استفاده از پشتی طبی هوشمند  و  پیشگیری از کمردرد

پشتی طبی از جمله لوازمی است که این روزها جایش بر روی صندلی کار بسیاری از ما خوش کرده است اما شاید بسیاری از ما این سوال را داشته باشیم که آیا پشتی طبی ، پشتی طبی هوشمند و محصولاتی از این قبیل برای ما مفید هستند و  استفاده از پشتی طبی به کاهش مشکلات ستون فقرات ما  کمک می کندیا خیر  در ادامه در این باره بیشتر می خوانیم .

مطمئنا ما انسان ها هر موقع هر خریدی که انجام می دهیم قبل از خرید حتما دوست داریم در مورد کالایی که می خواهیم بخریم اطلاعات لازم را به دست آوریم. اما اینکه پشتی طبی هوشمند خوبه؟ یا نه؟ باید بدانید که پشتی طبی مهم نیست چه مارک و یا چه برندی باشد برای حفظ سلامتی و تندرستی لازم است.
در اکثر افراد، نشستن یا باعث ایجاد درد در ناحیه کمر یا سبب تشدید آن می‌گردد. در طولانی مدت همانطورکه بدن خسته می‌گردد، ماهیچه‌های در برگیرنده ستون فقرات ضعیف می‌شوند و بخش بالایی کمر و سر برای جبران ضعف ماهیچه‌های ستون فقرات کمری به جلو انحنا می‌یابند که نهایتا به قوز کردن و خمیده شدن به جلو می‌انجامد.

با یک پشتی طبی صندلی مناسب که همچون یک حمایت کننده برای ستون فقرات کمری عمل می‌نماید، ماهیچه‌های اطراف ستون فقرات از مسئولیت اضافی حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات خلاص می‌شوند واین حمایت به خصوص در نشستن‌های طولانی مدت کاملا حیاتی و ضروری است.

طبق اصول ارگونومی و توصیه‌های متخصصین ستون فقرات، در هنگام نشستن باید این ناحیه کاملا توسط تکیه گاه صندلی حمایت شود به طوری که پشت کاملا به تکیه گاه چسبیده و نشیمنگاه روی صندلی قرار بگیرد از آنجایی که اکثر صندلی‌ها فاقد قسمت حمایت کننده هستند از پشتی طبی استفاده می‌شود.

نشستن بر روی صندلی اداری بدون یک ساپورتر مناسب که بتواند کاملا کمر را در بر بگیرد می‌تواند به میزان زیادی به ناحیهٔ انتهایی ستون فقرات فشار وارد کند. دیسک‌های ستون فقرات کمری خارجی در حالت نشسته سه برابر بیشتر از زمانی که می‌ایستید فشار را تحمل می‌نمایند و نشستن بدون یک حمایت کننده منجر به این می‌شود که ستون فقرات شکل و وضعیتی بیمار گونه به خود بگیرد.

پشتی طبی به دلیل اینکه با وضعیت ارگونومیک بدن و ستون فقرات سازگاری دارد باعث می شود ستون فقرات و گردن آسیب نبینند از طرفی دیگر باعث جلوگیری از انواع بیماری های ستون فقرات و قفسه سینه می شود.

آیا با انواع پشتی طبی آشنایی دارید؟

 شما برای خرید یک پشتی طبی ایده آل و مناسب باید با انواع پشتی طبی آشنایی کامل داشته باشید. مثلا باید بدانید که جنس پارچه آن از کدام نوع است یا باید بدانید که الیاف پارچه به کار برده شده از چه جنسی است. باید بدانید که پشتی طبی انتخابی از لحاظ وضع ظاهری ارگونومیک بوده یا نه، باید بدانید که برای سلامتی شما تاثیر گذار است یا نه و خیلی چیز های دیگر که قبل از خرید حتما باید انواع پشتی را بشناسید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

قیمت پشتی طبی هم بسیار مهم می باشد. پشتی طبی با قیمت مناسب و با کیفیت عالی محافظ ستون فقرات شما در حین کار کردن  یا رانندگی می باشد. پشتی طبی صندلی ویژه اداری و ماشین با قیمت مناسب بهترین پشتی طبی می باشد که به عنوان یک پشتی طبی هوشمند شناخته می شود.
 پس به جرات می توان گفت پشتی طبی  هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت خوب هست و می توان به جواب سوال پشتی طبی خوبه؟ جواب قطعی بله گفت. پس با خیال راحت این محصولات را خریداری کنید و از سلامتی خود لذت ببرید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید