دفتر ارس واقع در چایکنار نرسیده به میدان صاحب الامر به استناد به بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ‌ها توسط شهرداری منطقه ۱۰ تبریز لاک مهر شد.

مدیر املاک منطقه آزاد ارس گفت: دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد ارس در خانه‌ی ثقه‌الاسلام واقع شده که این خانه تاریخی در زمان ریاست آقای نجفی خریداری و مرمت شده است، همچنین بر اساس اعلام شهرداری و میراث فرهنگی، این خانه تاریخی باید با «کاربری فرهنگی» مورد استفاده قرار گیرد که ما هم در این راستا کالاهای فرهنگی همچون صنایع دستی در این ساختمان قرار داده بودیم.

فک پلمپ دفتر ارس

فک پلمپ دفتر ارس در تبریز

 

رسول داشاد ادامه داد: باتوجه به ادعایی مبنی بر اینکه از این ساختمان به عنوان مرکز تجاری و فروش صنایع‌دستی استفاده می‌شود، کالاهای فرهنگی را از آن ساختمان خارج کردیم و دفتر تبریز تنها در برخی موارد برای برگزاری جلسات فرهنگی مورد استقاده قرار می‌گرفت که این بار هم مدعی شدند کاربری این ساختمان به اداری تغییر یافته و در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، جریمه ‌ی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای سازمان منطقه آزاد ارس تصویب شد.

فک پلمپ دفتر مرکزی آزاد ارس در تبریز

وی ادامه داد: بعد از شکایت سازمان منطقه آزاد ارس، شعبه ۲۴ دیوان عدالت رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ را نقض کرد، اما شهرداری بار دیگر بدون دعوت از مسئولان ارس، رأی اولیه را تأیید کرد؛ این در حالیست که طبق قانون شهرداری باید با مدنظر قرار دادن حکم دیوان عدالت در رأی خود تجدید نظر می‌کرد.

داشاد تصریح کرد: رأی شهرداری به دفتر مرکزی منطقه آزاد واقع در جلفا ابلاغ نشده است و ما موضوع را به شهردار تبریز و استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرده‌ایم.

وی مطرح کرد: اکنون تمامی نیروهای دفتر تبریز به دفتر مرکزی واقع در منطقه آزاد ارس منتقل شدند.

گفتنی است شامگاه شنبه فک پلمپ دفتر ارس در تبریز توسط شهرداری تبریز انجام شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید