علیرضا فغانی یکی از سرشناس ترین داوران ایرانی است که فعالیت بین المللی دارد و در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز فعالیت دارد و تا کنون ۳ بازی را قضاوت کرده است. عملکرد او در جام جهانی بسیار قاطعانه و خوب بوده است و به عنوان یکی از بهترین داورهای این جام شناخته شده است. او از سال ۲۰۰۸ وارد فهرست داوران بین المللی شده است. او متولد سال ۵۷ در استان خراسان است. علیرضا فغانی از سال ۷۳ وارد کار داوری شده است. احتمال این که این داور فینال جام جهانی را نیز قضاوت کند بسیار زیاد است.

 علیرضا فغانی داور ایرانی

 

علیرضا فغانی در جام جهانی ۲۰۱۸

انتشار یک عکس جالب از علیرضا فغانی در ورزشگاه سروصدای زیادی در محافل ورزشی داخلی ایجاد کرده که با واکنشوی هم رو به رو شده است. داستان از این قرار است که در حاشیه حضور این داور بین المللی در جایگاه ویژه ورزشگاه لوژنیکی مسکو تصویری از او شکار شده است که در حال بوسه فرستادن پشت تلفن همراه است.

حرکات عجیب علیرضا فغانی در جام جهانی

 

انتشار این عکس در رسانه‌ها باعث شد که برای خیلی‌ها سوال به وجود بیاید که فغانی برای چه کسی بوسه فرستاده که او در توضیح این مساله گفته است: «برای تماشای یک مسابقه در جایگاه ویژه بودیم. تا آن موقع اینترنت نداشتیم، ولی وقتی اینترنت وصل شد دخترم تماس گرفت که من هم برایش بوسه فرستادم. آن عکاس هم عکس را گرفت و منتشر کرد که انعکاس داشت. دوستان شیطنت خاص خودشان را دارند، ولی من از کسی دلخوری ندارم.»

داوری قاطعانه علیرضا فغانی در جام جهانی

 

نکته قابل توجه دیگر درباره فغانی عملکرد فوق‌العاده‌اش است که او را به یکی از جدی‌ترین گزینه‌های قضاوت فینال جام جهانی تبدیل کرده است. با این که برخی تیم‌های داوری و داوران چهارم روسیه را با تصمیم کمیته داوران فیفا ترک کرده‌اند، اما علیرضا فغانی و تیم داوری ایرانی او هنور در مسابقات هستند. البته نواف شکرالله بحرینی هم از آسیا هنوز در جام جهانی باقی مانده و در تمرینات و کلاس‌ها شرکت می‌کند. به این ترتیب مشخص نیست بالاخره فغانی می‌تواند فینال را سوت بزند یا خیر، ولی امیدواری زیادی در این رابطه وجود دارد. فغانی درباره این مساله هم گفته است: «خدا را شکر سه بازی با قضاوت ما به خوبی تمام شد. به هر حال ما آماده هستیم. اگر قضاوت بدهند برنامه‌ریزی می‌کنیم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید