لیفت مژه و یا لمینت مژه روشی عالی برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه های شما است. اگر مژه های کوتاه، مستقیم و افتاده دارید، با این روش می توانید به آنها حالت دهید و از زیبایی مژه های خود لذت برید.

لمینت مژه چیست

لمینت مژه ها، روشی است که در آن مژه ها تقویت شده، حجیم، پررنگ و فرخورده به نظر می رسند. لمینت مژه از مواد معدنی و مقوی برای تقویت مژه ها استفاده شده و مژه ها به طور طبیعی زیبایی خاص خود را به دست می آورند.

متاسفانه همه ما نمی توانیم مژه های بلند، پرپشت و فرخورده ای داشته باشیم.امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید لمینیت مژه جذابیت و زیبایی مژه ها بیشتر میشود، به همین دلیل در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، موضوع لمینت مژه چیست بررسی میشود.

لمینت مژه در واقع مکمل لیفت مژه است. جایگزینی برای اکستنشن مژه یا استفاده از ابزارهای فرکننده مژه. بعد از لمینت مژه، مژه هایی بالا رفته، فر و ۲۰ تا ۴۰ درصد ضخیم تر خواهید داشت که ۱۰۰ درصد طبیعی هستند.

در فرایند لمینت مژه گاهی از رنگ های مختلف نیز استفاده می شود. در لمینت مژه از مواد و محصولات خاصی برای تقویت و ضخیم کردن مژه ها استفاده می شود.

لیفت مژه

لمینت مژه چیست

لیفت مژه چیست

لیفت مژه روشی عالی برای حالت دادن به مژه و بالا بردن آن است بدون اینکه به مژه های طبیعی فرد، آسیبی وارد شود. بسیاری از افرادی که این روش را امتحان می کنند، معمولا دیگر سراغ روش هایی مثل اکستنشن یا استفاده از فرمژه نمی روند زیرا در صورتی که نکات حساس قبل و بعد لیفت مژه را رعایت کنید این روش نتیجه ای بهتر از اکستنشن مژه یا فرمژه را برایتان به ارمغان می آورد.

لیفت مژه تقریبا شبیه به فرایند فر کردن است که روی مژه ها انجام می شود. با انجام لیفت مژه و به کمک یک محلول خاص، مژه های شما به سمت بالا فر می شوند و حالتی طبیعی و در عین حال بسیار زیبا و جذاب، پیدا می کنند.

لیفت مژه

لیفت مژه چیست

تفاوت بین لیفت و لمینیت مژه

لیفت مژه به معنای فر و حالت دار کردن مژه می باشد. لمینت اصلا مژه را فر نمی کند ولی در همان حالتی که مژه ها هستند ضخیمتر میشوند. اگر مژه خودش کمی حالت فر داشته باشد چون رنگ مشکی استفاده می شود و مژه را بلندتر می کند به صورت خودکار مژه فرتر دیده می شود.

مزایای لیفت مژه

چنانچه در جشن و میهمانی دعوت هستید و می خواهید مژه هایی زیبا داشته باشید و اگر می خواهید در مورد مزایا لیفت مژه بیشتر بدانید باید بگوییم که این شیوه یک روش درمانی و در حقیقت یک روش طبیعی برای ضخیم کردن مژه های نرمال است که به دنبال آن فرد دارای مژه هایی محکمتر، خمیده تر و بلندتر می شود، که این کار باعث زیباتر شدن چشم فرد می شود و نیاز به آرایش و یا ریمل زدن و یا استفاده از فر مژه نیست.

در بسیاری از محصولات لیفت مژه از مواد طبیعی استفاده می شود تا چشم و مژه آسیبی نبینند و یا کمتر آسیب ببینند.

 • شیمیایی نبودن
 • عوارضی مانند خشک شدن و ریزش مژه به همراه ندارد.
 • مژه را محکم و تقویت می کند.
 • در طی دوره ماندگاری نیاز به ترمیم مجدد ندارد.
لیفت مژه

مزایای لیفت مژه

معایب لیفت مژه

این نکته کاملا درست است که معایب استفاده از لمینت مژه ناچیز است اما این مشکلات که در ادامه آمده اند قابل ذکر هستند

احتمال بروز مشکلات و بیماری های چشمی در لمینت مژه وجود خواهد داشت، پس نزد افراد متخصص این کار را انجام دهید.

خانمهای باردار باید بدانند که استفاده از لمینت مژه در زمان بارداری و شیردهی با خطر همراه است.

پیشنهاد می کنیم که علیرغم آنکه افراد کمی پس از انجام لمینت مژه دچار آلرژی شده اند اما بهتر است همه خانمهایی که تصمیم به استفاده از لمینت مژه دارند، پیش از این کار یک تست آلرژی در مورد آن انجام بدهند تا با این کار از بروز هر نوع آلرژی و حساسیت پیشگیری کنند.

در نهایت باید بدانید که یکی دیگر از معایب لیفت مژه، قیمت به نسبت بالای آن است. به علاوه اکثر خانمها برای گرفتن نتیجه بهتر می بایست 2 تا 3 بار به سالن زیبایی مورد نظر خود مراجعه کنند تا از بروز مشکل پیشگیری کنند، این در حالی است که ممکن است فرد به حد کافی وقت نداشته باشد.

مزایای لمینیت مژه

در مورد مزایای لمینت کردن مژه ها یا همان لیفت مژه ها باید ادامه دهیم که با لمینت مژه بدون نیاز به وسایلی مانند فرمژه، مژه ها حالت فر کرده دارند و به مدت چند هفته این حالت را دارند.

 • لمینت مژه بدون نیاز به فرمژه، مژه ها را فر کرده و به مدت چند هفته این فر را حفظ می کند.
 • هدف لمینت مژه رنگ کردن مژه ها و تاب دادن به آن هاست به گونه ای که به دلیل استفاده از مواد معدنی در حین این کار مژه ها تقویت می شوند.
 • هیچ روش دیگری مانند لمینت مژه باعث تقویت مژه ها نشده و اکثر روش های کاربردی روی مژه ها، تنها باعث آسیب رساندن به آن ها می شوند.
 • لمینت مژه چشم ها را بازتر و درشت تر نشان می دهد.
 • در لمینت مژه، مژه ها رنگ می شوند و به گونه ای به نظر می رسند که گویی روی آن ها ریمل خورده است.
 • با قرار گرفتن در آب، مژه ها رنگ و حالت خود را از دست نمی دهند. البته بهتر است کسانی که از لمینت مژه استفاده می کنند، از فعالیت های طولانی مدت در آب خودداری کنند.
 • در لمینت مژه به چشم ها هیچ صدمه ای وارد نمی شود و فرد می تواند به راحتی از لنز چشم استفاده کند.
 • در لمینت مژه امکان استفاده از ریمل و محصولات دیگر آرایشی بهداشتی برای فرد وجود دارد.
 • مژه های لمینت شده به هر صورتی قرار می گیرند و کاملا انعطاف پذیرند. به این دلیل که از مژه های واقعی فرد به وجود آمده اند.
 • در لمینت مژه می توان بدون نگرانی چشم ها را مالید.
 • از آن جایی که از مژه های مصنوعی در لمینت مژه استفاده نمی شود، نیازی به ترمیم مژه ها وجود ندارد.
 • در لمینت مژه چشم ها سنگین نشده و احساس نا راحتی به فرد دست نمی دهد.
 • مدت زمان ماندگاری لمینت مژه بین 3 هفته تا 2 ماه است. البته این موضوع بستگی به عوامل مختلف دارد.
لیفت مژه

مزایای لمینت مژه

معایب لمینیت مژه

 • احتمال بروز مشکلات و بیماری های چشمی در لمینت مژه وجود دارد.
 • استفاده از لمینت مژه در دوران بارداری و شیردهی خطرناک است.
 • افراد کمی پس از انجام لمینت مژه دچار آلرژی های مختلف شده و به همین دلیل بهتر است همه کسانی که تصمیم به استفاده از لمینت مژه دارند، از قبل یک تست آلرژی در مورد آن انجام داده و از بروز هر نوع آلرژی و حساسیت جلوگیری کنند.
 • یکی دیگر از معایب لمینت مژه، قیمت بالای آن است. به علاوه بسیاری از خانم ها برای گرفتن بهترین نتیجه باید 2 تا 3 بار به سالن زیبایی مورد نظر خود مراجعه کنند.

ماندگاری لیفت مژه

ماندگاری لیفت مژه از شِش تا هشت هفته متغیر است. بعد از هشت هفته بهتر است که مجددا لیفت مژه انجام شود. زیرا بعد از این مدت، مژه هایی تازه شروع به جوانه زدن و رشد می کنند که حالت شان با مژه های لیفت شده کاملا متفاوت است. البته بنا به نوع مژه های هر فرد، زمان لیفت مجدد می تواند زودتر یا دیرتر هم باشد. هزینه انجام لیفت از اکستنشن ارزان تر است.

خانمهای علاقه مند به این روش باید بدانند که ماندگاری این روش دو تا سه ماه به طول می انجامد و در این مدت زمان، نیاز به ترمیم و مراقبت خاصی هم نیست.

لیفت مژه

ماندگاری لیفت مژه

ماندگاری لمینیت مژه

لمینیت به تدریج محو می شود و مژه ها به حالت طبیعی خود بر می گردند. اگر حالت آن ها برای شما راضی کننده است می توانید صبر کنید تا به صورت کامل ساختار آن ها از بین برود و بعد مجددا لمینت را تکرار کنید. این کار در هر زمانی که بخواهید قابل انجام است.
لایه لمینیت چند ماهی بر روی مژه باقی می ماند تا زیبایی، بلندی و پرپشتی آن را حفظ کند. لایه قوی محافظ باعث محافظت مژه ها از شکنندگی و تقویت خاصیت کشسانی آن ها می شود. همچنین برای این که اثر آن را طولانی تر کنید، بهتر است که زیاد از لوازم آرایشی تزئینی استفاده نکنید.
بیشتر موارد تا سه ماه هم دوام آورده است ولی در کل این موضوع به خصوصیات فیزیکی هر خانم بستگی دارد.

مراقبت از لیفت مژه

۲۴ ساعت اول بعد از لیفت مژه بسیار حیاتی است و مراقبت های خاصی دارد. در این مدت، نباید از ریمل استفاده کنید. خیس کردن و حتی رسیدن بخار به مژه یا هر نوع رطوبت دیگر، ممنوع است.

به غیر از ۲۴ ساعت اول، لیفت مژه به مراقبت های خاصی نیاز ندارد. فقط می توانید از انواع روغن ها و سرم های مراقبتی برای تقویت مژه های خود استفاده کنید.

فقط یک روز پس از انجام لیفت مژه نباید مژه ها خیس شوند چرا که مژه ها باید خشک باشند تا کراتین و ویتامین های مورد استفاده در لیفت مژه بتوانند بطور کامل در مژه ها نفوذ کرده و بعد از آن دیگر از داشتن مژه های پرپشت و بلند خود لذت ببرید.

اگر اهل ورزش کردن، بخصوص ورزش شنا هستید، مطمئن باشید که مشکلی برای مژه ها تان پیش نمی آید؛ زیرا شستشو، رفتن به حمام، شنا و سونا هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند. هر چند توصیه می کنیم که خانمهایی که از لمینت مژه استفاده می کنند، از فعالیت های طولانی مدت در آب خودداری کنند.

این را هم بدانید که هیچ روش دیگری مانند لمینت مژه باعث تقویت مژه ها نمی شود و بیشتر روش های زیبایی مژه ها، تنها باعث آسیب رساندن به آن ها می شوند.

اگر اهل استفاده از لنز هستید، این را بدانید که در لمینت مژه به چشم ها هیچ صدمه ای وارد نمی شود و شما می توانید به راحتی از لنز مورد نظرتان استفاده کنید.

در لمینت مژه امکان استفاده از سایر محصولات آرایشی بهداشتی برای فرد وجود دارد حتی فرد می تواند از ریمل هم استفاده کند. حتی در لمینت مژه می توانید بدون نگرانی چشم ها را در صورت نیاز بمالید.

نکته

مهم آن است که از مژه های مصنوعی در لمینت مژه استفاده نمی شود و به همین علت هم نیازی به ترمیم مژه ها نیست.

لیفت مژه

مراقبت از لیفت مژه

همچنین بخوانید:

مراقبت از لمینت مژه

درست مثل لیفت مژه، در این روش نیز تا ۲۴ ساعت نباید مژه های خود را خیس کنید یا از مواد آرایشی استفاده کنید. پاک کننده های آرایش چشم را تا ۴۸ ساعت نباید به مژه های خود بزنید. بعد از لمینت مژه بهتر است به مژه های خود دست نزنید و با آنها بازی نکنید. معمولا توصیه می کنند تا یک هفته بعد از لمینت مژه، به سونا نروید.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید