class="sys">فیلترینگ هوشمند سامانه‌ای پیشنهادی در ایران است که برای حذف محتوای نامناسب در اینترنت پیشنهاد شده‌است و قرار است به صورت خودکار بخش‌های نامناسب از محتوای تبادل شده در اینترنت را تشخیص داده، و آن‌ها را حذف نماید.ایجاد این سامانه پس از درخواست قوه قضائیه برای مسدود کردن نرم‌افزارهای ارتباطی که قوانین ایران را نقض می‌کنند از سوی دولت به عنوان جایگزینی برای مسدودسازی این نرم‌افزارها مطرح گردید.بعد از فیلترینگ تلگرام به نظر می رسد اینستاگرام هم به زودی فیلتر خواهد شد. 

فیلترینگ اینستاگرام

احتمال فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

این شبکه اجتماعی سال گذشته هم مدتی به دلیل درگیری های سیاسی فیلتر بود ولی رییس پلیس فتا از طرح جدید وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هومشند اینستاگرام خبر داده است.

احتمال فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

سردار سید کمال هادیان نفر درباره تغییر بستر اقدامات مجرمانه فضای مجازی پس از فیلترشدن تلگرام گفت: همچنان بیشتر جرائم در فضای تلگرام رخ می دهد، به طوریکه طبق آخرین آمارها ۶۴ درصد جرائم در تلگرام و حدود ۳۲ درصد در اینستاگرام رخ می دهد.

معاون دادستانی کل کشور مدعی است که تعدادی از افرادی که با چنین بهانه هائی به جمع آوری پول پرداخته اند شناسائی شده اند و در برخی استانها پرونده هائی در حال رسیدگی است، از این رو دادستان کل وظیفه خود می داند با کسانیکه از احساسات پاک مردم سوء استفاده میکنند و اخیرا هم در تلویزیون یک موردی بوده است برخورد کند . معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرد:

فیلترینگ اینستاگرام

آیا اینستاگرام فیلتر می شود؟

در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته است و آقای خرم آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

جهرمی در توئیتر نوشت:

موضوع پیگیری برای فیلتر سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد. رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی از رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌سازی سوءاستفاده‌کنندگان ارزی اخیر است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید