رامبد جوان با برنامه خندوانه، رضا رشیدپور با حالا خورشید، مهران مدیری با دورهمی ، احسان علیخانی با ماه عسل و عادل فردوسی پور با برنامه نود همان مجریانی هستند که تا حدودی توانسته‌اند با برنامه‌هایشان این جعبه جادویی را سرپا نگه دارند. هر کدام از اینها شیوه و شگرد خاصی برای بیشتر دیده شدن دارند؛ اما یکی از شگردهای مشترک‌شان، رک و شفاف صحبت کردن است یعنی هرچقدر در بازگو کردن مسائل به ویژه موضوعاتی که مردم دوست دارند، شفاف صحبت کنند، از زمره مجریان خوب قلمداد می‌شوند.

عادل فردوسی پور

سبقت عادل فردوسی پور از مهران مدیری

 

گزارش دردسر ساز

از همین رو است که بین این چند مجری همیشه یک رقابت خاص و نانوشته اما محسوس در میان بوده است و در نظرسنجی‌هایی که آخر هر سال در خصوص بهترین مجری برنامه‌های تلویزیونی صورت می‌گیرد نام این چند شومن تلویزیونی به‌ویژه عادل فردوسی‌پور خودنمایی می‌کند. 

اما یک گزارش همه چیز را عوض کرد و نظرها را نسبت به آنها تغییر داد. این گزارش رد پای برخی سلبریتی‌ها در پرونده موسسه ثامن الحجج (ع) بود که طی این چند روز گذشته هیاهوی وسیعی را به پا کرد به خصوص که پای دو تن از چهره‌های محبوب تلویزیونی یعنی احسان علیخانی و مهران مدیری در میان بود. صرف نظر از آنکه حق با چه کسی است باید گفت که این گزارش، یک گزارش سرنوشت ساز برای مهران مدیری و احسان علیخانی بود. چرا که از آن زمان تا کنون به نظر می‌رسد از محبوبیت آنها در بین مردم کاسته شده است و این را می‌توان از واکنش‌های انتقادی و بعضا طنازانه کاربران شبکه ‌های اجتماعی به این دو مجری کاملا حس کرد.

عادل فردوسی پور

مهران مدیری و عادل فردوسی پور

 

مجری پاکدشت

البته تا پیش از این موضوع به برنامه‌هایی که این شومن‌ها در تلویزیون می‌ساختند گله و انتقادهایی از سوی مردم مطرح بود. مثلا در مورد برنامه دورهمی این انتقاد وجود داشت که چرا مجری آن یعنی مهران مدیری دائما از دولت حسن روحانی می‌گوید و انتقاد می‌کند آن هم در حالی که از دولت قبل علی‌رغم مشکلات فراوان،چنین انتقادهایی را مطرح نمی‌کرد. یا در مورد برنامه ماه عسل احسان علیخانی این خرده وجود داشت که چرا باید او با برنامه‌اش درست نزدیک افطار اشک مردم را دربیاورد، کاری که در آن ید طولایی دارد.

و اما امروز با در مظان اتهام قرار گرفتن هردوی این مجریان معروف، احساس می‌شود که رقبای آنها بیش از گذشته در دل مردم جا باز کرده‌اند. رقبایی مثل عادل فردوسی پور که به نظر می‌آید با اخبار چند روز گذشته در راس محبوب ترین‌ها قرارگرفته است. مجری‌ای که تا پیش ازاین هم با برنامه ورزشی‌اش و دغدغه‌هایی که دارد، توانسته در اوج بماند. بنابراین می‌توان گفت که فردوسی پور که تا امروز عاری از هر گونه اتهامات مالی بوده، توانسته از رقیبان خود پیشی بگیرد و همچنان جزء بهترین‌ها باقی بماند.

بی‌تردید محبوبیت امروز عادل فردوسی پور دیگر فقط به خاطر ساخت برنامه‌های ورزشی‌اش نیست چرا که او ثابت کرده علی‌رغم فساد خیز بودن رشته ورزشی فوتبال ، او همچنان سالم مانده و آلوده به این موضوع نشده است. این موضوع را می‌توان از اتفاق نظر هواداران و حتی مخالفین‌اش که معتقدند از مجریان پاک دست صدا و سیماست، مشاهده کرد.

البته این بدان معنا نیست که دیگر مجریان تلویزیونی خدایی ناکرده آلوده به فساد و دریافت‌های میلیاردی هستند بلکه فقط اتفاقات اخیر باعث شده که عادل فردوسی پور در این رقابت از رقیبان سنتی خود نظیر مهران مدیری و احسان علیخانی سبقت گرفته و از آنان فاصله معناداری بگیرد. 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید