فیشال پوست صورت روشی درمانی برای پوست است که منافذ پوست را پاکسازی کرده و در نهایت سلول های مرده پوست را از بین می برد . در این روش مشکلات شایع پوستی با استفاده از ماسک های مناسب پوست شما درمان می شود. فیشال طی چند مرحله بر روی پوست صورت انجام می‌شود که در نهایت سبب جوانسازی و تغذیه پوست صورت شده و ظاهری شاداب تر ، جوان تر و سالم تر را ایجاد می کند.

ماسک مناسب صورت

ماسک مناسب صورت

مراقبت از پوست یکی از بخش های مهم در مبحث زیبایی است  .مراقبت از پوست می تواند با اصولی ساده در خانه به دست بیاید که از جمله آن ها می‌توان به راهکارهای شستشوی روزانه ، استفاده از کرم های مرطوب کننده ضد آفتاب و دیگر کرم ها اشاره کرد. البته روش‌های متنوع و متفاوتی در مرکز های پوست و زیبایی ارائه شده که پاسخ‌گوی نیازهای آن دسته از افرادی است که به خدمات حرفه‌ای تر نیاز دارند و خدمات خانگی نمی تواند مشکلات پوستی آن ها را از بین ببرد . به طور مثال ممکن است شما جزو دسته ای باشید که دارای مشکلات پوستی پیچیده‌ای نظیر اسکار، لک و جوش های زیر پوستی هستید .در این صورت ممکن است از مراقبت‌های خانگی نتیجه مطلوب را کسب نکنید . در اینجاست که تکنیک‌های مراقبت تخصصی از پوست به کمک شما می‌آید.  

پوست صاف با فیشال پوست

پوست صاف با فیشال پوست

یکی از این تکنیک ها، فیشال پوست صورت است که فیشال روشی کارآمد بوده که مزایای متعددی برای آن نام برده می‌شود . در این روش با توجه به پوست هر فرد روش متناسب و منحصر به فرد با آن پوست در نظر گرفته می‌شود که همین موضوع سبب می شود تا به صورت تخصصی بر روی مشکلات پوست شما کار شود. فواید فیشال پوست بسیار متنوع است که از جمله آن ها می توان به از بین بردن لک ،روشن سازی و از بین بردن آکنه اشاره کرد.

فیشال پوست

فیشال پوست

در روش فیشال پوست ، ابتدا شما نیاز دارید تا یک جلسه مشاوره داشته باشید و متخصص زیبایی محصولات مورد استفاده برای پوست شما را تعیین کند . پس از این مرحله نوبت به شما می رسد متخصصین مختلف مراحل متفاوتی را برای فیشال صورت در نظر می گیرند . ممکن است مراحل کلی فیشال پوست صورت شما با توجه به تعداد مراحل عنوان شده ، در مورد افراد متفاوت باشد که علت این است که فیشال با توجه به نیاز هر فرد انجام می اما در حالت کلی برای تمام آنها یک دستورالعمل ثابت وجود دارد .

مراحل فیشال پوست صورت

مرحله اول فیشال کردن پوست ، پاکسازی پوست است .متخصص زیبایی ، متناسب با پوست شما شوینده را روی صورتتان ماساژ می دهد تا هرگونه آلودگی و چربی ها از آرایش پاک شود . سپس با استفاده از پد پنبه یا پارچه شوینده را از روی پوست برمی‌دارد . انجام این مرحله به متخصص کمک می کند تا بر اساس نتایج پاک سازی پوست شما را بهتر شناخته و ماسک مناسب ترین راه برای شما انتخاب کند . از جمله مراحل فیشال پوست می‌توان به مرحله لایه‌برداری اشاره کرد . در این مرحله متخصص پوست ، سلول ها و لایه های مرده پوست شما را با استفاده از یک کرم لایه بردار و اسکراب از سطح پوست بر می‌دارد که البته برخی از متخصصان پوست با بخار آب اقدام به باز کردن منافذ پوست می کنند . انتخاب روش مناسب بسته به درمانگر دارد و نمی توان یک روش ثابت را برای هر فردی پیشنهاد داد .

فیشال پوست و مرحله ماساژ

فیشال پوست و مرحله ماساژ

مرحله سوم که در مراکز فیشال پوست صورت می‌پذیرد، مرحله استخراج است . در این مرحله منافذ پوستی شما تخلیه می گردد . چرا که این منافذ ممکن است به وسیله چربی و سلولهای مرده پوست بسته شده باشند. این کار را می توان با دست یا با استفاده از ابزار مخصوص این کار انجام داد. به طور کلی خالی نکردن منافذ پوست پوست می تواند سبب ایجاد آکنه و جوش ‌های سرسیاه گردد. بنابراین این بخش مهم ترین مرحله فیشال پوست صورت به شمار می رود .

فیشال پوست

فیشال پوست

گام بعدی در اجرای فیشال ماساژ صورت و گاهی گردن و ناحیه دکولته است . اگر این ماساژ با اهتمام بیشتری از سوی متخصصان انجام پذیرد تاثیرگذاری آن بیشتر بوده و به گردش بهینه مایع لنفاوی در بدن کمک می‌کند و فرآیند سم سازی بدن تصفیه می گردد . ماسک مناسب پوست شما باید بر اساس نیاز و مشکلات پوستی شما ، مشخص گردد . اگر پوست شما چرب و مستعد آکنه است ، متخصص پوست معمولا ماسک هایی با پایه خاک رس را روی صورت شما می گذارد و یا برای مقابله با خشکی پوست شما از ماسک آبرسان استفاده می‌کند. در آخر همه ی این مراحل ، به منظور دوچندان کردن تاثیر فیشال پوست صورت ماسک های تخصصی استفاده می‌شود که این مرحله یکی از بخش‌های مهم فیشال پوست صورت به شمار می‌رود .

فیشال پوست صورت

فیشال پوست صورت

دقت کنید که در صورت رعایت نکردن نکات فیشال پوست ، ممکن است به جای فواید این روش دچار مضرات فیشال پوست نظیر افزایش آکنه ، لک و مشلات پوستی بشوید. لذا حتما باید فیشال در یک مرکز درمانی صورت پذیرد و انجام آن در هر مکانی نظیر آرایشگاه و یا مکان های غیر بهداشتی و نا معتبر پیشنهاد نمی گردد.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید