تلگرام فیلتر نشده است 

شاید شما هم امروز صبح و قتی از خواب برخاستید و متوجه اختلال در پیام رسان تلگرام   شدید اولین نکته ای که به ذهنتان رسید این بود که تلگرام فیلتر شد و فیلترینگ تلگرام که همه این روزها حرفش را می زنند عملی شد ، اما تلگرام فیلتر نشده است  چرا که «پاول دروف» روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر در صفحه توییتر خود و عذرخواهی از کاربران تاکید کرد: داغ شدن بیش از حد یکی از خوشه های سرور تلگرام این شرکت ممکن است در چند ساعت آینده موجب مشکلات ارتباطی برای کاربران اروپایی شود.

وی با اعلام اینکه متخصصان در حال بررسی و برطرف کردن این مشکل هستند، اطمینان داد که اتصال کاربران ظرف چند ساعت آینده ممکن خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اتصال کاربران ایرانی تلگرام نیز از صبح امروز به این پیام رسان قطع شده است و انتظار می رود با رفع مشکل سرورها این محدودیت برطرف شود.

بیش از 200 میلیون کاربر در سراسر جهان در تلگرام عضویت دارند؛ در ایران نیز آمارهای غیررسمی از عضویت حدود 40 میلیون ایرانی در تلگرام خبر می دهد و بر این اساس دولت برای رفع ایجاد انحصار در حوزه شبکه های اجتماعی و نیز توسعه پیام رسان های داخلی، در بخشنامه ای از دستگاه های اجرایی خواست تا خدمات اطلاع رسانی خود را در تلگرام متوقف و به پیام رسان های داخلی منتقل کنند.

به گفته محمدصادق افراسیابی معاون فرهنگسازی و توسعه کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد ، با اعلام سیاست های حمایتی کشور از پیام‌رسان‌های داخلی و شکستن انحصار پیام‌رسان‌های خارجی، 25 درصد کاربران ایرانی از تلگرام به پیام رسان های داخلی منتقل شده اند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید