قوانین حیاتی برای تیپ زدن آقایان

لباس پوشیدن آقایان برای خودش قوانین خاص و منحصر به فردی دارد اما بسیاری از ما  قوانین لباس پوشیدن آقایان را نمیدانیم  و از آنها بی اطلاعیم اگر داشتن یک تیپ موثر و خاص برایتان اهمیت دار د این مطلب را با دقت تا انتها بخوانید . 

 

لباس پوشیدن آقایان

یک سری قوانین در ظاهر و استایل آقایون وجود دارند که دیگر لازم نیست از آن‌ها پیروی کنید. در ادامه ما به شما یک سری کارها را معرفی می‌کنیم، که در دنیای مد و لباس پوشیدن امروز، بهتر است آقایان این موارد را رعایت کنند

1_ کمربندتان را با کفشتان ست کنید. در مناسبت‌های رسمی ست کردن کفش و کمربندتان اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. کمربند مشکی را با کفش مشکی و کمربند قهوه‌ای را باید با کفش قهوه‌ای ست کنید.

لباس پوشیدن آقایان

2_ طرح‌ها را باهم قاطی نکنید. طرح‌ها خیلی خوبند، اما نباید در آن‌ها زیاده‌روی کرد. استایل قدیمی‌ای که افراد برای خوب‌تر و پر زرق و برق شدن در لباس پوشیدن دنبال میکردند و طرح‌های مختلف را باهم به تن می‌کردند دیگر در دنیای امروزی جایی ندارد. بهتر است که اگر لباس طرح‌داری می‌خواهید به تن کنید، فقط یک قلم از آن طرح داشته باشد و مثلا کت و شلوار طرح‌دار را با پیراهن طرح‌دار ست نکنید.

لباس پوشیدن آقایان

3_ متناسب با فضا لباس بپوشید. اگر لازم است کراوات مشکی بزنید، کراوات مشکی بزنید، اگر لازم است کت شلوار به تن کنید، کت شلوار به تن کنید. سعی نکنید از خودتان استایل خلاقانه در بیاورید چرا که هم خودتان احساس بدی پیدا می‌کنید و هم به طور منفی تو چشم به نظر می‌رسید.

لباس پوشیدن آقایان

4_ با شلوارک ژاکت نپوشید. در هنگام لباس پوشیدن هماهنگی لباس‌ها بسیار مهم است. لباس‌های نیم‌تنه‌ی بالا و پایین‌تان باید باهم متناسب بوده و در تعادل باشند. مثلاً وقتی ژاکت می‌پوشید، نمی‌توانید پاهایتان را بدون پوشش با شلوارک به نمایش بگذارید.

لباس پوشیدن آقایان

5_ رنگ لباس‌تان را با فصل متناسب کنید. شلوارهای سفید و کفش‌های آبی برای بهار و تابستان بسیار مناسب هستند، چرا که هوا آفتابی و فضا سبز است. اما در پاییز و زمستان که هوا گرفته و تاریک است چنین رنگ‌هایی مناسب نیستند و توی ذوق می‌زنند. رنگ‌هایی مثل آبی نفتی، زیتونی و خاکستری را می‌توان برای این فصول بهتر ست کرد.

6_ جلیقه‌ی تنها نپوشید. جلیقه‌ها فقط برای کت شلوارهای سه تیکه هستند. جلیقه بدون کت شلوار باعث می‌شود شکل پیش‌خدمت‌ها بنظر برسید، انگار که لباس‌تان یک چیزی کم دارد.

7_ دکمه‌ی آخر پلیور یا ژاکت را نبندید. این یکی از مهم‌ترین قوانین لباس پوشیدن مردانه است و باید توسط همه‌ی مردها انجام شود. بستن دکمه‌ی آخر ژاکت ظاهر نامناسبی بوجود می‌آورد، اما باز گذاشتن آن باعث می‌شود خوشتیپ‌تر بنظر برسید.

8_ بند شلوار و کمربند را همزمان استفاده نکنید. استفاده‌ی این دو باهم نه تنها کار بیهوده‌ای است، بلکه اذیت‌تان هم می‌کند، چون شلوارتان سفت‌تر می‌شود.

9_ به هیچ عنوان با کت شلوار کتانی نپوشید. هیچ وقت نباید لباس رسمی و لباس اسپرت را این طور باهم ترکیب کرد! رعایت این 2 قانون آخر از بقیه‌ی قوانین کمی مهم‌تر است! پس حواستان باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید