که با توجه به فرم صورت هر فرد تغییر پیدا می‌کند .

عینک آفتابی خاص مردانه

عینک آفتابی خاص مردانه

برند پریورس عینک هایی را تولید می‌کند که برای آنها جنسیت معنایی ندارد و هم خانم ها و هم آقایان می توانند از عینک های آفتابی این برند استفاده کنند . شیشه های این کار معمولاً بزرگ است که نه تنها چشم هایتان را به خوبی در مقابل اشعه‌های مضر آفتاب و اشعه فرابنفش حفظ می کند ، بلکه به ظاهر شما سبک کلاسیک داده و از پوست اطراف چشم شما نیز محافظت کامل را به عمل خواهد آورد .

برند Quay Australia از سال ۲۰۱۴ تا به امروز در حوزه عینک های آفتابی زنانه فعالیت می‌کند . از آنجا که عینک های آفتابی این برند کیفیت بالایی دارند ، ستاره‌هایی نظیر کایلی جنر ، بلا حدید و پاریس هیلتون از طرفداران این برند به شمار می‌روند . از آنجا که تقاضا برای برند Quay Australia بسیار زیاد بود ، تولید عینک های آفتابی مردانه نیز از این برند آغاز شده . سبک عینک های Quay Australia کلاسیک بوده و در رنگ های متنوع ساخته می‌شود که با هر نوع سلیقه جور درمی‌آید .

عینک آفتابی کلاسیک مردانه

عینک آفتابی کلاسیک مردانه

از دیگر برندهای عینک آفتابی مردانه که به تولید مدل شیک عینک آفتابی مردانه مشغول است ، می‌توان به برند پولاروید اشاره کرد . این برند بیشتر به دلیل تولید دوربین های عکاسی با کیفیت خود شهرت دارد . این برند به تولید لنزهای محافظ مشهور است و با گذاشتن عینک های آن از اشعه های مضر آفتاب تا حد زیادی در امان خواهید بود . اگر به سبک کلاسیک برای عینک آفتابی علاقه دارید ، برند پولاروید می‌تواند برای شما ایده آل باشد .

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی شیک مردانه

عینک آفتابی شیک مردانه

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی برند مردانه

عینک آفتابی خاص مردانه

عینک آفتابی خاص مردانه

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید