بیست و یک روز به شروع جام جهانی فوتبال بزرگترین رویداد فوتبالی یا شاید ورزشی جهان باقی مانده و تب و تاب فوتبالی را میتوان در بین همه میتوان دید. آیا کیروش و شاگردانش موفق به صعود از این گروه به اصلاح مرگ برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران میشوند؟

دعوت فیفا از روحانی برای افتتاحیه جام جهانی

فدراسیون جهانی فوتبال در نامه‌ای رسمی از حسن روحانی، رییس جمهور ایران برای حضور در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و تماشای سه بازی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در این رقابت‌ها دعوت به عمل آورد.

در متن دعوت نامه فیفا از رییس جمهور ایران آمده است:

بسیار خرسندم که از شما به عنوان مهمان افتخاری برای حضور در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت کنم. از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای تمام چشم‌ها معطوف به روسیه می‌شود؛ جایی که بزرگ‌ترین رقابت ورزشی جهان را برای اولین بار میزبانی می‌کند. تمام ۶۴ بازی در ۱۱ شهر برگزار می‌شود و ما منتظر حضور پر افتخار تیم‌ ‌ملی فوتبال شما در این جا هستیم.به همین خاطر با تمام میل می‌خواهم تا این لحظات استثنایی را در کنار شما به صورت مشترک تجربه کنیم.فوتبال قدرت بی نظیری برای جمع‌ کردن مردم در کنار هم، شکست مرزهای فرهنگی و موانع اجتماعی دارد و در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال تردیدی برای تجربه این ارتباطات و جشن‌های بزرگ نیست.من صادقانه امیدوارم شما بتوانید در این فستیوال به ما ملحق شوید.

باز هم از شما به خاطر فراهم آوردن امکانات پیشرفت و اعتلای ورزش فوتبال در کشور ایران متشکرم و منتظر ملاقات با شما در جام جهانی فوتبال در روسیه هستم.

جیانی اینفانتینو

بررسی گروه ایران در جام جهانی روسیه

تیم ملی کشور ایران در گروه دوم  این رقابت هابا تیم‌های قدرتمند اسپانیا، پرتغال و مراکش از حوزه تنگه جبل‌الطارق همگروه است. تیم‌های اسپانیا قهرمان دو دوره قبل و پرتغال قهرمان یورو با آمار گل زده ۳۶ و ۳۲ درمسابقات مقدماتی ضمن در اختیار داشتن خط حمله‌ای بسیار قدرتمند به ترتیب تنها۳ و ۴ گل در ده بازی مقدماتی جام جهانی دریافت کرده‌اند که حاکی از خط دفاع نفوذناپذیر دو تیم اسپانیا و پرتقال است. در مقابل دو تیم ایران و مراکش بدون باخت و به ترتیب با دو گل خورده و بدون گل خورده به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرده‌اند. بنابراین، از این لحاظ بازی‌هایاین گروه صحنه مبارزه بهترین خطوط حمله و دفاع خواهد بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید