پنجاه و سومین جشنواره کارلووی واری در جمهوری چک برگزار می شود و هر ساله نمایندگانی از کشورمان در این جشنواره حضور دارند و امسال نیز عوامل فیلم های هجوم و سه رخ جعفر پناهی که در جشنواره فیلم پکن جایزه نخل طلا را به دست آورد و همچنین عوامل فیلم امیر نیز حضور داشتند. و همچنین نیما اقلیما کارگردان فیلم امیر , میلاد کی مرام , مستانه مهاجر و الهه نوبخت از عوامل فیلم امیر در مراسم اختتامیه نیز حضور داشتند و نمایش فیلم امیر با استقبال تماشاگران حاضر در سالن مواجه شد.

اکران فیلم «امیر» در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری

 

جشنواره کارلووی واری

فیلم‌های «هجوم» به کارگردانی شهرام مکری ، «سه رخ» به کارگردانی جعفر پناهی و «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری حضور داشتند.

استقبال از «امیر» در جشنواره کارلووی واری

عوامل فیلم سینمایی «امیر» روز گذشته روی فرش قرمز پنجاه و سومین دوره جشنواره کارلووی واری رفتند و اولین نمایش این فیلم با استقبال تماشاگران مواجه شد.فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی و نویسندگی نیما اقلیما و تهیه‌کنندگی سید ضیاء هاشمی به عنوان نماینده ایران در بخش رقابتی جشنواره کارلووی واری حضور دارد.

این جشنواره که از جمله جشنواره‌های الف در سینمای جهان محسوب می‌شود، همه ساله با انتخاب بهترین فیلم‌های اول و دوم به دنبال انتخاب و معرفی کارگردان‌های خلاق و توانمند به سینمای جهان است.

عوامل فیلم امیر در جشنواره فیلم کارلووی واری

 

فیلم «امیر» با ١١ فیلم دیگر از کشورهایی چون، آلمان، یونان، لهستان، جمهوری چک و … برای دریافت دو جایزه گرند پریکس و جایزه ویژه هیات داوران در این جشنواره به رقابت می‌پردازند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار . همه خودشونو می‌کشن. فقط راهاشون فرق می‌کنه.

میلاد کی مرام، هادی کاظمی ، بهدخت ولیان ، مصطفی قدیری، روشنک سه قله گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی، مونا قاسمی، کسری محبوبی، آرتین گلچین و سحر دولتشاهی بازیگران این فیلم هستند.

پخش بین‌الملل فیلم «امیر» را کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت بر عهده دارد.

شهرام مکری و امیر اثباتی در اکران فیلم «هجوم» در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری

طاهره سعیدی همسر جعفر پناهی در اکران فیلم «سه رخ»

میلاد کی مرام در اکران فیلم «امیر»

نیما اقلیما، میلاد کی مرام، مستانه مهاجر و الهه نوبخت در اختتامیه پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری

نیما اقلیما در اکران فیلم «امیر»

حضور ایرانی ها در جشنواره کارلووی واری

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید