تصمیم جالب و عجیب یک داور در فوتبال ایتالیا

فوتبال ایتالیا فوتبال کم حاشیه ای نیست و این بار تصمیم جالب و عجیب یک داور در فوتبال ایتالیا حاشیه ساز شده است داور  این مسابقه،بازیکنی را که لفظی ناشایست در بازی به کار برده بود را با اعلام یک ضربه پنالتی به سود تیم حریف مجازات کرد.

 نتیجه یک مسابقه در دسته هفتم فوتبال ایتالیا به خاطر تصمیم عجیب داور برای اعلام یک ضربه پنالتی برای مجازات بازیکنی که از لفظی ناشایست استفاده کرده بود، باطل و دستور برگزاری مجدد این مسابقه صادر شد.

فوتبال ایتالیا
در این مسابقه که در تاریخ 4 نوامبر از گروه چهارم دسته هفتم فوتبال ایتالیا برگزار شد، تیم «باچیگالوچو» با به ثمر رساندن یک گل در دقیقه 5+90 بازی، حریف خود تیم «باراکودا» را شکست داد. در دقیقه نهم نیمه دوم این بازی، داور مسابقه «سالواتوره ساجووانی» حکم عجیبی صادر و یک ضربه پنالتی به سود تیم باچیگالوچو اعلام کرد.
دلیل او برای اتخاذ این تصمیم به کار برده شدن یک لفظ ناشایست توسط بازیکن تیم باراکودا برای انگیزه دادن و تهییج هم‌تیمی‌های خودش بود.
طبق قوانین فوتبال داوران در صورت مشاهده به کار رفتن الفاظ رکیک و دشنام‌های زننده، اجازه دارند بازیکنان متخلف را مجازات کنند اما نه با یک ضربه پنالتی به سود حریف بلکه با یک ضربه آزاد غیرمستقیم. از این رو تصمیم اشتباه داور مسابقه برای اعلام یک ضربه پنالتی، باشگاه باراکودا را بر آن داشت که به کمیته استیناف فوتبال ایتالیا اعتراض کند و نتیجه هم آن شد که داور به ارتکاب یک اشتباه فنی مقصر شناخته شد و بازی هم باید مجدداً برگزار شود. 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید