همه چیز درباره طلای شهبازی

فیلم سینمایی طلا اثر دیگری از پرویز شهبازی است که همانند سایر آثار این فیلم ساز ایرانی به گوشه ای از مشکلات، مسایل و دغدغه های جوانان می پردازد . رامبد جوان و  محمد شایسته تهیه کنندگان  پنجمین اثر سینمایی پرویز شهبازی هستند . سینمایی طلا از آثار شرکت کننده در سی و هفتمین جشنواره فجر بود که بر خلاف  سایر آثار شهبازی که در آنها از ستاره ها و بازیگران مطرح استفاده نمیشد از پر ستاره ترین آثار شرکت کننده در این  جشنواره بود در ادامه با عوامل سینمایی طلا و این فیلم بیشتر آشنا می شویم  .


پرویز شهبازی سینمایی طلا را  بعد از فیلم هایی چون «نفس عمیق»، «عیار ۱۴»، «دربند» و «مالاریا ساخته است  و سه سیمرغ بلورین و د و دیپلم افتخار جشنواره فجر را در کارنامه خود دارد  .

پرویز شهبازی فیلمسازی است که اسلوب فیلمسازی خودش را دارد و تجربیاتش نشان داده که نه به سینمای تجاری و اصولش پایبند است و نه اصلا سینما برایش تعریفی تجاری دارد. فیلم‌های او داستان‌هایی تامل‌برانگیر و فلسفی را پی می‌گیرند و به عبارتی سینمای شهبازی بیش از آنکه برای سرگرم کردن باشد برای فکر کردن به احوالات زیست انسان منزوی در جامعه‌ای پسا صنعتی و پسامدرن است. شهبازی یکی از کالت‌ترین فیلم‌های بعد از انقلاب یعنی «نفس عمیق» را ساخته است. فیلمی که به تعبیر بسیاری از منتقدان ، آینه تمام قدی از شکل زیست جوانان سردرگم دهه شصتی در ایران در حال توسعه حوالی دهه هشتاد است.

مهرداد صدیقیان در اکران سینمایی طلا

نگار جواهریان ، هومن سیدی ، طناز طباطبایی ، هدی زین العابدین ، احترام برومند و مهرداد صدیقیان از جمله  بازیگران سینمایی طلا هستند

خلاصه سینمایی طلا از این  قرار است که چند جوان قصد راه‌اندازی رستورانی را دارند در این میان پدر یکی از آن‌ها فوت کرده و مبلغ قابل توجهی پول نیز مفقود می‌شود.

سینمایی طلا

مهرداد صدیقیان در اکران سینمایی طلا

سینمایی طلا

نگار جواهریان و طناز طباطبایی در اکران سینمایی طلا

سینمایی طلا

نگار جواهریان در سینمایی طلا

سینمایی طلا

طناز طباطبایی در سینمایی طلا

سینمایی طلا

هدی زین العابدین در سینمایی طلا

سینمایی طلا

رامبد جوان و نگار جواهریان در اکران سینمایی طلا

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید