چگونه اکانت اینستگرام خود را قفل کنیم آموزش گام به گام وتصویری

خصوصی کردن یا قفل اکانت اینستاگرام یا Private کردن به معنای مخفی کردن پست های شما است چون که دیگر امکان منتشر شدن و قرار گرفتن پست های شما در صفحه اکسپلور نخواهد بود از این پس هر کاربر دیگری در اینستاگرام، بخواهد محتواهای منتشر شده در اکانت شما را مشاهده کند.

باید ابتدا درخواست فالو و دنبال کردن را برای شما ارسال و در صورت تایید شما می تواند دنبال کننده اکانت شما باشد.جالب است بدانید یکی از مزایای قفل اکانت اینستاگرام ویا همان خصوصی کردن آن این است که فالورهای شما احساس می کنند که عضوی از یک فضای خصوصی که شما برپا کرده اید هستند و محتوای پیج شما فقط برای آن ها تدارک دیده شده است.

با این اوصاف ، پرایوت کردن پیج علاوه بر اینکه فالورهای جدید را کنجکاو می کند بلکه به فالورهای قبلی نیز احساس ارزشمند بودن می بخشد. باما باشید تا با روش قفل کردن اکانت اینستاگرام و نحوه ی قفل کردن اکانت اینستاگرام به صورت تصویری بیشتر آشنا شوید :

پرایوت پیج اینستاگرام

Private کردن پیج اینستاگرام به معنای این است که فقط اشخاصی که شما به آنها اجازه داده اید می توانند استوری وپست های شما را ببینند به این اشخاص به این صورت اجازه می دهید که وقتی شما را فالو می کنند، یک پیغام برای شما ارسال می شود که در این پیغام از شما خواسته که اگر تمایل دارید

به این فرد اجازه دهید تا پست ها و استوری ها شما را ببیند و به یکی از فالوورهای شما تبدیل شود. شما نیز می توانید آن را پذیرش کنید و یا حتی درخواست آن فرد را رد کنید.

قفل کردن پیج اینستاگرام

آموزش قفل کردن اکانت اینستاگرام به صورت تصویری

برای خصوصی سازی اینستاگرام در گوشی های اندروید، در ابتدا باید وارد پیج شوید و از صفحه هوم به صفحه پروفایل رجوع کنید.

صفحه را لمس و به سمت چپ بکشید و یا از قسمت بالا، آیکون سه خط مانند را لمس کنید.

قفل کردن پیج اینستاگرام

قفل کردن پیج اینستاگرام

در کارد باز شده آیکون چرخ دنده مانند را به مانند تصویر زیر لمس کنید.

قفل اکانت اینستاگرام

قفل اکانت اینستاگرام

بعد از ورود به قسمت تنظیمات گزینه ” privacy ” را انتخاب کرده.

قفل اکانت اینستاگرام

قفل اکانت اینستاگرام

در ادامه از بخش ” account privacy ” را لمس کنید.

قفل اکانت اینستاگرام

نحوه قفل کردن اکانت اینستاگرام

در آخر، در صفحه باز شده کلید ” private account ” را روشن کنید تا اکانت شما خصوصی شده و از این پس، دیگر کاربران با تایید خودتان بتوانند فالوور پیج شما شوند.

خصوصی کردن صفحه اینستاگرام

برای قفل کردن صفحه اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام به این صورت باید عمل کنید که وارد سایت اینستا گرام به نشانی instagram.com شده و سپس از قسمت log in آن وارد پیج خود شده و بعد از آن به مانند مراحل زیر اقدام به پرایوت کردن پیج خود کنید:

از قسمت بالای صفحه آیکون آدمک مانند را کیلک کرده تا وارد صفحه پروفایل اکانت خود شوید.

در این صفحه آیکون چرخ دنده مانند را انتخاب و در کادر باز شده گزینه privacy and security را انتخاب کنید.

در این صفحه تیک گزینه اول یعنی private account را بزنید تا پیج شما خصوصی شود.

'مزایا خصوصی کردن پیج اینستاگرام

1-جذب فالور بیشتر

بیشترکاربران اینستاگرام وقتی با یک پیج عمومی مواجه می شوند به دیدن مطالب آن بسنده می کنند و نیازی به فالو کردن آن نمی بینند. اما وقتی پیجی پرایوت است، کاربران به دلیل ترسی به نام «ترسِ از دست دادن» و برای سر در آوردن از محتوای پیج، آن را فالو می کنند.

2- نشان دادن کیفیت محتوا

با انتخاب حالت پرایوت و محدود کردن تعداد افرادی که می توانند مطالب شما را ببینند، به مخاطبان تان می فهمانید که بیشتر روی کیفیت مطالبتان تمرکز می کنید تا روی دیده شدن آن ها.

3- کنترل بیشتر روی فالورها

شبکه های اجتماعی بر اساس تعریف شان، عمومی هستند؛ و قطعاً تعداد قابل توجهی از دنبال کنندگان اینستاگرام تان درکی از برندتان ندارند و به شما بازخوردهای درست و واقعی نمی دهند و همچنین دنبال کنندگان درست و حسابی شما نیز دوست ندارند در چنین فضای عمومی ای حرف دل شان را به شما بزنند.

با اعمال محدودیت روی افرادی که به پیج شما دسترسی دارند، می توانید یک فضای کوچک تر و خودمانی تر ایجاد کنید که از صحت بازخوردهای آن کاملاً مطمئنید.

معایب خصوصی کردن پیج اینستاگرام

معایب قفل كردن صفحه اینستاگرام بسیار زیاد می باشدکه در زیر به چند مورد ازآن اشاره خواهیم کرد :

1- از دست دادن صفحه اکسپلور

همانطور که میدانید با پرایوت کردن پیج خود دیگر پست های شما در صفحه اکسپلور به نمایش در نخواهد آمد و حتی پست هایی که قبلا با هشتگ هایی که شما آن ها را منتشر کرده بودید از این صفحه پاک خواهد شد.

2- امکان تغییر پروفایل معمولی به بیزینس پروفایل ممکن نخواهد شد

خیلی از کاربران به دلیل این که خودشان و یا شخص دیگری پیج آن ها را بیزینسی کرده است نمیتوانند اکانت خود را خصوصی کنند از این رو وقتی میخواهند کلید private account را روشن بکنند با پیام بیزنیسی بودن اکانت شان روبرو میشوند.

3- پیج های دیگر برای دیدن پست های شما، نیاز به تایید شما دارند

بعد از قفل کردن صفحه اینستاگرام تنها اکانت هایی می توانند پست شما را ببینند که جز فالوور های شما هستند. از این رو اگر اکانتی بخواهد دنبال کننده پیج شما شود باید ابتدا برای شما request داده و منتظر تایید کردن شما باشد. اگر شما آن پیج را برای دنبال کردن اکانت خود تایید کردید میتواند فعالیت های شما در اینستاگرام را مشاهده کرده باشد.

4- امکان مشاهده پست و استوری های شما توسط پیج هایی که قبل از خصوصی شدن اکانت شما وجود داشتند.

مشکل دیگری که برای افرادی که می خواهند پیج خود را خصوصی کنند پیش می آید فالوور هایی می باشد که بعد از قفل کردن پیج خود آن اکانت هایی که عضو فالوور هایشان بود باز هم می توانند فعالیت های پیج شان را مشاهده کنند. از این رو اگر بخواهید دسترسی آن ها از پیج شما قطع شود باید آن ها را از لیست فالوور های خودتان پاک کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید