فیلترینگ اینستاگرام شبکه اجتماعی در دستور کار دادستانی کشور قرار گرفته است و مسئولان به صورت جدی پیگیر این موضوع شده اند. دلیل  فیلترینگ اینستاگرام  را کلاهبرداری های متعدد برخی افراد به بهانه کمک به افراد بی بضاعت اعلام کرده اند که باعث بی اعتمادی مردم به نهاد های دولتی و خیریه شده است. چند مورد از این افراد تا کنون دستگیر شده اند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات نیز به این موضوع واکنش نشان داده است.

فیلتر اینستاگرام در کشور ایران

 

فیلتر اینستاگرام در دستور کار دادستانی

معاون اول دادستان کل کشور گفت: فیلترینگ اینستاگرام شبکه اجتماعی در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام محمد مصدق در خصوص فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است: اظهار کرد: دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است.

واکنش جهرمی به فیلتر سایت ها

 

وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده اند، گفت: در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

مصدق با بیان اینکه این گونه اقدامات باعث بی اعتمادی به نهاد‌های متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است، گفت: ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به فیلتر شدن اینستاگرام

واکنش جهرمی به فیلتر اینستاگرام

 

محمدجواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات در باره موضوع رفع فیلترینگ توییتر نوشت:

«موضوع پیگیری برخی برای “فیلتر” سرویسهای مختلف اینترنتی تازگی ندارد. “رفع فیلتر” توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری #شفاف_سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر است»

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید