محموله کیف و کفش قاچاق به مقصد نرسید

& nbsp;

به گزارش  اداره  گمرک، این کامیون ها حامل کالای ترانزیتی شامل کیف، کفش و لوازم آرایشی قاچاق بودند که از مبدا گمرک شهید رجایی بندرعباس ترانزیت شده و قصد خروج از مرز گمرکی دوغارون را داشتند.

 
ماموران گمرک با رصد هوشمند اطلاعات کالاهای ترانزیتی و رصد از طریق سامانه جامع گمرکی و تحت نظر قراردادن دو محموله خروجی، با تقاطع گیری اطلاعات متوجه توقف نامتعارف 2 دستگاه کامیون حامل کالاهای ترانزیتی در طول مسیر شدند؛ در بازرسی های بیشتر تعویض بارهای اصلی کامیون های ترانزیتی که حاوی کیف و کفش و لوازم آرایشی بود با بارهای دیگر برای ماموران گمرک محرز شد. 


بر اساس بازرسی ها و ردیابی های انجام شده از سوی ماموران گمرک دوغارون این 2 کامیون در میانه راه با شکستن پلمپ محموله به تعویض کالای و جایگزینی ضایعات البسه اقدام کرده اند. 


ماموران و ارزیابان پس از رصد اطلاعات به کمک سامانه های هوشمند متوجه مغایرت در اطلاعات محموله و کنترل پلمپ متوجه مغایرت شدند و اقدام به تشکیل پرونده قضایی کردند؛ پس تشکیل پرونده قضایی رانندگان کامیون اعتراف کردند که نسبت به تخلیه کالای نو و جایگزینی کالای ضایعاتی در داخل کشور اقدام کرده اند. 


با الکترونیکی شدن گمرک ایران و انجام تمامی تشریفات گمرکی در سامانه های الکترونیکی این سازمان همچنین تجهیز گمرکات به دستگاههای کنترلی، ریسک قاچاق در کشور بالا رفته و عملکرد این سازمان جایگاه جهانی گمرک ایران را ارتقاء داده است. 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید