فیلم سینمایی جانان یکی از فیلم های اجتماعی است که این روزها می توان در سینما آن را تماشا کرد . اسم قبلی فیلم جانان انتهای خیابان مهر بود اما در نهایت در زمان اکران فیلم بر روی پرده سینما ، تصمیم بر آن شد که فیلم با نام جانان عرضه شود . موضوع جانان کاملا عاشقانه بوده و داستانی جالب را در خود جای داده است .  

نگاهی به داستان سینمایی جانان

نویسنده فیلمنامه جانان فرهاد توحیدی است . توحیدی قطعاً یکی از نویسنده‌های تمام عیار است و زمانی که نام وی را روی فیلمنامه ای می بینیم ، قطعا می‌توان متوجه شد که با داستان خوب و عمیق و پر محتوایی مواجه خواهیم بود . از جمله دیگر نمونه کارهای این نویسنده معروف می توان به امکان مینا ، شهر موشهای ۲ ، پاداش سکوت ، مجردها ، توکیو بدون توقف و دنیا اشاره کرد . جانان حس و حال نوستالژی های عاشقانه دهه ۶۰ را به دنبال دارد .

امین حیایی در سینمایی جانان

امین حیایی در سینمایی جانان

داستان جانان در خصوص دختری جوان با همین نام از یک خانواده فرهنگی و شاعر است که به طور اتفاقی از دیوان حافظ قدیمی نامه هایی پیدا می کند که در خصوص عشقی دیرینه حکایت دارد . از آنجا که جانان حس غریبی به نامه ها دارد نمیداند چه کند پس تفالی به حافظ می‌زند و به این شکل و این گونه داستان آغاز می گردد . 

سینمایی جانان

سینمایی جانان

از جمله بازیگران جانان می توان به امین حیایی ، مژگان بیات ، پروانه معصومی ، بیژن بنفشه خواه ، سحر زکریا ، مهران رجبی و چنگیز وثوقی اشاره کرد . کارگردان فیلم سینمایی جانان کامران قدکچیان است که پیش از این فیلم هایی نظیر پس کوچه های شمرون ، لبه تیغ ، کمین ، سوغات فرهنگ و‌اواز تهران را ساخته است . از عوامل جانان می‌توان به مدیر تولید و برنامه ریز مجید کرباسیان ، طراح گریم سودابه خسروی ، مدیر صدابرداری محمود سماک باشی ، دستیار یک کارگردان بهزاد غلامی ، مدیر فیلمبرداری کامیار فاروقی و طراح صحنه باز کیوان ذوالفقاری اشاره کرد .

فیلم سینمایی جانان

فیلم سینمایی جانان

اکران مردمی سینمایی جانان

اکران مردمی سینمایی جانان 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید